“Зірково-смугасті” чемпіони. Збірна США через 16 років повернула собі звання найкращої команди планети в чоловічому баскетболі. У неділю американці без надзусиль з’ясували стосунки з господарями турніру – збірною Туреччини – з рахунком 81:64. Бронзові нагороди дісталися литовцям. Форварда збірної США Кевіна Дюранта визнали MVP турніру. У фіналі проти господарів він набрав 28 очок, а напередодні набрані ним 38 очок дозволили перемогти литовців. Більше від нього ніхто не набирав у жодному матчі 16-го чемпіонату світу. Загалом середня результативність Дюранта на цьому чемпіонаті становила 22,1 очка за гру, всього він набрав 205 очок.
П’ятірка найкращих гравців турніру виглядає так. На позиції захисників: серб Мілош Теодосіч (11,3 очка й 5,6 передачі) і турок Хідо Туркоглу (12,3 очка, 4,3 підбора й 3,4 передачі). Двійка форвардів: американець Кевін Дюрант (22,8 очка й 6,1 підбора) і литовець Лінус Клейз (19,1 очка й 7,1 підбора). На місці центрового аргентинець Луїс Скола (27,1 очка й 7,9 підбора). Скола набрав найбільше очок – 244, Дюрант став третім – 22,8 очка за гру, а Теодосіч – одним з лідерів чемпіонату за кількістю результативних передач – 5,6 у середньому за гру.
Найрезультативнішим матчем на турнірі був двобій за третє місце між збірними Сербії і Литви (88:99) – 187 очок. Повторенням результату відзначилися команди США й Анголи – 121:66. Услід за ними розмістилися матчі 1/8 Аргентина – Бразилія (93:89) та 1/4 Сербія – Іспанія (92:89).
Найменше набраних очок глядачі побачили відразу в двох матчах. Двобій другого туру групового турніру Туреччина – Росія (65:56) і ще одна дуель першого етапу групової стадії Австралія – Німеччина (78:43).
Загалом перша вісімка команд виглядає так: 1. США; 2. Туреччина; 3. Литва; 4. Сербія; 5. Аргентина; 6. Іспанія; 7. Росія; 8. Словенія. Фото: АР
Невдалий ювілей. Головний тренер “Манчестер Юнайтед” сер Алекс Фергюсон провів 700-й матч в англійській Прем’єр-лізі. Фергюсон керує МЮ з 1986 року. Усього на рахунку шотландця 925 ігор на чолі манкуніанців. Щоправда, результат ювілейного двобою засмутив наставника. Його підопічні в гостях, на 90-й хвилині, вигравали з рахунком 3:1 в “Евертона”, проте примудрилися за хвилину пропустити два голи (3:3).
Фото: АР
Останній в Європі. Іспанський пілот команди “Феррарі” Фернандо Алонсо став переможцем останнього цьогорічного європейського Гран-прі, який відбулося в Італії. Другим фінішував британець Дженсон Баттон на “Макларені”, а третім – ще один представник “Феррарі” – бразилець Феліпе Масса. Саме в такому порядку пілоти завершили кваліфікацію, і так само вони фінішували у перегонах. Британець Льюїс Гемільтон на “Макларені” зійшов з дистанції вже на першому колі, а лідер особистого заліку – Марко Веббер на “Ред Булл” із четвертого місця у кваліфікації скотився аж на шосте місце. Четвертим фінішував партнер Веббера – Себастьян Феттель.
В особистому заліку лідирує Веббер – 187 очок, на другому місці – Гемільтон – 182 очки, на третє вирвався Алонсо – 166. 165 очок у Баттона, 163 у Феттеля.
У Кубку конструкторів на першому місці “Ред Булл” – 350 очок, на другому – “Макларен” – 347, на третьому – “Феррарі” – 290.
Наступні перегони відбудуться 26 вересня у Сингапурі. До кінця першості залишилося п’ять етапів. Фото: Reuters
Королева US Open. Переможницею жіночої частини US Open стала бельгійка Кім Клейстерс, яка у фінальному матчі без проблем з’ясувала стосунки з росіянкою Вєрою Звонарьовою – 6:2, 6:1. Клейстерс виграє відкритий чемпіонат США вже вдруге. Всього ж для знаменитої бельгійки це вже третя перемога на турнірах серії “Великого шолома”. Всі три на US Open.
Після матчу Кім Клейстерс не приховувала емоцій: “Мені не вдавалося показати свою найкращу гру напочатку, проте все ж вдалося підвищити рівень гри в останніх двох матчах, коли це було особливо потрібно. Мабуть, це найкраща причина для гордості за останні два тижні. Приємно знову перемагати тут, у Нью-Йорку. Це особливе місце для мене, US Open додає у моє професійне життя тільки позитивні емоції.
Це був дивовижний рік, мені вперше вдалося захистити свій титул. Це честь, надто ж стосовно турніру “Великого шолома”. Добре повертатися на своє місце, добре робити свою справу і вигравати. Завжди хочеться знову і знову показувати свій найкращий теніс”. Фото: Getty Images
Зухвалі новачки. Каталонська “Барселона” перед стартом у Лізі чемпіонів зненацька поступилася на своєму полі новачкові іспанської Примеро “Еркулесу”. Перемогу гостям з рахунком 2:0 забезпечив дубль нападника збірної Парагваю Нельсона Вальдеса.
Чинні чемпіони Іспанії не виступали в рідних стінах більше року – останній раз уболівальники на “Камп Ноу” розчаровано покидали стадіон у травні 2009-го. За весь минулий чемпіонат “Барса” в 38-ми іграх програла лише раз.
Невдача у внутрішній першості спіткала й італійський “Мілан”. Команда Массіміліано Алегрі, яка суттєво підсилилася у міжсезонні, поступилася новачкові італійської Серії А “Чезене” з рахунком 0:2. “Зірковий” Златан Ібрагімович не відзначився у дебютному матчі, неточно пробивши пенальті. Фото: Getty Images