Футбольна першість світу в ПАР наближається до екватора, учора ввечері були зіграні останні матчі другого туру і настала гаряча пора вирішальних двобоїв. Цікаво, що якщо не враховувати результати матчів понеділка, то склалася унікальна ситуація, коли лише дві команди гарантували собі місце в 1/8 фіналу (Голландія та Бразилія) і тільки дві втратили будь-які шанси на продовження боротьби (Камерун та КНДР). Для порівняння, 2006 року після другого туру були відомі 10 із 16 учасників плей-оф і вісім невдах, які вже могли пакувати валізи. Але повернімося безпосередньо до матчів
П’ятниця розпочалася матчем групи D, в якій зустрічалися збірні Сербії й Німеччини. Балканській команді, аби продовжити боротьбу, необхідна була лише звитяга, а німців цілком влаштовувала й нічия. З перших же секунд матчу підопічні Антіча з шаленим блиском в очах помчали вперед. Прекрасно на правому фланзі діяв Мілош Красіч, який наприкінці тайму став автором гольової комбінації, після якої відзначився Мілан Йовановіч. А за мить до цього два “гірчичники” відправили відпочивати Мірослава Клозе, який залишив збірну Німеччини в меншості і тепер не допоможе команді в останньому турі. Другий тайм був приголомшливим! Збірна Німеччини завзято атакувала, намагаючись відігратися, і навіть заробила пенальті. Але Владімір Стойковіч у стрибку відбив удар Подольскі. Варто зазначити, це був явно не день нападника “Кельна”, який не реалізував масу стовідсоткових шансів. Серби, своєю чергою, могли збільшити різницю в рахунку, але Жигіч і Йовановіч після передач Красіча вразили, відповідно, поперечину й штангу. У підсумку серби таки здобули мінімальну перемогу й тепер мають непогані шанси, аби потрапити в число 16-ти найкращих команд.
Інший матч цієї групи, в якому зійшлися Ґана і Австралія, видався теж дуже цікавим. Підсумком поєдинку стала бойова нічия, а сам матч можна розділити на три нерівномірних відрізки. Перший – рівна боротьба. Першими гол відсвяткували після стандарту австралійці, спровокувавши шквал атак і пресингу від Гани. У підсумку цей тиск перетворився у вилучення й пенальті, який був реалізований. Почався другий найбільший відрізок безроздільного володарювання на полі збірної Гани, що, здавалося, на голову перевершувала суперника за усіма показниками. А наприкінці другого тайму розпочався і третій відрізок, в якому краще виглядали австралійці, проте рахунок у матчі так і не змінився. У підсумку нічия, яка навряд чи когось задовольнила. Таким чином у групі склалася цікава ситуація. В останньому турі, в якому зустрінуться Німеччина – Гана та Австралія – Сербія, найкращі шанси у балканців і африканців, їх цілком влаштує і нічия.
У групі С були зафіксовані два нічийні результати. Спершу переможця не виявили збірні Словенії та США. Європейці у першому таймі показали футбол високої якості, забивши національній команді США два м’ячі (відзначилися Бірша, та Любіянкіч). Але у футбол грають 90 хвилин, про що словенці, напевно, забули. На початку другого тайму Донован класним ударом скоротив рахунок, а ближче до кінця двобою син головного тренера американців Майкл Бредлі зрівняв рахунок. І фактично відразу після передачі Донована Еду забив, здавалося, переможний для збірної США гол, але арбітр із Малі Коман Кулібалі скасував узяття воріт, пославшись на незрозумілий фол в атаці. У підсумку нічия, яка безумовно влаштувала Словенію.
В іншому матчі цієї групи збірна Англії так і не змогла вразити ворота Алжиру. Таким чином усе в цьому квартеті вирішиться в останньому турі, і спрогнозувати, хто саме вийде в 1/8 фіналу, дуже важко.
