Місце для гульвіс

Одним із найпопулярніших вечірніх закладів Ірландії та Великобританії залишаються паби, де ввечері усі охочі можуть почастуватися міцним напоєм. В Україні такі заклади споконвіку називали шинками або ж корчмами, а віднедавна ті самі місця почали йменувати пабами. З огляду на плутанину термінів, відразу з’ясуємо, що усі вище перелічені заклади попереджують про одне – тут на вас чекатиме велика гулянка.

Одним зі зразків львівського шинку можна вважати паб “Корзо” на Братів Рогатинців. У перекладі з італійської мови “corso” означає “вулиця, де прогулюються”. Корзо вважали місцем відпочинку, зустрічей, побачень та знайомств переважно неодруженої молоді. Щоправда, в самому закладі пояснюють свою назву перекладом із ірландської “пивний”.

Ключовим напоєм закладу є, звісно, пиво. Тут його п’ють усі – озирнувшись навкруги, побачите і дідуганів, у яких хмільний напій стікає по бородах, і юних дівчат, які повільно посьорбують свої 0,3 літра.

Якщо вам не подобається запах диму, то не сідайте всередині, а виберіть найвіддаленіше місце на літній терасі, бо курять тут багато і часто. Ба більше, здається, що тут всі зібралися сидіти-курити, а не обідати-вечеряти. А ще дбайте, аби ваше місце не було на протязі, позаяк столик, який обрали ми, виявився акурат посередині літнього майданчика, де активно гуляв вітер, і перетворився на місце літаючих серветок. Тут голосно лунає музика з вуличних колонок, настільки гучно, що важко розпізнати жанр і виконавця… Саме від пива залежить, які страви вам більше смакуватимуть, тому його бочкова мапа досить широка: “Львівське 1715. Гурманам запропонують пивні коктейлі “Тур де Оро” (пиво, Адвокат, голубий Кюрасао), “Йорш” (пиво, горілка), “Донна бомба” (пиво, кола, горілка).

До головного напою можна замовити набір копченостей, морське асорті, мідії на шпажках, креветки з лимоном, арахіс чи фісташки солені. Що ж до гарнірів, то тут слід помізкувати довше, бо пропонують гарнір із цвітної капусти, картоп­лю запечену у фользі, картоплю “Корзо”, картоплю угорську, рис із овочами, локшину зі шпинатом.

Обираючи салат, пам’ятайте, що заклад розрахований на тих, хто прагне “відірватися”, тому й порції чималі. До прикладу, салат із телятини під соусом табаско цілком годиться на повноцінний обід. До складу страви входять шматочки телятини, вареного яйця, томатів, винограду, зелений горошок, листя салату і пучок не порізаного кропу. Для чого власне останнє, нам так і не вдалося збагнути, бо, якщо кухар передбачав, що його з’їдять, то чому не порізав?

Зауваження є й до телятини, яка виявилася жорсткуватою. Натомість тішить, що замовлення виконують швидко. За 20 хвилин на столі були гарнір, салат, десерт і кава. Першу страву – суп-крем із зелені “Санте” – ми чекали 15 хвилин. Смак її дуже ніжний, нагадує молоду картоплю із кропом.

А ось індик під гранатовим соусом виявився не такий ніжний, попри біле м'ясо, він був жорсткий. Подають індика зі шматочками маринованого персика, а саму тарелю розмальовують майонезом.

На щастя, ніжною була запечена риба. Тому, якщо не хочете ризикувати м’ясом або вважаєте рибу найліпшим м’ясом, обирайте коропа або лосося тушкованого в сметані, судака в сметані з грибами чи форель “Королівську”. Важливо, що біля риби у меню прописано “вагова”, але замовити менше ніж 300 грамів неможливо. Враховуючи те, що 100 грамів рибки коштує від 24 до 41 гривень, то пообідати нею можуть дозволити собі не всі. Єдине зауваження до риби: не слід поливати її соусом, якщо вона з кісточками, адже той, хто їсть, просто не побачить і ковтне їх.

І обов’язково узгодьте, коли саме вам краще принести десерт, бо йогуртове фрапе, яке ми замовили, принесли раніше, ніж салат.

Середня вартість обіду на двох становить 300 гривень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4052 / 1.57MB / SQL:{query_count}