Престиж і успіх – гасло сьогодення

Цим правилом керуються ті, хто йде навчатися у Львівський професійний ліцей торгівлі та сфери послуг

Цим правилом керуються ті, хто йде навчатися у Львівський професійний ліцей торгівлі та сфери послуг

Зі словами “Престиж і успіх – гасло сьогодення” учні ліцею 6 – 9 квітня стали призерами Міжнародного конкурсу юніорів кулінарного мистецтва і сервісу в номінації “Тематичний обід”. Поєднавши у сервіруванні столу біле і чорне, довівши журі, наскільки гармонійні ці протилежні кольори, бо “білий – це порядність, добродійність, а чорний – гоноровий, діловий”.
“Давні львівські традиції крамарування та приготування смачних страв, помножені на сучасні знання та вміння, – це візитівка нашого закладу”, – розповідає директор Марія Кіска (на фото).

Львівський професійний ліцей торгівлі та сфери послуг – це колишнє добре знане і в Україні, і за її ме­жами професійно-технічне училище №18. Перші учні тут, на вулиці Лесі Українки, навчалися ще 1944 року. За роки, що минули, зі стін училища вийшло понад 60 тисяч випускників, які працюють за фахом не лише у Львові та області, а й у Польщі, США, Канаді, Італії, Аргентині.

“Наші бармени, кухарі, офіціанти, буфетники, продавці, касири, перукарі знають усі тонкощі професії, вміють спілкуватися з людьми, відчувати їх настрій та покращувати його своєю працею, – розповідає Марія Кіска. – Саме тому за нашими випускниками та практикантами стоять у черзі, бо у ліцеї навчаються дуже працьовиті діти”.  На підтвердження слів директор демонструє фотографії, де учні ліцею обслуговують і Саміт президентів Східноєвропейських держав у Львові (1999 р.), і офіційні візити на Львівщину послів інших країн, і Синод УГКЦ та інші.

Улітку ж учні мають можливість не лише попрацювати та на практиці продемонструвати вивчене в аудиторіях, а й відпочити, оздоровитись, засмагнути, адже практику проходять на базах відпочинку в Криму, Одесі, Херсоні.

Нині непросто встигати за сучасними технологіями та потребами ринку праці. “Хоч і нелегко, але раду собі даємо, – каже Марія Кіска. – Класи та майстерні обладнані сучасною технікою та наочними посібниками. А щоб навчити учнів працювати на найсучаснішому устаткуванні, скеровуємо їх на практику на підприємства, де воно є: ресторани “Дністер”, “Гранд-готель”, “Пузата хата”, “Колиба”, торгові центри “ВАМ”, “Арсен”, “МЕТРО” та інші. Окрім того, співпрацюємо з польськими навчальними закладами аналогічного профілю: спільні семінари, виставки-продажі, наприклад, “Великодні дзвони”.

Учні ліцею вже п’ять років беруть участь і займають призові місця у міжнародному конкурсі “Підприємливий учень на ринку праці” у польському Любліні. Це дає їм можливість вступити на навчання до Люблінського університету та отримати перше робоче місце у Люблінському воєводстві.

Багато випускників ліцею продовжують навчання і здобувають вищу освіту в Україні, адже налагоджено співпрацю з комерційною академією, інститутом економіки та туризму, банківським інститутом, коледжем харчової промисловості.

“Важливо те, що ми готуємо кадри на замовлення роботодавців, а це є запорукою працевлаштування випускників ліцею”, – розповідає директор.

У час економічної непрогнозованості колектив ліцею вчить його випускників бути готовими до найрізноманітніших життєвих викрутасів. А тому намагаються дати не лише базові знання з обраного фаху, а й навчити бути соціально активними, підприємливими, відповідальними. Окрім того, у ліцеї готують фахівців за принципом інтегрованої освіти: кухар-кондитер, офіціант-бармен-кухар, перукар-візажист. “Це значно пришвидшує процес працевлаштування”, – каже Марія Кіска.

Новий час, нові вимоги – нові професії. Саме виходячи з цього принципу, в ліцеї почали підготовку агентів з організації туризму. “Після проходження ліцеїстами практики в них туристична фірма “Глобус” недавно запропонувала ліцею долучитися і до підготовки фахівців міжнародного рівня. Відтак першу таку поїздку як переддипломну практику майбутні агенти з організації туризму у червні проведуть у Відні”, – розповідає заступник директора ліцею Анна Хотинецька.

“А ще, вважаю, що наші діти певною мірою художники, адже професії і кухаря, і кондитера, і перукаря – творчі, – каже Марія Кіска. – А талановита людина – талановита у всьому, тому в ліцеї маємо 16 гуртків за інтересами. Наші учасники художньої самодіяльності нижче від другого місця у конкурсах не займають, бо сучасні, інтегровані, цивілізовані, бо до них ставляться з душею і педагоги, і майстри виробничого навчання”.

Богдан Івашків,
директор ресторану “Супутник”, заслужений працівник сфери послуг України:

– Свого часу, в 1987 році, я закінчував це училище за фахом кухар-дієтолог. Донині вдячний і педагогам, і майстрам за те, що дали мені добру стежину в житті. Щороку беремо на практику в ресторан учнів Львівського професійного ліцею торгівлі та сфери послуг. У нас мають чого навчитися майбутні кухарі та офіціанти, адже постійно обслуговуємо делегації високого рівня, зокрема і державного. Праця на кухні не легка, ми, наприклад, працюємо цілодобово. Але випускник ліцею, який прийшов до нас на роботу, щомісяця гарантовано отримує зарплатню на рівні 1500 гривень.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4331 / 1.59MB / SQL:{query_count}