Біло-блакитна мрія

Ще не підготувались до Євро-2012, а чиновники вже запланували провести на Львівщині Олімпіаду 2022 року

Ще не підготувались до Євро-2012, а чиновники вже запланували провести на Львівщині Олімпіаду 2022 року

Уперше ідею проведення Олімпіади в Україні озвучив Президент Віктор Янукович під час Ради регіонів, яка відбулася наприкінці травня у Львові. Тоді гарант говорив про курорт “Буковель”, який спершу, щоправда, переплутав із Буковиною. Однак, добре подумавши, київські високопосадовці вирішили, що непогано було б провести ігри не лише у франківських, але й у львівських Карпатах.

Ситуація з ідеєю проведення в Україні Олімпійських ігор нагадує давню приказку: “Партія сказала треба!”. Після президентського виступу перспектива перетворити нашу країну через 12 років на зимову спортивну столицю світу швидко отримала підтримку у владної верхівки країни. І, здається, чиновники готові без зволікань від ідеї перейти до її реалізації. За інформацією прес-служби віце-прем’єр-міністра Бориса Колесникова, посадовець за дорученням Президента України Віктора Януковича найближчим часом відвідає Львівщину, зокрема смт Славське, “задля вивчення можливостей проведення в карпатському регіоні зимових Олімпійських ігор 2022 року”. За словами Бориса Колесникова, у Славському є гірськолижні бази, які можна буде використовувати для проведення зимової Олімпіади. Борис Колесников має намір також вивчити можливості спортивної інфраструктури в карпатському регіоні, зокрема в селищі Ворохта Івано-Франківської області.

– Це просто феноменальна ідея, – переконаний Степан Лукашик, начальник Головного управління містобудування, архітектури та просторового розвитку Львівської ОДА. – Якщо крім Євро-2012 нам вдасться провести ще й зимову Олімпіаду 2022 року, це буде рекордний стрибок для розвитку інфраструктури регіону. Олімпіада – дуже масштабний захід, тож, думаю, його можна буде проводити не в одній області. Нині у Славському вже є мінімум три сучасні курорти, на базі яких можна розбудовувати необхідну інфраструктуру.

Окрім чиновників різних рівнів, ідею глави держави підтримали і в Національному олімпійському комітеті.

– Переконані, що цей крок дозволить не лише суттєво поліпшити спортивну базу держави, а й сприятиме економічному розвитку України, – йдеться у повідомленні НОКу.

Про суму, потрібну для проведення Олімпіади, чиновники мовчать. Очевидно, тому, що грошей ще ніхто не рахував. Однак порівняти є з чим – до прикладу, минула літня Олімпіада в Пекіні коштувала 36 млрд доларів, а Олімпіада, яка відбудеться в Сочі узимку 2014 року, за приблизними підрахунками, обійдеться нашим сусідам у 40 млрд доларів. Вартість підготовки України до Євро-2012, за останніми підрахунками, становить менше як 18 млрд доларів, більше половини з яких мають бути кошти приватних інвесторів.

Часу на осмислення олімпійської ідеї у наших посадовців ще достатньо, адже, за інформацією Національного олімпійського комітету України, вибір міста-організатора відбувається за сім років до Олімпіади, тобто у 2015 році. Однак приказка “сім разів відміряй, а один відріж”, здається, не для нас. Не ухваливши ще остаточного рішення, чи буде Україна подавати заявку на Олімпіаду 2022 року, чиновники вже взялись будувати об’єкти для її проведення. За словами міського голови Львова Андрія Садового, цього року держава пообіцяла виділити Львову 10 млн грн на будівництво Льодового палацу в районі вулиці Пулюя. За словами очільника Львова, він сподівається, що  саме Львів зможе прийняти у себе змагання, наприклад, із фігурного катання.

Слова Андрія Садового, звісно, потішили львівських шанувальників зимових видів спорту, але цікаво, що два роки тому місто могло отримати 15 млн грн для будівництво Льодового палацу. Саме цю суму озвучив в інтерв’ю “Пошті” (№29 (680) за 17 липня 2008 р.) Михайло Чеканцев, тоді заступник голови Федерації хокею Львівщини. Однак через те, що Андрій Садовий тоді не знайшов часу зустрітися з київськими посадовцями, Львів грошей не отримав. У той же час сума 10 млн грн для споруди, яка відповідала б усім світовим стандартам, просто жалюгідна. Адже кошториси льодових палаців, які були побудовані чи будуються нині і в яких можуть відбуватися змагання рівня Олімпіади, набагато більші. Так, московський палац “Мега­спорт” на 14 000 глядачів коштував 2,7 млрд російських рублів (658,8 млн грн), а “Велика льодова арена” (12 000 місць), яку будують в олімпійському Сочі, – 8,5 млрд руб. (2 млрд грн). 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4143 / 1.58MB / SQL:{query_count}