У понеділок, 24 січня, Федерація футболу України отримала листа з підписом генерального секретаря ФІФА Жерома Вальке. У цьому документі ФІФА вимагає забезпечення незмінності чинного виконавчого комітету ФФУ до закінчення терміну його законних повноважень. ФІФА не визнаватиме жодного іншого керівництва ФФУ, пише сайт організації.
Також ФІФА вимагає від української федерації підтвердити до 4 лютого 2011 р., що члени ФФУ припинили будь-яку діяльність, спрямовану на організацію виборів до завершення терміну повноважень її керівництва у 2012 році.
Публікуємо повний лист:
“Шановний пане Бандурко.
Ми посилаємося на лист від 11 січня 2011 р. від вашого першого віце-президента С.Стороженка, який інформує нас про вимогу 38 колективних членів Федерації футболу України скликати позачергову генеральну асамблею з головним питанням порядку денного про висловлення вотуму недовіри президенту ФФУ. Ми отримали очевидні докази того, що деякі з цих членів прийняли рішення вимагати скликання такої позачергової генеральної асамблеї внаслідок того, що на їх делегатів було здійснено сильний тиск з боку урядових представників та інших осіб, сторонніх щодо ФФУ. Крім того, деякі засідання членів було проведено не відповідно до правил та регламентних документів ФФУ.
Цей процес почався під час ХІІ Конгресу ФФУ 15 грудня 2010 р., присутня на якому делегація ФІФА/УЄФА стала свідком спроби порушення статуту ФФУ, зміни порядку денного конгресу та включення питання про відставку чинного керівництва ФФУ, вчиненої в процедурно незаконний спосіб. Унаслідок цих подій ФІФА ухвалила рішення про ретельний моніторинг ситуації та зібрала матеріали, що документують втручання представників державної влади у діяльність членів ФФУ (тобто регіональних федерацій, асоціацій). Таких висновків ФІФА дійшла на підставі прямої інформації з незалежних джерел, засобів масової інформації та від учасників подій.
Ми хотіли б нагадати вам, що згідно із ст.13 пар.1 (d) Статуту ФІФА, члени ФІФА зобов’язані забезпечувати дотримання їхніми власними членами вимог Статуту, регламентних документів, директив та рішень органів ФІФА. Особливо слід наголосити, що відповідно до ст.13 пар 1 (g) та ст.17 Статуту ФІФА, члени ФІФА повинні керувати своїми справами незалежно та без будь-якого впливу з боку третіх осіб. ФФУ, як асоціація-член ФІФА, зобов’язана забезпечити незалежність своїх членів від урядового втручання у футбольне демократичне самоврядування. У цьому процесі цього не було дотримано, і ФІФА встановила, що вимога скликання позачергової генеральної асамблеї була висунута внаслідок втручання з боку урядових та інших кіл.
Крім того, наявні очевидні ознаки того, що з урахуванням нинішнього контексту втручання не припиниться. Зважаючи на це, ФІФА вимагає, щоб ФФУ забезпечила незмінність свого чинного виконавчого комітету до закінчення терміну його законних повноважень у 2012 р. ФІФА не визнаватиме жодного іншого керівництва, яке з’явилося б у результаті процесу, спотвореного втручанням.
Більш того, ми вимагаємо від ФФУ:
1. Підтвердити, що члени ФФУ припинили будь-яку діяльність, спрямовану на організацію виборів до закінчення строку повноважень керівництва ФФУ у 2012 р.
2. Надати підтвердження від уповноважених керівних органів членів ФФУ того, що вони виконуватимуть цю вимогу.
У випадку невиконання викладених вище вимог до 4 лютого 2011 р. ми передамо справу до Надзвичайного комітету ФІФА з вимогою застосування відповідних санкцій згідно зі ст.14 Статуту ФІФА (призупинення).
Ми хотіли б наголосити на прямих наслідках, які може мати призупинення (членства) для майбутнього українського футболу. Серед іншого це буде означати, що жодна з українських команд будь-якого виду (зокрема клуби) не зможуть мати жодних спортивних контактів з членами ФІФА (див, ст.14 пар.3 Статуту ФІФА).
З повагою,генеральний секретар ФІФА Жером Вальке”
Андрій Стельмах
Віталій Данілов,
президент Прем’єр-ліги України:
– ФІФА дезінформовано щодо ситуації в українському футболі. Але мене інше турбує: Суркіс усіма способами намагається втриматися у своєму кріслі. І готовий поставити під удар усю країну, дезінформуючи про ситуацію.
Але ж більшість колективних членів ФФУ вимагають скликати конгрес із питанням про недовіру йому. Так замість того, щоб показати свою відкритість і готовність до діалогу, спробувати порозумітися перед футбольною громадськістю, Суркіс ініціює застосування найжорсткіших санкцій до України, у результаті яких можуть постраждати мільйони вітчизняних уболівальників. І все це заради однієї мети – втриматися таким чином у кріслі.
Ми чекаємо виконкому ФФУ, щоб розглянути питання 38 колективних членів і дізнатися, хто і яку інформацію надавав ФІФА і з ким з 28 членів виконкому це було погоджено.
“Сегодня”