Актуальний фах – крок до мрії та кар’єри!

Цю істину добре розуміють учні Львівського професійного ліцею харчових технологій. Тут майбутні кухарі, пекарі, кондитери, офіціанти та бармени здобувають середню освіту та фах

Цю істину добре розуміють учні Львівського професійного ліцею харчових технологій. Тут майбутні кухарі, пекарі, кондитери, офіціанти та бармени здобувають середню освіту та фах.

У приміщенні ліцею, що на площі Данила Галицького, завжди смачно пахне свіжоспеченим хлібом і випічкою. Це – старання майбутніх пекарів, які тут печуть свої перші вироби.

–  З першого дня навчання готуємо наших ліцеїстів до дорослого життя, – розповідає директор ліцею Наталія Склярчук (на фото). – Вони знають, що праця пекаря дуже потрібна, але нелегка, адже хлібозаводи та міні-пекарні працюють у кілька змін, щоб вранці ми могли придбати свіжий буханець хліба у крамниці. Колективи підприємств, що входять до концерну “Хлібпром”, на 80% складаються  з випускників ліцею.

Свої вироби учні продають у місцевому буфеті. Наприклад, смачний рогалик із повидлом коштує лише 80 копійок. Відтак, уроки професійної майстерності здобувають не лише майбутні кухарі, пекарі, а й офіціанти та продавці. Мережі, які торгують випічкою – “Форнетті”, “Наминайко” та інші, шукають продавців свого товару саме у Львівському ліцеї харчових технологій. Адже випускники знають і торгівлю, і пекарську справу.

– Наших випускників – офіціантів, барменів, кухарів – зустрічаю майже у всіх популярних кав’ярнях та ресторанах Львова. Працюють вони і в супермаркетах касирами, адміністраторами торгових залів, – каже Наталія Склярчук. – До нас приходять дуже вмотивовані діти: щороку маємо вступників, які чітко знають, що прагнуть стати шеф-кухарями ресторану чи власниками міні-пекарні.

Ліцеїсти можуть продовжити навчання за фахом у Національному університеті харчових технологій та Львівському державному коледжі харчової і переробної промисловості: там випускники ліцею навчаються за скороченим терміном навчання.

Цьому навчальному закладу вже скоро виповниться піввіковий ювілей. Відтак у ньому є цілі династії випускників: тут навчалися бабусі та дідусі, а потім батьки нинішніх учнів. Ліцеїсти розуміють, що на ринку праці завжди будуть потрібними та актуальними професії, які вони здобувають у ліцеї. Є серед майстрів ліцею й учасники та лауреати міжнародних та регіональних конкурсів кулінарного мистецтва “Смачнофест”, “Львівська пательня” та інших.

Розуміючи вимоги часу, нині в ліцеї повністю оновили матеріально-технічну базу. За співпраці з німецькими партнерами з Фонду Роберта Боша обладнали навчально-практичний пекарський центр, в якому встановили нове сучасне обладнання, що є у міні-пекарнях та на підприємствах, використовують сучасні технології та освітні стандарти.

– Учні навчаються в нас працювати на тому сучасному обладнанні, яке сьогодні є на виробництвах, – каже Наталія Склярчук. – Однак ми дбаємо не лише про обладнання. Найважливіше, чого ми прагнемо, – це навчити нашого випускника все зробити руками. Коли майстер уміє добре працювати руками, то техніка йому тільки допомагає та полегшує роботу.

Особливу увагу в ліцеї приділяють і вивченню технологій приготування їжі, адже кухар, кондитер, пекар повинні знати не лише, як підготувати продукти та обробити їх, а й уміти порахувати, скільки чого потрібно на відповідну кількість порцій та дотримуватися рецептури.

У Львівському професійному ліцеї харчових технологій навчаються не лише вчорашні старшокласники. Тут ази професійної майстерності здобувають і  літні люди. По-перше, новий фах тут здобувають ті, кого на перепідготовку скеровує центр занятості. А по-друге, є чимало тих, хто має намір розпочати власну справу з випікання хліба чи кондитерських виробів. Відтак вони вже за власний кошт протягом 4-6 місяців освоюють нову професію, яка годуватиме їхні сім’ї та дасть роботу іншим.

– Цех пекарів був найпотужнішим серед ремісничих об’єднань середньовічного Львова, – розповідає Наталія Склярчук. – Зберігаючи та відтворюючи традиції, у 1992 році ми стараннями учнів, викладачів та майстрів ліцею створили Музей хлібопекарства. У ньому зібрано сівалки, нецки, качалки, лопати для виймання хліба з печі. Є навіть старовинний плуг та народне вбрання середньовічних галичан. Способом лакування законсервували взірці хліба, булочок, святкових баранців, короваїв, які випікали учні ліцею.

Львів’яни добре знають: найкращі короваї в нашому місті випікають у ліцеї харчових технологій.

– У нас часто замовляють найрізноманітніші короваї: і одно-, й багатоповерхові і для весіль, і для інших урочистих подій. Печемо короваї і для зустрічей офіційних делегацій, замовляли у нас цей виріб і для зустрічі Президента у Львові, – не без гордості каже директор ліцею Наталія Склярчук. – Адже вміємо не лише смачно і якісно спекти, а й відповідно прикрасити.

Естетика – ще один напрям розвитку учнів ліцею харчових технологій. Тут можна здобути фах флориста та декоратора вітрин. Окрім того, учні мають змогу відвідувати гуртки виготовлення фігурок з солоного тіста, а також карвінгу – художнього нарізання овочів.

Ще під час навчання та виробничої практики учні ліцею у своєму кафе здійснюють обслуговування офіційних делегацій і туристичних груп, які приїжджають до Львова.

Тетяна Гапаляк,
ПП “Володар”:

– Упродовж усього часу незалежності України займаюся виробництвом: випікаємо булки, плетенки, хліб, зокрема, забезпечуємо продукцією львівський медуніверситет. Із Львівським професійним ліцеєм харчових технологій підприємство спів­працює давно: часто спілкуюся з їхніми майстрами виробничого навчання. Ці люди дуже чуйні та уважні до потреб ліцеїстів. Їхні учні приходять до нас на практику і на роботу ерудованими та з необхідним багажем знань. Їх не потрібно вчити на виробництві, вони все знають і вміють після закінчення ліцею. Ліцей харчових технологій – це  єдиний навчальний заклад такого профілю, у який я звертаюся, бо впевнена у якості знань та вмінь його випускників. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4283 / 1.6MB / SQL:{query_count}