Обережно, ртуть!

З початку року у Львові зібрали майже 4 кілограми небезпечної речовини

З початку року у Львові зібрали майже 4 кілограми небезпечної речовини

У Львові збирають ртуть. Управління з надзвичайних ситуацій міськради проводить безстрокову безкоштовну акцію “Дні прийому ртуті від львів’ян”. За менш як два роки працівники управління вже зібрали майже 90 кг ртуті – майже чотири з них – від початку 2011 р.

– Ми знаходили ртуть і на сміттє­звалищах, і у підвалах будинків. Були випадки, коли люди повідомляли про велику порцію знайденої ртуті – від 5 до 8 кг. Невелика частина ртуті потрапила до нас завдяки тому, що люди здали старі медичні прилади, наприклад, тонометри. Ще частина ртуті потрапила до нас через те, що люди необережно поводились з термометрами і розбивали їх, – розповів Володимир Рощин, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР.

Чимало ртуті зберігається у населення ще з часів минулого століття і має здебільшого промислове походження. Зібравши ртуть, її відправляють на утилізацію. За словами фахівців управління, ртуть дуже небезпечна і навіть розбитий у квартирі термометр може становити чималу загрозу для мешканців. Адже в середньому у звичайному термометрі міститься від одного до двох грамів ртуті. При цьому гранично допустима доза парів ртуті – 0, 0003 мл на кубічний метр.

– Найважливіше відразу провести механічний збір ртуті і намагатися зібрати максимальну кількість, – розповів Юрій Балашов, головний спеціаліст відділу захисту населення і території. – Адже, аби не досягти граничної дози ртуті, коли розбивається термометр, потрібно, аби в кімнаті було більш як 600 тисяч кубічних метрів повітря. Якщо розливається ртуть, головне не панікувати. Потрібно вивести з кімнати усіх людей, окрім особи, яка збиратиме ртуть, зачинити двері і відчинити вікно. Найпростіший спосіб збору ртуті за допомогою пензлика і листка паперу. Потім ртуть рекомендовано зібрати в гумову грушу і вилити у посудину з водою, з якої вона не буде випаровуватись. Після цього варто обробити квартиру 0,2 % розчином марганцевокислого калію (2 г на літр води) або просто водою.

Довідка:

Ртуть – метал сріблястого кольору, у звичайних умовах легко рухомий і внаслідок удару поділяється на дрібні кульки. Потрапивши до організму людини через органи дихання, ртуть акумулюється і залишається там на все життя.  Симптоми отруєння ртуттю виявляються через 8 – 24 години. Це: загальна слабкість, головний біль, підвищення температури, згодом – болі в животі та розлад шлунка. Ртуть від населення у будь-яких ємностях приймають із середи до п’ятниці, з 10.00 до 17.00, за адресою: м. Львів, вул. Стефаника, 4, каб. 6.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4794 / 1.55MB / SQL:{query_count}