Великий Лео

Аргентинець Ліонель Мессі став володарем найпрестижнішої індивідуальної нагороди у футболі - "Золотого м'яча". Традиційне опитування щотижневика "France Football" 22річний футболіст, який у минулому сезоні з "Барселоною" переміг у всіх турнірах - чемпіонаті й Кубку країни, а також у Лізі чемпіонів, виграв з рекордною в історії перевагою над конкурентами.

Аргентинець Ліонель Мессі став володарем найпрестижнішої індивідуальної нагороди у футболі - "Золотого м'яча". Традиційне опитування щотижневика "France Football" 22річний футболіст, який у минулому сезоні з "Барселоною" переміг у всіх турнірах - чемпіонаті й Кубку країни, а також у Лізі чемпіонів, виграв з рекордною в історії перевагою над конкурентами.

Ліонель Мессі виграв "Золотий м'яч" так, як за 53річну історію існування цього призу не вигравав ніхто. Теоретично, якби всі видання, що брали в ньому участь, поставили його на перше місце, Мессі набрав би 480 очок. У нього вийшло лише на сім очок менше від максимальної кількості. Між ним і найближчим переслідувачем - Кріштіану Роналду, який став власником "Золотого м'яча" торік, захищаючи кольори "Манчестер Юнайтед", а не "Реала", - ціла прірва в 240 балів.

Фактично це друга поспіль перемога Мессі над португальським півзахисником за два дні. Правда, куди переконливіша, ніж та, яку він здобув у неділю в складі "Барселони", що здолала "Реал" у головному іспанському матчі з рахунком 1:0. Цього разу боротьби не було. І, зрозуміло, нікого цей факт не здивував, оскільки, аби припустити, що хтось зможе поборотися з Ліонелем Мессі за "Золотий м'яч", треба було мати надто вже неординарні погляди на футбол.

"Барселона" минулої весни завоювала усі три призи, за які боролася: спершу - Кубок Іспанії, згодом - національний чемпіонат і, нарешті, Лігу чемпіонів - турнір, важливішого за який у цьому непарному році у футболі не відбулося. А внесок молодого лідера в успіх його клубу був занадто великий навіть статистично, щоб не звернути на нього уваги. В іспанській першості Мессі забив 23 м'ячі, у Лізі чемпіонів - дев'ять, найбільше, у тому числі другий гол у римському фіналі, який фактично добив "Манчестер Юнайтед".

І це далеко не єдиний посправжньому важливий гол аргентинця наприкінці сезону. Їх було багато. Він забив "Атлетіко" у фінальному матчі Кубка Іспанії. Він двічі вразив ворота "Реала" у головній зустрічі чемпіонату, коли в Мадриді господарі були розгромлені з рахунком 6:2.

"Золотий м'яч" Ліонель Мессі заслужив, власне кажучи, вже до червня. Позбавити його призу могла хіба що фантастична гра конкурентів, основний з яких - Кріштіану Роналду змарнував осінь на лікування травми, або неймовірні власні провали. Але знову "Барселона", яка лідирує в іспанському чемпіонаті, демонструє досить змістовну гру, а національна команда Аргентини, нехай зі скрипом, але пробилася на світову першість у ПАР.

Цікавий факт: до Ліонеля Мессі аргентинців серед лауреатів опитування "France Football" не було. Хоча тут є два "але". Перше - довгий час видання забороняло називати в ньому футболістів, що представляють не Європу, навіть якщо вони грають у європейських клубах. Якби не це, перший "Золотий м'яч", звичайно, дістався б Аргентині ще в 1980му, коли нікому не спало б на думку сперечатися з тим, що на світі немає футболіста геніальнішого і яскравішого за Дієго Марадону.

Друге "але" стосується легендарного нападника "Реала" Альфредо ді Стефано. Біла стріла, як називають футболіста, одержав свій "Золотий м'яч" будучи громадянином Іспанії, але він аргентинець, який грав за збірні Іспанії й Колумбії. До речі, у Мессі є приз імені ді Стефано.

Хай там як, а нагороду аргентинцю за паспортом довелося чекати чверть століття - поки не з'явиться гравець, якого сам Марадона назве своїм спадкоємцем. Такий же начебто неатлетичний, невиразний (через дефіцит гормону росту в дитинстві Мессі не доріс і до 170 см), але це компенсується фантастичним подарунком, який одержав від природи: феноменальний дриблінг, почуття м'яча, бачення поля. Як і Марадона, Мессі грає (з усіма тактичними нюансами) в тому ж амплуа: чи то нападник, чи то півзахисник, а фактично - вільний стрілець, що має право в атаці на все. Ліонель уже встиг забити два шедевральні голи великого Дієго у ворота англійців на чемпіонаті світу 1986 року.

Ще один дивний збіг. Саме зараз, коли талант спадкоємця Дієго Марадони розкрився найяскравіше, життя звело його із одним із найвизначніших аргентинських футболістів в одній команді - національній, наставником якої нині є Марадона. Вибухової суміші з такого поєднання наразі вийшло. Але все може статися вже наступного року на чемпіонаті світу 2010. І цілком можливо, що Аргентина після того ж 1986го нарешті здобуде "золото".

Тридцять найкращих - 2009

1. Ліонель Мессі (Аргентина, "Барселона") - 473;

2. Кріштіану Роналду (Португалія, "Реал"/"МЮ") - 233;

3. Хаві (Іспанія, "Барселона") - 170;

4. Андрес Ін'єста (Іспанія, "Барселона") - 149;

5. Самуель Ето'о (Камерун, "Інтер"/"Барселона") - 75;

6. Кака (Бразилія, "Реал"/"Мілан") - 58;

7. Златан Ібрагімовіч (Швеція, "Барселона"/"Інтер") - 50;

8. Вейн Руні (Англія, МЮ) - 35;

9. Дідьє Дрогба (Кот д'Івуар, "Челсі") - 33;

10. Стівен Джеррард (Англія, "Ліверпуль") - 32;

11. Фернандо Торрес (Іспанія, "Ліверпуль") - 22;

12. Сеск Фабрегас (Іспанія, "Арсенал") - 13;

13. Едін Джеко (Боснія, "Вольфсбург") 12;

14. Раян Ґіґґз (Вельс, МЮ) - 11;

15. Тьєррі Анрі (Франція, "Барселона") - 9;

16. Луїс Фабіано (Бразилія, "Севілья") - 8;

16. Неманья Відіч (Сербія, МЮ) - 8;

16. Ікер Касільс (Іспанія, "Реал") - 8;

19. Дієго Форлан (Уругвай, "Атлетіко") - 7;

20. Йоанн Гуркюфф (Франція, "Бордо") - 6;

21. Андрєй Аршавін (Росія, "Арсенал") - 5;

21. Жуліо Сезар (Бразилія, "Інтер") - 5;

21. Френк Лемпард (Англія, "Челсі") - 5;

24. Майкон (Бразилія, "Інтер") - 4;

25. Дієго (Бразилія, "Ювентус") - 3;

26. Давід Вілья (Іспанія, "Валенсія") - 2;

26. Джон Террі (Англія, "Челсі") - 2;

28. Франк Рібері (Франція, "Баварія") - 1;

28. Яя Туре (Кот д'Івуар, "Барселона") - 1;

30. Карім Бензема (Франція, "Реал"/"Ліон") - 0.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4836 / 1.6MB / SQL:{query_count}