У Німеччині завершився перший раунд чемпіонату світу з хокею серед
чоловічих команд. Уже нині можна сказати, що нинішній чемпіонат може стати одним з найбільш сенсаційних за всю історію. Адже стільки несподіваних результатів у доволі консервативному хокеї пригадати важко. Проте не варто робити поспішних висновків, як би там не було, головна боротьба ще навіть не розпочалася, оскільки до плей-оф далеко. Щоправда, одного з традиційних фаворитів першості, а саме збірної США, у боротьбі за нагороди вже не буде.
Найбільше сенсацій відбулось у групі D, у якій довелось грати командам Фінляндії, США, Німеччини та Данії. У матчі-відкритті на арені футбольного “Шальке” господарі в овертаймі здолали американську команду з рахунком 2:1. Звісно, американці приїхали на турнір не тільки не в оптимальному складі, а радше в експериментальному, проте вони цілий матч мали суттєву перевагу. Господарі всіма силами захищалися, покладаючись на гру свого воротаря, і це дало результат. Дві, можливо, і нелогічні, але результативні атаки, 31 сейв голкіпера Німеччини Денніса Ендраса й шалена підтримка глядачів – от запорука успіху німецької команди.
Варто зазначити, що в цьому матчі було зафіксовано світовий рекорд відвідуваності хокейних матчів, на який сподівалися організатори чемпіонату світу-2010. Голова Міжнародної федерації хокею (ІІХФ) Рене Фазель вручив організаторам турніру офіційний сертифікат про встановлення рекордного досягнення під час другої перерви матчу в Гельзенкірхені. Після підрахунків з’ясувалося, що гру, яка відбулася на хокейному майданчику, встановленому посеред футбольної арени клубу “Шальке-04”, відвідали 77 803 особи. Інтерес німецьких шанувальників хокею виявився більшим, ніж сподівалися організатори, які планували зібрати на трибунах 76 152 глядачів, чого вистачило б для рекорду. Заздалегідь навіть виготовили різну сувенірну продукцію, як-от: шарфи, футболки й значки із цифрами “76 152”. Однак кількість уболівальників, що прибули на гру з усіх куточків Німеччини, виявилася більшою.
Попередній рекорд, встановлений 2001 року в США, перевищено більш ніж на три тисячі глядачів. Тоді за матчем двох університетських команд штату Мічиган стежили 74 554 тисячі уболівальників.
Одночасно було побито і колишній рекорд відвідуваності матчів хокейних чемпіонатів світу, що тримався більш як півстоліття, – фінал світової першості 1957 року, який відбувся в Москві на відкритій ковзанці в “Лужниках”. Тоді за вирішальною зустріччю збірних СРСР і Швеції спостерігало 55 тисяч глядачів.
Але повернімось до подій першості. Якщо перемогу німців над американцями можна було ще якось спрогнозувати, то про успіх данців у поєдинку проти команди Фінляндії мріяти міг лише найвідданіший уболівальник Данії. Хто міг припустити, що Петер Регін і компанія зможуть шокувати підопічних Юкі Ялонена. Не очікували цього і самі гравці фінської збірної. Вже на третій хвилині Кім Стаал видав відмінну передачу на форварда “Айлендерс” Франса Нільсена, який без проблем переправив шайбу під поперечину. Ще через три хвилини той самий Регін легко розібрався з дебютантом збірної Суомі 19-річним Самі Ватаненом і подвоїв перевагу скандинавів.
Дивно, що фінам так і не вдалося відіграти ці дві шайби. Навіть більше, данці відповіли на шайбу Петрі Контіоли ще двома точними кидками, поставивши переконливу крапку в цій зустрічі.
У другому турі несподіванки в цій групі не закінчилися. Спершу фіни ледве встояли перед натиском господарів і перемогли з футбольним рахунком 1:0. А згодом окрилені данці взяли і переграли збірну США, майже так само, як напередодні це зробили німці – основний час 1:1, а в овертаймі долю зустрічі вирішив захисник “Лександа” Стефан Лассен.
І лише в третьому турі результати були більш прогнозовані. Господарі чемпіонату стали першою командою, якій вдалося впоратися з данцями (3:1). А ось у матчі за виживання між збірними Фінляндії та США (хто би міг подумати, що ця зустріч матиме такий статус) сильнішими виявилися фіни (3:2). Ця звитяга дозволила хокеїстам Суомі не лише вийти в наступний раунд, а й посісти перше місце у групі з шістьма очками. Другими стали німці (5 очок), третіми данці (5 очок), а ось американці вирушили у втішний турнір за право залишитися в еліті.
У решті групах несподіванок було значно менше. У групі С головна сенсація відбулася в другому турі, коли норвежці вирвали звитягу у чехів з рахунком 3:2. Щоправда, це особливо не вплинуло на розташування команд, адже решта матчів завершилися доволі прогнозовано. Аутсайдери групи французи так і не змогли потішити своїх вболівальників, по черзі програвши чехам (2:6), шведам (2:3) та норвежцям (1:5). А шведи, здолавши вікінгів (5:2), в останньому турі поступилися чехам (1:2). Збірні Швеції, Чехії та Норвегії у підсумку набрали по шість очок і попрямували в наступний раунд, а французам доведеться посперечатися за право залишитися в еліті.
У групі B міні-сюрприз трапився лише в третьому турі. Після того, як збірні Швейцарії та Канади в перших двох турах набрали по максимуму очок, перегравши команди Латвії та Італії (швейцарці 3:1 та 3:0 відповідно, а канадці 6:1 та 5:1), у вирішальному протистоянні представники країни банків, годинників та сиру доволі спокійно здолали родоначальників хокею (4:1). А в матчі за виживання латвійці з деякими труднощами таки дотиснули італійців (5:2).
Ну і нарешті в групі А матчі закінчилися доволі прогнозовано. Переможець групи і чинний чемпіон світу збірна Росії по черзі обіграла команди Словаччини (3:1), Казахстану (4:1) та Білорусії (3:1). Словаки не мали проблем із білорусами (4:2) та казахами (5:1). А більш зібрана команда Білорусі виявилася сильнішою за збірну Казахстану (5:2).
Таким чином у групу E другого раунду росіяни увійшли, маючи у своєму активі шість очок. По три очки відразу в чотирьох команд: Фінляндії, Німеччини, Словаччини та Данії, без залікових балів наразі білоруси.
У групі F ситуація така сама. Лідер – збірна Швейцарії (6 очок), далі Канада, Швеція, Чехія, Норвегія (по 3 очки) і замикає шістку Латвія (0 очок). Другий раунд завершиться 18 травня.
США, Франція, Італія та Казахстан визначать двох невдах чемпіонату. Цікаво, що 2003 року американці вже опинялися в подібній ситуації і доволі легко тоді розібралися з усіма аутсайдерами.