Коли немає резерву

Збірна України з хокею не змогла виграти домашній Єврочеллендж у Броварах

Збірна України з хокею не змогла виграти домашній Єврочеллендж у Броварах. Цей турнір розглядався як етап підготовки національної команди до іншого домашнього турніру – чемпіонату світу в групі В, що відбудеться в Україні наступного року. Фактично українці провалили на турнірі один період у вирішальному матчі проти Казахстану, але цього виявилося досить, аби посісти друге місце.

Домашній Єврочеллендж українці розпочали з двох перемог. Спершу вони розгромили збірну Румунії з рахунком 8:0 (а поляки поступилися казахам 1:3), а в другому турі перемогли Польщу – 3:2 (в іншому двобої Румунія сенсаційно здолала Казахстан з тим самим рахунком). В останньому двобої проти Казахстану нашу команду цілком задовольняв і нічийний результат. Казахстан привіз в Україну збірну, сформовану в основному із гравців “Бариса” – сьомого клубу Східної конференції Континентальної хокейної ліги (КХЛ), другої за силою ліги світу. За “синьо-жовтих” грала стара гвардія, база якої – київський “Сокіл”, і легіонери з Білорусі, посилені кількома гравцями з тої ж КХЛ. І саме матч проти казахів (з якими, як і з поляками, доведеться сперечатися за путівку в елітний дивізіон) став тим самим лакмусовим папірцем, за яким можна судити про рівень нашої команди.

За останні роки тренери збірної України змінювалися неодноразово. Команду тренували Сеуканд, Голубович, Захаров. У листопаді нашу збірну очолив іноземний спеціаліст – канадець Дейв Льюїс. За його плечима 20-річний тренерський стаж роботи в НХЛ і три Кубки Стенлі на посаді помічника наставника “Детройта”. Останньою його роботою була посада асистента Захарова у збірній Білорусі на Олімпіаді-2010. Але і канадець наразі не зміг побороти головну проблему української команди, а саме нестриманість гравців, що позначається на кількості вилучень із майданчика, та слабку гру виконавців.

Звичайно, в матчі проти Казахстану певною мірою на боці гостей зіграв румунський рефері Маріуш Ілієску. Саме він не зовсім адекватно прореагував на сутичку, що відбулася на майданчику. Коли біля воріт Симчука суперник зіграв жорстко, наші гравці вирішили заспокоїти казахів за допомогою кулаків. Зав’язалася бійка. Звичайно, в таких випадках забіяк однаково карають, але арбітр вирішив, що українці повинні грати втрьох проти п’ятьох суперників. Буквально відразу лідер збірної Вадим Шахрайчук ще більше загострив ситуацію, коли “нелюб’язно” повівся з гравцем гостей. З розбитим до крові обличчям казах покинув лід, а Вадим отримав 5 хвилин штрафу і вилучення до кінця гри. Одержавши чисельну перевагу, казахи за ці п’ять хвилин закинули чотири шайби. І всі подальші потуги українців урятувати гру ні до чого не привели. Завдяки перемозі над Україною – 7:4, казахи виграли наш Єврочеллендж.

Але прикро не за те, що українці програли домашній турнір, а за те, що гравці цієї збірної, вік якої можна назвати ветеранським, не мають гідної заміни. Принаймні це яскраво продемонстрував чемпіонат світу (U20) в першому дивізіоні, що завершився у неділю в Білорусі. Там українська “молодіжка” виступила не просто провально, а ганебно. Наша молодь програла всі матчі зі загальним рахунком 4:32. Підопічні Олександра Савицького поступилися Білорусі (2:7), Латвії (0:9), Британії (1:5), Японії (0:6), Італії (1:5). Сам керманич молодіжної збірної головною причиною поразки назвав різницю в класі між хокеїстами: “Неозброєним оком видно прірву в рівні хокеїстів. За той період підготовки до чемпіонату світу важко щось виправити. Ми намагалися, хлопці старалися, проявляли мужність, але на цих якостях однаково дуже важко вигравати. Моя думка:  хлопці зробили все, що могли”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4849 / 1.56MB / SQL:{query_count}