Днями глави африканських племен оголосили лівійського лідера Муаммара Каддафі "королем королів Африки". Президент Великої Джамахірії, користуючись шансом, знову популяризує ідею створення Сполучених Штатів Африки.
Днями глави африканських племен оголосили лівійського лідера Муаммара Каддафі "королем королів Африки". Президент Великої Джамахірії, користуючись шансом, знову популяризує ідею створення Сполучених Штатів Африки.
Як повідомляє Frans Press, на зустріч, присвячену 39-ій річниці лівійської революції (в результаті якої Каддафі прийшов до влади), яку ініціював її лідер, з'їхалось 200 африканських шейхів, емірів та королів. Учасники зустрічі присвоїли Каддафі цей почесний титул "за величезний внесок у справу звільнення, об'єднання та стабільності на африканському континенті". Крім того, Каддафі очолить спеціальний секретаріат, який контролює рішення "африканської еліти".
Африканські представники також поставили перед собою завдання домогтися під час майбутнього чергового саміту країн-членів Африканського союзу (АС) (у 2009 році в Аддіс-Абебі) створення всеафриканського уряду, куди увійдуть розділи МЗС країн «чорного континенту», а також міністри оборони, торгівлі, транспорту та комунікацій. Африканці також мають намір висловитись за випуск єдиної африканської валюти і введення однакових паспортів для всіх жителів континенту.
Каддафі ж, своєю чергою, закликав гостей тиснути на керівництво своїх країн з метою об'єднання всіх африканських країн та створення "Сполучених Штатів Африки". Лівійський лідер Каддафі вже багато років виступає за нове утворення з єдиним урядом, загальною зовнішньою політикою і економічним простором. Особливо гостро цю ідею обговорювали у світовій пресі минулого літа. Саме тоді лівійський лідер разом із президентом Зімбабве Робертом Мугабе запропонували створити на "чорному континенті" єдиний федеральний уряд, що діяв би на базі Африканського союзу, до якого входить 53 держави. Варто зазначити, що вперше ідею створення Сполучених Штатів Африки висунув ще понад 50 років тому перший президент вільної Гани Кваме Нкрума, якого вважають піонером панафриканізму.
У 2002 році в Африці за зразком Європейського Союзу створили Африканський Союз, але, як вважають критики, цій організації не вистачає фінансування і політичної волі для розв'язання найгостріших проблем континенту.
Каддафі ж залишається активним прихильником цієї концепції, вважаючи, що таким чином африканський континент з 800-мільйонним населенням можна звільнити від "західного колоніалізму".
Цю ідею підтримують і світові знаменитості. Не виключено, що на відродження ініціативи Нкруми вплинув фільм Сильвестре Амуссу "Африканський рай", який у низці країн став культовим. У ньому режисер акцентує на тому, що Африці першочергово потрібні лікарні та школи, а також свідомі люди, адже безграмотність є "основною хворобою" Африки. Він каже, що не випадково жоден зі ста африканських урядів, яких підтримують європейці, нічого не зробив для освіти свого народу. Тому що освіта призводить до усвідомлення, а свідомість - до участі в політиці.
Музикант і громадський діяч Боно (лідер гурту U2) теж регулярно висловлюється за створення "загальноафриканської ідентичності". Він вважає, що саме це може посприяти подоланню численних конфліктів між племенами континенту, які ворогують. У своїх судженнях Боно посилається на приклад США, де загальною національною ідентичністю об'єднані найрізноманітніші етнічні групи.
Проте навіть серед африканських політичних лідерів багато таких, хто ставиться до створення Сполучених Штатів Африки негативно, не кажучи вже про європейських чи американських, яким це просто невигідно.