Арабські революції тривають

У Лівії застрелили командира повстанців, у Ємені розгромили армійський табір,
а проти президента Сирії хочуть запровадити санкції

  Хвиля антиурядових виступів, яку підняли події в Тунісі та Єгипті, накрила багато ще донедавна спокійних країн арабського світу. На жаль, швидких перемог не було, і тепер одразу в кількох державах точаться криваві громадянські війни. Найзапекліше протистояння відбувається в Лівії, де Муаммар Каддафі не хоче віддавати владу, а повстанці не можуть її забрати. Юшиться кров і в Сирії, де президент Башар Асад віддав армії наказ жорстоко придушувати будь-які прояви протестів. Найзаплутаніша ситуація в Ємені, де на антипрезидентські виступи накладаються міжплемінні протистояння.
Лівія: зрадник
чи герой?
У ніч на п’ятницю невідомі розстріляли командувача повстанських військ Абделя Фаттаха Юніса і двох його помічників. Найцікавіше, що напередодні Юніса затримала служба безпеки Перехідної ради – повстанського уряду. Його збиралися допитати у зв’язку з підозрами стосовно того, що повстанський командир продовжує підтримувати тісні контакти з режимом Муаммара Каддафі. Однак розібратися в тому, ким насправді був Абдель Юніс – зрадником чи героєм – не вдалося. Чоловіка застрелили по дорозі на допит. Хто це зробив: чи агенти Каддафі, які хотіли таким чином сховати кінці у воду, чи, може, самі обурені повстанці – поки що нез’ясовано.
Тим часом чергова спроба повстанців взяти штурмом порт Брега закінчилася нищівним розгромом. Війська Каддафі змогли утримати місто за допомогою ракетних установок “Град”. Водночас, розпочати контрнаступ урядові підрозділи не змогли – їм так само, як і повстанцям, бракує людських ресурсів та важкого озброєння.
Ємен: десятки вбитих і поранених
Ллється кров і в Ємені, де в четвер представники племінних союзів напали на військовий табір, розташований за 40 кілометрів від столиці держави Сани. За словами представника єменської армії, на табір напали сотні озброєних людей, тож довелося викликати на допомогу авіацію. За словами очевидців, убито й поранено десятки осіб із обох сторін.
Нагадаємо, що антиурядові виступи в Ємені розпочалися ще в січні 2011 року. А в травні в країні розпочалися повномасштабні бої між супротивниками режиму та урядовими військами. На початку червня під час обстрілу президентського палацу поранено президента Ємену Алі Абдулла Салех. Він виїхав на лікування в Саудівську Аравію, а опозиція пообіцяла не пустити його назад.
Сирія: Башар санкцій не боїться
Стало відомо, що Євросоюз готує додаткові санкції щодо сирійського керівництва. Проект документа, що покликаний збільшити тиск на Башара Асада, передбачає розширення списку високопоставлених чиновників, на яких поширюються обмежувальні заходи. Раніше ЄС заборонив в’їзд у країни блоку 23 сирійським керівникам, зокрема Асаду, а також оголосив про заморожування їхніх активів у банках Євросоюзу.
Протести в Сирії стали логічним продовженням революційних настроїв, які охопили арабські країни. Спочатку здавалося, що в Сирії все буде мирно і без крові. 21 квітня президент Башар Асад підписав наказ про скасування закону про надзвичайний стан, який був чинний у країні з 1963 року. Закон давав можливість владі заарештовувати підозрюваних без висунення їм обвинувачень, а також оголошувати поза законом політичні партії.
Однак це сирійців не влаштувало. Уже наступного дня в Дамаску відбулася величезна демонстрація, яка закінчилася масовим кровопролиттям. Ще через день масові акції протесту завирували не тільки в столиці, але і в найбільших містах Хомсі, Забадані та Мідані, а також у провінціях Ідліб і Латакія, на півночі країни. У результаті в різних містах Сирії під час розгону маніфестацій загинуло більше сотні осіб. У країні цей день назвали “кривавою п’ятницею”, а ООН і США закликали владу Сирії припинити насильство.
Після цього із Сирії регулярно надходять новини про силові розгони демонстрацій, іноді навіть зі застосуванням бронетехніки, та десятки і сотні вбитих, поранених і арештованих.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4104 / 1.57MB / SQL:{query_count}