Воєнізація армії

Після повторного затвердження Воєнної доктрини у Міноборони очікують на зміни до Закону “Про Збройні сили України”

Після повторного затвердження Воєнної доктрини у Міноборони очікують на зміни до Закону “Про Збройні сили України”

Уряд повторно схвалив проект Воєнної доктрини України, врахувавши зауваження експертів Ради національної безпеки та оборони. Сам документ офіційно ще не опублікували, проте прес-служба Кабміну розповіла про ключові положення уточненої доктрини.

По-перше, основною категорією документа визначено воєнний конфлікт. По-друге, єдиною загрозою національній безпеці України у воєнній сфері названо застосування воєнної сили. По-третє, на відміну від попередніх аналогічних документів, цей проект містить розділ, присвячений принципам та шляхам запобігання воєнним конфліктам, при цьому акцент зроблено на використанні невоєнних інструментів.

У документі також сформульовано мету та пріоритети підготовки держави до збройного захисту національних інтересів. Також у проекті доктрини прописано погляди держави на застосування воєнної сили та вияв збройної агресії: Україна дбатиме, аби не застосувати першою сили, а також, аби її застосування було співмірним із масштабами агресії.

У документі вкотре прописано позаблоковість держави, хоч і наголошується, що наша держава у випадку агресії з боку інших країн “не виключає можливості отримання військової допомоги від інших держав і міжнародних організацій”.

Нагадаємо, нещодавно президент України заявив, що ми не братимемо участі у створенні європейської системи протиракетної оборони. Раніше Віктор Федорович неодноразово публічно підтримував ідею російського колеги створити нову систему європейської безпеки.

Схоже, що невеликі реформи дійшли і до оборонного відомства. Адже, окрім затвердження нової Воєнної доктрини, там очікують прийняття змін до Закону “Про Збройні сили України”, який уже підтримав профільний комітет. Ключовими новаціями цього документа є розширення переліку випадків використання формувань ЗСУ у мирний час.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4933 / 1.54MB / SQL:{query_count}