Група Е стала першим квартетом, в якому бодай щось прояснилося після другого туру. Збірна Голландії завдяки пострілу із середньої дистанції Снайдера, м’ячу “Джабулані” і помилки кіпера японців Кавасіми здолала японців з рахунком 1:0. А кількома годинами пізніше збірна Камеруну стала першою командою на чемпіонаті світу в ПАР, що втратила навіть теоретичні шанси на вихід у наступний раунд турніру і одночасно гарантувала путівку в 1/8 фіналу голландцям. Африканці поступилися збірній Данії з рахунком 1:2, незважаючи на те, що першими відкрили рахунок зусиллями Ето’о. Однак данці поступово вирівняли гру за рахунок вдалих флангових атак і ближче до кінця першого тайму відновили статус-кво. Бендтнер після прострілу Роммедаля вразив ворота Хаміду Сулейману. В другій половині гри, на 61-й хвилині, збірна Данії забила переможний гол. Роммедаль блискуче обіграв Ассу-Екотто й відправив м’яч у сітку воріт африканської команди.
У групі F збірна Словаччини без шансів програла Парагваю. За 95 хвилин матчу європейці примудрилися створити один небезпечний момент, і той на 92-й хвилині, пробити по воротах суперника шість разів, один раз поціливши у площину, і допустити 11 ударів по своїх воротах, п’ять із яких летіли в ціль і два її таки досягли. В першій половині гри відзначився Вера, а під завісу зустрічі Ріверос зняв усі питання про переможця двобою.
Проте звитяга над словаками ще не гарантувала місця в плей-оф парагвайцям. В іншому матчі сталася міні-сенсація. Хто б міг подумати, що перший тайм матчу між чинними чемпіонами світу італійцями й більш ніж скромною командою Нової Зеландії завершиться внічию? Причому такий результат був цілком справедливим і відповідав грі. Підопічні Марчелло Ліппі показували нікудишній футбол, виглядали анітрохи не краще від новозеландців. До того ж пенальті, з якого італійці зрівняли рахунок, було дуже сумнівним. Друга сорокап’ятихвилинка повинна була розставити все на свої місця. І сталося те, чого зовсім ніхто не очікував. Новозеландці вистояли й взяли друге очко на чемпіонаті світу, не дозволивши італійцям обійти себе після двох турів групового етапу.
Ну а в групі G один із найцікавіших поєдинків показали збірні Бразилії та Кот-д’Івуару. Дуже насиченим, цікавим і багатим на різноманітні події вийшов матч. Гра показала, як герої стають антигероями, як красиво, але не зовсім за правилами забиваються голи-шедеври, як суддя може упустити контроль над грою, як “слонів” можна “розтоптати”... Бразильці в середині першого тайму зуміли вийти вперед, відзначився Фабіано. В другому таймі південноамериканці зуміли подвоїти перевагу, щоправда, гол у виконанні все того ж Фабіану був забитий з явним порушенням правил. Бразилець обіграв трьох захисників, двічі допомагаючи собі при цьому руками, але суддя був так заворожений ефектністю видовища, що порушень не побачив і зарахував гол. Згодом Елано довів справу до розгрому, і тут “слони” згадали свою кличку й взялися зі злістю топтати суперника, причому в буквальному значенні, особливо Елано й Кака. В підсумку екс-“гірник” покинув поле на ношах, але суддя суворо не карав, втративши тим самим нитку гри. А пристрасті, тим часом, досягли критичної точки, особливо після голу Дрогба. У підсумку зчинилися дві бійки, в яких не витримали нерви в Кака. За іронією долі, на його брутальність арбітр відреагував миттєво, тому із саркастичним виразом обличчя бразилець був змушений залишити поле. Але навіть це і фінальний штурм успіху африканцям не принесли.
А вчора в обід збірна Португалії розгромила збірну КНДР з рахунком 7:0. Корейці непогано почали матч, проте в середині першого тайму пропустили гол від Мейрелеша. А в другій половині гри з 52-ї до 59-їхвилини португальці відзначилися ще тричі (Сімау, Алмейда, Тіаго). А під завісу зустрічі Ліедсон, Роналду і Тіаго оформили остаточний розгром. Отже, корейці втратили навіть примарні шанси на продовження боротьби. А з огляду на кількість голів які забили португальці, вони фактично гарантували собі місце в
1/8 фіналу.