Європейська ганьба

Підходить до завершення груповий турнір першості світу з футболу в ПАР.

Підходить до завершення груповий турнір першості світу з футболу в ПАР. Учора ввечері стали відомі останні учасники плей-оф. Головна особливість третього туру – це щоденне вибування з турніру європейських команд. Уже шість представників Європи покинули турнір. До команд Франції і Греції додалися Словенія, Сербія, Данія і, найголовніше, вже екс-чемпіон світу, збірна Італії. Порушуючи хронологію подій, огляд останніх двох днів хотілося б розпочати саме з фіаско Італії.
Чемпіони світу склали свої повноваження, не вийшовши з групи, без жодної перемоги, посівши останнє місце і в результаті – пропустивши

вперед Нову Зеландію. Це катастрофа, яка морально вбила всю багатомільйонну армію шанувальників Італії. Вони виходили на двобій упевнені, що просто не можуть не програти, адже їм протистояла “якась там” збірна Словаччини. Не збентежило апеннінців і те, що слов’яни й не думали лише захищати власні ворота, а й нав’язали грандові боротьбу в центрі поля й навіть виглядали сильнішими. Не вистачило італійцям для адекватної оцінки всієї серйозності ситуації навіть гола Роберта Віттека в середині першого тайму – “скуадра адзурра” і не думала набирати обертів, програвши опонентові перший тайм. Відчув, що знаходиться на „Титаніку” хіба що Марчелло Ліппі, який зробив у перерві подвійну заміну. Але ані ці перестановки, ані вихід на поле у другому таймі Андреа Пірла, не допомогло “синім” прокинутися. І нарешті, коли на 73-й хвилині Віттек забив другий гол, до італійців дійшло, що вони “пролітають” повз плей-оф. От тут і почалася справжня гра! “Адзурра” навіть не думала шукати щось дуже розумне, а просто закидала м’яч у штрафний майданчик суперників, максимально загострюючи ситуацію біля Яна Мухи.

Але запізнілий натиск не дуже допоміг італійцям. За 10 хвилин до фінального свистка м’яч забив Антоніо Ді Натале. Згодом Квальярелла закинув другий м’яч у ворота Мухи, але його не зарахували через положення поза грою. Було б не так зле, якби італійський захист був кращим – гол словака Копунека на 89-й хвилині зняв всі питання. Щоправда, невгамовний Квальяреллі ще певний час подавав надії, але перед самим фінальним свистком допустився жахливої помилки Симоне Пепе. Чемпіонат залишився без чемпіона!

Хоча Італія, на відміну від Франції, на цьому мундіалі принаймі 20 хвилин грала в справжній футбол.

А ось матч Парагвай – Нова Зеландія був зовсім невиразним і не приніс жодного очка. Звичайно, Парагвай на правах фаворита був ближчим до перемоги, створював моменти, більше володів м’ячем, диктував опонентові свої умови, але цього не вистачило, щоб зломити опір all whіtes. Хоча розчарованими після фінального свистка Роке Санта Крус і його партнери не виглядали, адже Словаччина зробила все, щоб Парагвай фінішував на першому місці. Хоча інтрига в матчі протрималася до кінця: адже, якби Нова Зеландія забила один гол, вона перейшла б на перше місце в турнірній таблиці, обійшовши словаків і парагвайців. Може, саме тому після фінального свистка на обличчях футболістів Нової Зеландії не було радості, але й плакати не було причини: вони ж бо не програли жодного турнірного матчу й зуміли обійти збірну Італії.

Те, чого не вдалося командам Італії, Нової Зеландії, Сербії, Алжиру і багатьом іншим – а саме забити на останніх хвилинах потрібний для результату гол – вдалося у середу збірній США. Але спершу слід розповісти про матч Англія – Словенія. Команда Фабіо Капелло здивувала. Англійці зробили те, на що не були здатні ні французи, ні італійці, – забути про те, що вони світовий гранд, і заграти так, як личить команді, яка бачить перед собою рівного суперника, для перемоги над яким, крім класу й майстерності, потрібно ще максимум зусиль і повна самовіддача. Але навіть таких англійців вистачило лише на один гол у ворота Саміра Хандановича, автором якого став Хескі. До кінця матчу голів більше не було, та й словенці особливо й не намагалися відігратися, адже в паралельному матчі між збірними США й Алжиру були нулі на табло. Але...  

Американці вже довели всім, що вони таки мають характер – вистояли проти англійців, врятували матч проти словенців і зуміли здолати психологічну травму після незаслужено не зарахованого третього гола у ворота тієї ж Словенії. Навіть ФІФА визнало помилковим рішення малійського арбітра.  Також не вибило з колії американців і ще одне скасоване взяття воріт вже в матчі проти Алжиру. Так, алжирці більше контролювали м’яч, а американці створили більше гольових моментів. Але врешті на 91-й хвилині збірна США досягла свого завдяки Доновану. Його гол вивів американців у плей-оф і підняв на першу сходинку турнірної таблиці своєї групи. Як бонус –  американці потрапили в найлегшу турнірну сітку на шляху до півфіналу. Адже з пар Уругвай – Корея, США – Гана буде визначатися учасник 1/2 фіналу. І тут важко сказати, хто фаворит.

Щодо інших двох  груп, то варто відзначити фіаско Сербії та Данії. Обидві команди повинні нарікати лише на себе. Сербам у матчі проти Австралії головне було не програти, але вони примудрилися в середині другого тайму пропустити два голи, і хоча й забили у відповідь, але таки поступилися. Паралельно Німеччина, не продемонструвавши нічого, таки переграла Гану (1:0). Ці дві команди попрямували далі, але німців тепер чекає двобій проти Англії, а Гану – США. І невідомо, кому пощастило більше.

У матчі Данія – Японія скандинавів влаштовувала лише перемога. Проте більш швидкі азіати просто познущалися над суперником, перегравши їх з рахунком 3:1. Головним героєм укотре став московський „армієць” Кейсуке Хонда, який на батьківщині вже став національним героєм. Паралельно в матчі, який вже нічого не вирішував, збірна Голландії легко здолала Камерун (2:1). 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4087 / 1.59MB / SQL:{query_count}