Кінець війни?

Каддафі готовий піти у відставку, а його туніському колезі дали ще 15 років тюрми

Лівійський лідер готовий відмовитися від влади в обмін на особисту недоторканність. Про це з посиланням на власні джерела написав російський часопис “Коммерсантъ”. “Полковник надсилає чіткі сигнали про те, що він готовий залишити владу в обмін на гарантії безпеки. І такі гарантії йому готові надати”, – цитує видання високопоставленого представника російського керівництва, який зробив цю заяву в Сочі, де 4 липня відбулося засідання ради Росія – НАТО.
Лівія:
Саркозі допоможе полковнику
Серед країн, готових надати Муаммару Каддафі такі гарантії, називають, зокрема, Францію. “Коммерсантъ” пише, що уряд Ніколя Саркозі готовий розморозити частину рахунків лівійського лідера і його родини, а також обіцяє допомогти Каддафі уникнути трибуналу (нагадаємо, що Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт полковника та його старшого сина). Варто наголосити, що Франція стала першою країною, чиї літаки завдали ударів по лівійських об’єктах після того, як 19 березня НАТО розпочало воєнну операцію.
Необхідність мирного врегулювання у Лівії була вперше озвучена в травні 2011 року на саміті “Великої вісімки” у Франції. Незабаром країни організації звернулися до Росії з проханням виступити посередником на переговорах між офіційним Тріполі та повстанським урядом у Бенгазі. Головною перешкодою на шляху досягнення компромісу залишалася доля Муаммара Каддафі.
На початку червня у Лівії побував спецпредставник президента РФ в Африці Міхаїл Маргєлов. Під час зустрічей з усіма сторонами він з’ясував, що повстанці готові розпочати переговори лише після того, як Каддафі та члени його родини подадуть у відставку і залишать країну.
Тим часом, у понеділок низка західних мас-медіа повідомила, що глава повстанського уряду Мустафа Абдель Джаліл погодився дозволити Каддафі залишитися в країні. Але тільки за умови, що полковник буде під цілодобовим наглядом, під конт­ролем міжнародних органів. Чи погодиться сам Каддафі на такі умови, незрозуміло. Водночас, за даними “Коммерсанта”, лівійський лідер наполягає, що у виборах, які відбудуться після його відставки, повинен взяти участь його син Сеїф аль-Іслам. На цю умову, зі свого боку, може не погодитися опозиція, адже в Каддафі досі дуже багато прихильників.
Туніс: заочний вирок
У сусідньому Тунісі, де революція вже давно перемогла, відбувся другий процес у справі колишнього президента Зін аль-Абідіна бен Алі, якого обвинувачують, зокрема, в незаконному володінні зброєю та наркотиками. Суд проходив заочно, оскільки бен Алі перебуває у вигнанні в Саудівській Аравії. Відповідно до вердикту суду, екс-президент засуджений до 15 років позбавлення волі.
Нагадаємо, що раніше туніському екс-президенту вже присудили 35 років в’язниці за розкрадання в особливо великих розмірах і незаконне володіння великими сумами готівки. Очікується, що найближчим часом відбудеться ще один суд над поваленим президентом: йому висунуть звинувачення у перевищенні службових повноважень, зловживанні владою та організації убивств антиурядових демонстрантів. Сам екс-президент рішення суду не визнає, заявляючи, що процес над ним є політичною розправою і не може вважатися легітимним.
Сирія: армія стає на бік революціїї
Телеканал “Аль-Джа­зіра” продемонстрував у своєму ефірі відеоролик, на якому полковник військово-повітряних сил Сирії Ріяд Муса Асад оголосив про свій перехід на бік опозиції. У своєму зверненні офіцер заявив, що зважився на цей крок на знак протесту проти застосування сили відносно цивільного населення. Також він заявив, що армійське керівництво практикує репресії щодо патріотично налаштованих солдатів та офіцерів. Полковник оголосив, що приєднується до руху “Вільні офіцери”, і закликав усіх своїх колег наслідувати його приклад й підтримати “революцію сирійського народу”.
Раніше в інтернеті вже з’являлися численні відеоролики, на яких прості солдати й молодші офіцери сирійської армії повідомляли про перехід на бік опозиції. Асад став першим старшим офіцером, який відмовився підтримувати режим свого однофамільця – президента Сирії Башара Асада.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4168 / 1.57MB / SQL:{query_count}