Біатлоністи й далі тішать

Цієї зими українська біатлонна збірна стала головним автором приємних новин. Третій етап Кубка світу з біатлону, що завершився у словенській Поклюці, приніс Україні ще дві нагороди

Цієї зими українська біатлонна збірна стала головним автором приємних новин. Третій етап Кубка світу з біатлону, що завершився у словенській Поклюці, приніс Україні ще дві нагороди. І хоча “золота” наразі в активі наших біатлоністів нема, результати приємно тішать.

Третій етап Кубка світу розпочався в четвер індивідуальними перегонами серед жінок та чоловіків. Саме в чоловічий частині скарбничка нашої команди поповнилася бронзовою нагородою, автором якої став Сергій Седнєв. Перегони були дуже важкими, оскільки сильний вітер перешкоджав спортсменам на вогневих рубежах. Ніхто з 99-ти  учасників, що фінішували, не зумів пройти дистанцію без промахів. І лідери сезону теж не змогли впоратися з примхами погоди. Так, трійка норвежців, які очолюють загальний залік (Бьо, Свендсен та Бьорндален), не потрапила навіть у 10-ку найкращих (легенда біатлону Оле-Ейнар Бьорндален фінішував 55-м). Тому склад трійки призерів був дуже несподіваний: крім Седнєва, на п’єдесталі пошани стояли австрієць Даніель Месотіч, для якого це третя перемога в кар’єрі, і 21- річний швейцарець Бенджамин Вегер, який раніше не піднімався в перегонах Кубка світу вище 17-го місця. Варто відзначити й успіх Олега Бережного, який фінішував четвертим. Цікаво, що 2007 року, тут же, у Поклюці, в індивідуальній гонці Сергій Седнєв і Олег Бережной теж досягли найбільшого на той час успіху в кар’єрі, зайнявши третє й четверте місця відповідно.

Ще двоє наших хлопців показали результат у тридцятці найсильніших: Андрій Дериземля посів 25-те місце, а Олександр Біланенко – 30-те. Єдиним з українців, хто не зміг занести собі цю гонку в актив, став Сергій Семьонов, який зі сімома промахами був 76-м.

У жіночій частині змагань лише трішки не вистачило до подіуму. Валя Семеренко фінішувала четвертою, програвши бронзовій призерці лише 5 секунд. Її сестра Віта підтримала почин найкращої нашої біатлоністки й закінчила гонку 11-ю. Можна похвалити Оксану Хвостенко, яка фінішувала 16-ю і принесла нашій команді цінні очки в Кубку націй. У цьому заліку наша команда зміцнила свою третю позицію.

Перемогу в гонці святкувала норвезька біатлоністка Тора Бергер, яка закрила всі 20 мішеней і на останньому колі  зуміла вирвати перше місце в лідера загального заліку Кубка світу фінки Кайси Макаряйнен. Третя позиція у француженки Марі-Лор Брюне.

У спринтерських перегонах в суботу успіхи українців були дещо скромнішими. Сергій Седнєв і Сергій Семьонов пройшли дистанцію без жодного промаху. Проте в підсумку вони посіли восьме і тринадцяте місця відповідно. А переможцем етапу став швед Бьорн Феррі, для якого це була четверта перемогу в кар’єрі. Другим був норвежець Бьо, який завдяки цьому очолив загальний залік Кубка світу, а третім – німець Міхаель Грайс.

У змаганнях жінок наші дівчата провели рівну гонку, і відразу три українки опинилися в числі п’ятнадцяти найсильніших, що стало непоганим показником для команди в Кубку націй. Олена Підгрушна фінішувала 11-ю, Валя Семеренко – 14-ю, а Віта Семеренко – 15-ю.

А перемогу здобула німкеня Магдалена Нойнер, якій два промахи в стійці не перешкодили здобути першу звитягу в сезоні. Друге місце дісталося словацькій спортсменці Анастасії Кузьміній, а третє розділили дві біатлоністки, які показали однаковий час – фінка Макаряйнен і Ольга Зайцева з Росії. Цікаво, що для росіян це перший подіум у сезоні в жіночій частині змагань.

Найприємніша подія відбулася в неділю. В останній гонці етапу – змішаний естафеті – Україну від “золота” відокремило лише 0,3 секунди. Самі перегони стали найцікавішими в сезоні, і в підсумку все вирішили лічені сантиметри на фініші.

Гонка тримала в максимальній напрузі зі старту й до фінішної стрічки. На першому етапі лідерство захопили француженки, й до останнього відрізка естафети ніхто не міг наблизитися до них на відстань прямої видимості. Олена Підгрушна свій стартовий відрізок провела блискуче, передавши естафету другою, далі Віта Семеренко продовжила почату капітаном справу й також другою відправила в гонку Сергія Семьонова. Наш 22-річний біатлоніст трохи розтратив здобуте партнерами і закінчив етап п’ятим, але відрив від  француза, який лідирував, скоротив до 23 секунд. І тут за справу взявся ще один український капітан – іменинник Сергій Седнєв (у день перегонів відсвяткував 27-річчя). Він виявився не тільки найкращим на своєму відрізку, але за часом став найшвидшим серед всіх учасників перегонів. У підсумку Сергієві на фініші зовсім трішки не вистачило, щоб відібрати перемогу у шведа Карла-Йогана Бергмана. Третіми залишилися французи.

До речі, успіхи Сергія не залишилися непоміченими організаторами престижної Різдвяної гонки, що відбувається у Німеччині. Його запросили на ці змагання, де він виступатиме в парі з Валентиною Семеренко. Раніше запрошення отримала інша українська пара – Андрій Дериземля та Оксана Хвостенко. Також варто відзначити, що цього року вперше на змаганнях такого рівня використовуватимуть лазерну зброю. Це дозволить заповнити стадіон повністю, тому що не потрібно буде залишати порожньою трибуну за мішенями.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3989 / 1.59MB / SQL:{query_count}