Краса палацу-саду та Чуфут-кале

justify"> Рідна країна багата на перлини та дивовижні красиві куточки, особливо приваблює Крим. Наші, українські, краєвиди та унікальні ансамблі нічим не поступаються закордонним. Навпаки! Передусім це стосується Бахчисарая, що за 38 км від Сімферополя. Майже кожен, хто приїздить до Криму, мандрує до колишньої столиці Кримського ханства. І, якщо ви цьогоріч запланували відпустку в Криму, обов’язково завітайте до Бахчисарая та його околиць – не пошкодуєте! Тут найбільш популярні екскурсії у Ханський палац, Успенський монастир і печерне місто Чуфут-кале, що поблизу Бахчисарая.

Власне серцем міста та його архітектурною перлиною є ансамбль Ханського палацу – палац-сад, який збудував на початку XVI ст. син засновника ханства – Менглі-Гирей. Палац – єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури й унікальний у Європі (нарівні з палацами Альгамбра в Іспанії та Топ-Капи в Туреччині) цілісний архітектурний комплекс близькосхідного цивілізаційного кола. У 1736-му під час взяття Бахчисарая палац спалили, але потім відновили, і його головною спорудою стала Велика ханська мечеть (1740-1743 рр.). Серед найцікавіших споруд палацу – Золотий кабінет, Зал засідань та Залізні двері. Своєю красою вражають вітражі, розписи палацу, унікальні глазуровані синім візерунком кахлі, фонтани з білого мармуру. Особливо полюбляють туристи фотографуватися біля знаменитого Фонтану сліз. А скільки тут троянд! Будівлею, яка примикає до головного корпусу, є гарем – місце для дружин ханів (яких було не менше чотирьох) та їхніх нащадків – синів до семи років. Поряд зі садовими терасами та персидським садом височіє соколина вежа. За легендою, цю споруду назвали так тому, що тут свого часу тримали ханських соколів. У будівлях палацового комплексу можна побачити величезні експозиції з археології та історії Криму. Власне тут знімали «Роксолану».

Палац розташований у дуже мальовничому місці, оточений величними древніми вапняковими скелями, яким тривале вивітрювання надало вишуканих форм, що нагадують міфічних сфінксів. Загалом на території Бахчисарайського району є 14 печерних міст і монастирів, найвідоміші з яких – Успенський монастир (VIII – IX ст.), а також печерне місто Чуфут-кале –  один із найбільш відвідуваних туристами оборонний і містобудівний ансамбль Криму епохи середньовіччя. Воно знаходиться на висоті 558 м над рівнем моря на плато з неприступними урвищами.

 

 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6569 / 1.56MB / SQL:{query_count}