Отримайте іскорку патріотизму у Сприні

Упродовж двадцяти років в селі Сприня, що на Самбірщині, біля підніжжя Карпат вшановують визначну подію визвольної боротьби ХХ ст. – створення 11 – 15 липня 1944 р.

Упродовж двадцяти років в селі Сприня, що на Самбірщині, біля підніжжя Карпат вшановують визначну подію визвольної боротьби ХХ ст. – створення 11 – 15 липня 1944 р. Української головної визвольної ради (УГВР), що виконувала роль підпільного коаліційного парламенту й уряду тогочасної України.

Відбулася ця подія у лісничівці. До речі, хатина збережена  і розташована на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу імені президе    нта УГВР Кирила Осьмака. Лісничівка стояла на околиці лісу, біля річки, що дозволяло манівцями втікати в ліс у разі небезпеки. Можна лише припускати, скільки разів у ній збиралися українські хлопці, щоб згодом організувати тут, при серйозній охороні та конспірації, Великий збір, на якому утворилася Українська головна визвольна рада.

І ось далекого 1944-го у цій лісничівці засідали провідні українські діячі, обговорюючи і працюючи над історичними документами УГВР. Саме на Великому зборі було ухвалено Платформу і Тимчасовий устрій УГВР, Універсал до українського народу, а також присягу воїнів Української повстанської армії (УПА), а президентом УГВР обрано вихідця з Полтавщини, діяча Української Народної Республіки Кирила Осьмака. Головою Генерального секретаріату УГВР, українського підпільного уряду став Роман Шухевич (головнокомандувач УПА та голова Бюро Проводу ОУН).

В умовах московської займанщини УГВР стала керівним органом України у боротьбі за незалежність. Найважливішою метою створення УГВР було керувати підпільною боротьбою проти комуно-російських окупантів та донести на Захід правду про боротьбу українського народу за волю і власну державу.

Щороку в урочистостях з нагоди чергової річниці створення УГВР беруть участь ветерани ОУН-УПА, члени національно-патріотичних організацій, відомі політики, письменники, громадські діячі. Сподіваємось, що й цього року українці вшанують своїх героїв і відвідають мальовничий осередок визвольної боротьби.

Львів – Сприня – Львів

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4057 / 1.55MB / SQL:{query_count}