Вже завершився другий груповий турнір і попереду плей-оф, проте варто зазначити, що такий склад учасників вирішальних матчів напередодні чемпіонату не міг би вгадати ніхто. Так само тепер важко спрогнозувати, хто саме стане тріумфатором першості, адже, подивившись на пари чвертьфіналістів і пам’ятаючи гру на попередніх стадіях турніру, розумієш, що можливо все. Але про все за порядком.
Після першого групового турніру, в якому з боротьби вибула збірна США, здавалося, що тепер сюрпризам на чемпіонаті не місце. Та і перша гра фінальної пульки це повністю підтвердила. Збірна Канади вщент розтрощила збірну Норвегії з рахунком 12:1. Героєм матчу став гравець молодіжної збірної “кленових” та “Едмонтона” Джордан Еберле, який нарешті зіграв свій перший матч на чемпіонаті світу серед дорослих. І дебют удався на славу!
Замінивши в заявці травмованого Раяна Сміта, Еберле, відповідно до регламенту, не міг вийти на лід у складі команди Крейга Мактавіша аж до початку другого групового етапу. Тому він терпеливо очікував свого шансу і вистрілив так, що канадські спеціалісти затамували подих. На рахунку Джордана чотири очки (1+3). Тобто, він причетний до третини голів своєї команди.
Цікаво, що канадці виступали в ретро-формі своєї “молодіжки” зразка 2009 року. Все це було зроблено на честь чотирьох гравців тієї команди, які нині виступають в Німеччині.
Проте в паралельному матчі для шанувальників сенсацій був привід для радості. Головна несподіванка першості – збірна Данії створила черговий сюрприз. Уже на 65-й секунді зустрічі проти міцного “словацького горішка” оттавський “сенатор” Петер Регін відкрив рахунок у зустрічі з передач Мадса Бедкера й Даніеля Нільсена. Це був перший кидок данців за гру!
На початку третьої хвилини Регін віддав передачу на свого капітана Єспера Дамгаарда, той доставив снаряд Філіпу Ларсену, який і подвоїв перевагу своєї команди, реалізувавши більшість. Це був другий кидок данців. Через 20 секунд Регін розіграв комбінацію з Мортеном Гріном, що привело до третього кидка скандинавів і третього гола. Три кидки – три голи. А загалом за перший період данці завдали по воротах суперників 15 ударів і забили шість голів. Як обіграти таку команду? Тут у будь-кого руки опустяться, і словаки так і не зуміли отямитися від такого шоку, програвши зустріч з рахунком 0:6.
Надалі в групі E, де виступали данці і словаки, обійшлося без явних сенсацій. Збірна Росії продовжила свою переможну ходу, яка на даний момент налічує 24 поспіль перемоги на чемпіонатах світу (востаннє росіяни на ЧС програвали 12 травня 2007 року в півфіналі проти Фінляндії). Так, чинні дворазові чемпіони світу з деякими труднощами здолали спершу господарів змагань (3:2), згодом данців (6:1), а в останній день групового турніру розгромили фінів (5:0). Збірна Росії залишається єдиною командою, яка на цій першості не втратила жодного очка, і цілком логічно посідає перше місце в групі.
Друга сходинка в цьому секстеті залишилася за фінами. Для цього скандинавам було достатньо здолати білорусів (2:0) і словаків (5:2). А ось на третьому місці опинилися господарі змагань. Німці, поступившись росіянам, а згодом і білорусам в овертаймі (1:2), у вирішальному для себе матчі змогли вирвати звитягу у словаків (2:1). Цікаво, що всі матчі за участю німецької команди завершувалися з футбольними рахунками (тричі 2:1, по разу 3:1, 0:1 та 3:2).
Ну а останнім чвертьфіналістом стала все та ж збірна Данії, яка хоч і програла останні два матчі (після росіян, данці поступилися і білорусам з рахунком 1:2), проте багажу набраних раніше очок вистачило.
Ну а невдахами цієї групи стали збірні Білорусі та Словаччини. Особливо шкода білорусів, що здобули в другому груповому турнірі дві звитяги, яких у підсумку виявилося замало для продовження боротьби.
А групі G, від подій і того як в підсумку розмістилися команди, голова йшла обертом. Отже, після розгрому норвежців канадцями шведи прогнозовано здолали латвійців (4:2), а в третій грі збірна Швейцарії переграла Чехію. Підопічні Шона Сімпсона вкотре довели серйозність своїх намірів поборотися за нагороди. Головними творцями цього успіху стали Мартін Гербер і Андрес Амбюль. Перший відбив 30 кидків з 32-х, а другий оформив дубль.
Далі латвійці не мали проблем з норвежцями (5:0), а шведи скористалися незібраністю канадців (3:1). І тут почалися сюрпризи, збірна Швейцарії не зуміла як слід налаштуватися і несподівано поступилася Норвегії (2:3), щоправда, скандинавам ця звитяга не допомогла пробитися в наступне коло, оскільки чехи переграли латвійців (3:1), які так само втратили шанси на продовження боротьби, а в останній ігровий день дотиснули канадців (3:2). А в боротьбі за перше місце шведи розгромили швейцарців (5:0).
Таким чином, перше місце дісталося збірній Швеції, другими виявилися швейцарці, далі розташувалися чехи, канадці, норвежці і латвійці.
У чвертьфінальних матчах, які відбудуться сьогодні, зіграють Фінляндія – Чехія, Швеція – Данія, Швейцарія – Німеччина та Росія – Канада. Саме останній матч викликає найбільше зацікавлення. Росіяни жадають реваншу за ганебну поразку на Олімпіаді, яка теж сталася у чвертьфіналі.
Насамкінець слід зазначити, що визначилися і невдахи цьогорічної першості. В турнірі за право залишитися в елітному дивізіоні прогнозовано не було рівних збірній США, яка послідовно здолала Казахстан (10:0), Францію (4:0) та Італію (3:2). Другим щасливчиком, який наступного року виступатиме в еліті, стала збірна Франції, яка переграли як Італію (2:1), так і Казахстан (5:3). А апеннінці та єдина азійська збірна наступного року знову будуть доводити своє право грати в еліті, де цілком можуть зустрітися зі збірною України.