Сумнозвісний організатор Скнилівської трагедії може стати міністром оборони
Парламентський комітет із питань національної безпеки та оборони попросив Кабінет Міністрів подати пропозицію щодо звільнення міністра оборони Михайла Єжеля. Про це “Пошті” повідомив голова комітету Анатолій Гриценко.
“Від Єжеля вимагаю, щоб він дотримувався закону, ефективно використовував бюджетні кошти і займався армією, а не фінансовими потоками”, – зазначив Анатолій Гриценко.
“Наскільки нам відомо, після корупційного скандалу щодо забезпечення української армії харчами міністерство так і не провело обіцяних тендерів щодо укладання договорів із відповідними підприємствами. Термін договорів продовжили до 31 березня, що свідчить про те, що міністр оборони і не мав наміру їх проводити. Тому до прийняття відповідного Закону “Про внесення змін до Закону про Кабінет Міністрів” просимо уряд звернутися до Президента з пропозицією відставки Михайла Єжеля”, – заявив Анатолій Гриценко.
Тим часом у вівторок інформаційний простір облетіла новина про те, що рішення про відставку Михайла Єжеля можуть ухвалити найближчим часом. На його місце Президент начебто призначить командувача Повітряними силами ЗСУ Сергія Онищенка. Про це виданню “Коментарі” розповіло джерело в парламенті.
“Я чутки не коментую. Ця інформація ніким не підтверджена”, – сказав “Пошті” парламентар Анатолій Гриценко.
Нагадаємо, що 12 серпня 2010 р. глава держави Віктор Янукович призначив Онищенка командувачем Повітряними силами ЗСУ. Це призначення викликало обурення з боку потерпілих у Скнилівській авіатрагедії 2002 р., в результаті якої загинули 77 осіб і ще 500 суд визнав потерпілими. За рішенням суду, у в’язницю сів пілот літака Су-27. Водночас, військовий апеляційний суд Центрального регіону виніс виправдальний вирок чотирьом генералам, що відповідали за проведення заходу, зокрема і тодішньому командувачеві 14-м авіакорпусу Сергію Онищенку.
З 2002 до 2004 рр. Онищенко обіймав посаду заступника начальника апарату управління бойової підготовки Головного командування ВПС ЗСУ, з 2004 до 2005-го – перший заступник Головкому ВПС ЗСУ, з 2005 до 2010-го – перший заступник командувача ВПС ЗСУ.