Сподіваючись нагороди

Сьогодні в російському Ханти-Мансійську має стартувати чемпіонат світу з біатлону

Сьогодні в російському Ханти-Мансійську має стартувати чемпіонат світу з біатлону

У вівторок, 1 березня, на стадіоні Центру зимових видів спорту імені Філіпенка в Ханти-Мансійську відбулося урочисте відкриття чемпіонату світу з біатлону. Церемонія почалася із традиційних народних танців.

Сцена із шаманами, повсякденним життям ханти і мансі поступово перейшла до біатлонних змагань. Після пострілів у мішень під феєрверк представили країни-учасниці. Цього року їх рекордна кількість – 40. Спортивна частина змагань мала розпочатися 3 березня змішаною естафетою. Проте досі невідомо, чи стартуватимуть спортсмени цього дня.

Втрачений багаж

Перший старт біатлонного чемпіонату світу, цілком імовірно, перенесуть щонайменше на день. Рішення про це озвучив президент Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) Андерс Бессеберг. Під час перельоту з європейських міст до Ханти-Мансійська деякі команди втратили свій багаж. Зокрема, багаторазовий переможець чемпіонатів світу й Олімпійських ігор Емиль-Хегле Свендсен (Норвегія) недорахувався валіз із одягом, а також чохлів з лижами, повідомляє “Уралінформбюро”. Подібні проблеми виникли і в біатлоністів інших країн.

Старший тренер збірної України Олександр Семенов в інтерв’ю “Спорт-Экспрессу в Украине” повідомив: “Через перевантаження при перельоті частина багажу затрималася в Мюнхені. Зокрема, постраждали поляки, у них навіть немає лиж. Естонський тренер звертався до мене із проханням позичити черевики. Ми, до речі, теж останні сумки одержали тільки у вівторок. Чохли, реманент відразу прийшли, а речі – ні. Віта Семеренко змушена була кататися в спорядженні Валі. А за правилами змагань, спортсмени, які не мали можливості провести два тренування перед гонкою, можуть подати протест. І старт скасують або перенесуть на інший час”.

Щоб уникнути скандалу, IBU готове перенести початок змагань. Остаточне рішення з цього питання буде оприлюднено пізніше. От тільки для функціонерів IBU це украй небажано, тому, найімовірніше, гонка відбудеться вчасно.
Також Олександр Семенов розповів і про можливий склад української команди на змішану естафету: “Артему Примі ми прагнемо дати час, аби отямитися після гір (Прима брав участь в першості Європи в Італії – “Пошта”). Андрія Дериземлю теж вирішили звільнити від участі в змішаній естафеті. У нього були проблеми із зубами – навіть потрібна була допомога лікаря в Естонії. Плануємо заявити Оксану Хвостенко, Віту Семеренко, Олександра Беланенка й Сергія Семенова. Але можливі зміни, адже навіть невідомо ще, коли й чи буде взагалі змішана естафета”.

Головна надія на жінок

Продовжуючи тему нашої команди, варто зазначити, що цього року ми очікуємо від української команди ящо не перемог, то принаймні призових місць, особливо в жіночій естафеті. Зміна тренерського складу позитивно вплинула саме на результати жіночої частини збірної України. Те, що Валя Семеренко після восьми етапів Кубка світу, як і раніше, перебуває в десятці кращих, це позитивний фактор. Тим пече, що Валентину лише 50 очок відокремлює від 6-ї позиції. Крім того, на етапі в Преск Айсле спортсменка вперше за свою кар’єру зуміла піднятися на подіум в індивідуальній дисципліні. Крім того, в цьому сезоні Валя тричі була четвертою й один раз – п’ятою. Сьогодні Валентина Семеренко – лідер збірної України, здатний відмінно виступити в будь-якій гонці.

Віта Семеренко в минулому сезоні виступала краще за свою сестру Валю, і цей потенціал не могла втратити. Через поїздку на чемпіонат Європи Віта пропустила американські етапи, але, незважаючи на це, зуміла втриматися у двадцятці кращих загального заліку Кубка світу. Загалом, якщо все буде добре, Віта також може добре виступити у будь-якій дисципліні. Головне – не допустити промаху останнім пострілом, адже в сестер Семеренко це головна проблема.

Що ж стосується інших спортсменок української команди, основну увагу вони приділяють індивідуальній гонці, де невисоку швидкість можна компенсувати влучною стрільбою. Оксана Хвостенко в останні сезони аж ніяк не радує українських шанувальників біатлону своїм ходом, але майже бездоганні результати на вогневих рубежах дозволяють їй здобути непогані досягнення у класичній дисципліні. Донедавна Олену Підгрушну також вважали спортсменкою, яка може потрапити в десятку лише в індивідуальній гонці, але цього сезону вона виглядає значно краще в ході, тому також здатна боротися за високі місця навіть у спринті.

Непогано у Форт Кенте показала себе Інна Супрун, також кращі результати в кар’єрі активно штампує Наталя Бурдига. І хоча тренери збірної кажуть, що нададуть шанс виступити усім спортсменкам, найімовірніше, цим двом біатлоністкам доведеться обмежитися лише спринтом, хоча у разі успішного виступу є шанс потрапити і у гонку переслідування. Що ж стосується традиційної, чисто жіночої естафети, збірна України має шанси на медалі, і традиційно команда буде за них боротися!

В очікуванні приємних несподіванок

Непогано цього року виглядає і чоловіча частина збірної, яка наполовину змінилася у порівнянні з попереднім чемпіонатом світу в Пьончанге-2009. Завершив спортивну кар’єру, принаймні у “синьо-жовтій” формі й повернувся в Росію Олексій Коробейников. Не ввійшов до штатної команди й, відповідно, не брав участі в централізованій підготовці В’ячеслав Деркач. Роман Прима поступився в суперечці за путівку в Ханти-Мансійськ молодшому братові Артему. Водночас одержав можливість вдруге у кар’єрі після Естерсунда-2008 вийти на старт чемпіонату світу Олег Бережной. Дебютним буде ця світова першість для Сергія Семьонова, який так стрімко увірвався до національної команди напередодні Олімпійських ігор у Ванкувері. Що ж стосується ще трьох українських біатлоністів, то вони зберегли за собою право виступити на головному старті сезону, але трохи помінялися ролями. Цього разу в ролі номінального лідера й капітана команди вийде на трасу Ханти-Мансійська Сергій Седнєв. Саме на нього і будуть головні сподівання на нагороди на цьому чемпіонаті світу. Дев’ятим, якщо вірити офіційному сайту Міжнародного союзу біатлоністів (IBU), буде цей чемпіонат для Олександра Біланенка й одинадцятим для власника єдиної поки медалі світової проби в історії нашого чоловічого біатлону Андрія Дериземлі. І хоча цього року в Дериземлі було більше провалів, аніж успіхів, усі ми знаємо, що саме цей спортсмен може в потрібний момент “вистрілити” і здивувати багатьох. В естафеті ж два роки тому наш квартет зайняв найвище в історії своїх виступів на чемпіонатах світу місце – п’яте. Але тільки неймовірний збіг обставин дозволить нашій чоловічій команді потрапити на п’єдестал пошани в естафеті.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4267 / 1.61MB / SQL:{query_count}