Німецька поліція б’є на сполох: організовану злочинність очолюють іммігранти з країн СНД
Невпинне зростання злочинності робить багато міських районів Німеччини небезпечними, поліції все складніше контролювати ситуацію, стверджують Вольфганг Дік і Віктор Вайц (“Deutsche Welle”). Правоохоронці нарахували понад 160 проблемних районів майже в усіх містах Німеччини.
“Жорстокість і готовність застосувати зброю різко зросли”, – підкреслює голова федеральної профспілки німецької поліції Райнер Вендт. За його словами, кількість вуличних злочинів, пов’язаних із завдаванням тяжких тілесних ушкоджень, за останні три роки зросло вдвічі. Берлінські підприємства громадського транспорту витратили додатково близько двох мільйонів євро на установку в автобусах спеціальних захисних шибок. Посилено відеоспостереження на вулицях і площах багатьох німецьких міст.
Водночас директор Інституту криміналістики федеральної землі Нижня Саксонія Крістіан Пфайффер наголошує, що багато земельних міністерств внутрішніх справ з міркувань політкоректності намагаються приховати незручну статистику, оскільки до 80 відсотків жителів районів із великою кількістю злочинів – іммігранти або їх нащадки. Коли Крістіан Пфайффер опублікував список проблемних районів Ганновера, це викликало хвилю обурення місцевих політиків і керівництва поліції, котрі сприйняли це як порушення негласного табу. “В нас немає і не може бути, як у деяких країнах Північної та Південної Америк, так званих “no go areas”, – переконували громадськість деякі представники ганноверської влади.
Представник поліції міста Дуйсбурга Рамон ван дер Маат вважає, що до конфліктних ситуацій нерідко призводять до культурно-етнічних розбіжностей між жителями іммігрантських районів та корінними німцями. А бургомістр берлінського району Нойкельн Гайнц Бушковскі відкрито визнає, що в цій частині німецької столиці, де проживають іммігранти, “готовність до правопорушень виховується ледве не з пелюшок”.
Представники влади й поліції вказують на те, що багато вихідців із країн, де панують тоталітарні режими, визнають тільки жорсткі заходи правоохоронних органів. Це підтверджує, зокрема, приклад району Марксло в Дуйсбурзі, який ще два роки тому вважали дуже небезпечним, з огляду на кримінальну обстановку. “Ми спеціально для цього району створили поліцейський підрозділ, що практично щодня проводив там профілактичні рейди. Постійна присутність поліції дозволила поліпшити ситуацію”, – повідомив представник поліції Дуйсбурга Рамон ван дер Маат. Водночас через брак бюджетних коштів немає можливості залучати до співробітництва людей, які володіють мовами та знають середовище тих, хто живе в соціально неблагополучних міських районах.
Варто також нагадати, що у листопаді минулого року в програмі “Report Mainz” суспільно-правового телеканалу ARD показали короткометражний фільм із досить промовистою назвою “Небезпека приходить з в’язниці” (“Gefahr aus dem Knast”). Автори фільму стверджували, що у в’язницях Німеччини існують мафіозні структури переселенців з країн СНД, які координують злочинну діяльність і за межами тюрем. В’язні живуть за власними кримінальними законами, створеними ще в радянських таборах, й ігнорують практично всі розпорядження керівництва виправних установ.
Автори фільму називають ці ієрархічні структури не інакше, як “мафією російських німців”, зараховуючи до неї переселенців з усіх країн колишнього СРСР. Однак криміналісти та експерти, які брали участь у зйомках фільму, були обережнішими в оцінках. Так, високопоставлений чиновник баварської карної поліції Маріо Хубер підкреслював: “Особисто я не став би говорити про “мафію переселенців”, тому що цей термін стосовно них неприйнятний”.
Однак багато експертів наголошують, що російські кримінальні угруповання систематично залучають до своєї діяльності іммігрантів з СНД, оскільки ті знають мову і умови проживання в країні, тож можуть допомогти російській організованій злочинності налагодити у Німеччині власну протиправну діяльність, зокрема викрадення автомобілів, сутенерство, торгівлю людьми й наркотиками та контрабанду цигарок із країн Східної Європи.