Успіх жінок на тлі невдач чоловіків

На першості світу з фехтування, що відбувається в турецькій Анталії, доволі успішно виступає жіноча збірна України. Після срібного почину шаб­лістки Ольги Харлан на п'єдестал пошани піднялася 19річна шпажистка зі Львова Анфіса Почкалова, яка здобула бронзову нагороду, а у вівторок "золото" завоювала і наша чарівна четвірка шаблісток, яка після успіху на Олімпіаді у Пекіні підтвердила свій клас і на світовому форумі.

На першості світу з фехтування, що відбувається в турецькій Анталії, доволі успішно виступає жіноча збірна України. Після срібного почину шаб­лістки Ольги Харлан на п'єдестал пошани піднялася 19річна шпажистка зі Львова Анфіса Почкалова, яка здобула бронзову нагороду, а у вівторок "золото" завоювала і наша чарівна четвірка шаблісток, яка після успіху на Олімпіаді у Пекіні підтвердила свій клас і на світовому форумі.

Якщо успіх Харлан був очікуваним, то бронзова медаль Почкалової стала однією з найбільших сенсацій чемпіонату світу. Дівчата - однолітки, але не забуваймо про те, що шпага куди більш консервативний і віковий вид, ніж шабля. Що говорити, якщо Анфіса молодша від новоспеченої чемпіонки світу росіянки Любові Шутовой на сім років, від срібної медалістки Шерейн Шалм - на 15, а власниця другої "бронзи" Соня Тол взагалі за віком могла бути матір'ю українці. За плечима тієї ж Харлан, незважаючи на, видавалося б, ніжний вік, уже чотири чемпіонати світу й Олімпійські ігри в Пекіні. А от учениця Андрія Орликовського й Зоряни Семеряк тільки вдруге у кар'єрі вийшла на фехтувальні доріжки світового форуму.

Ну а згодом настала черга і наших дівчат. Як і торік в олімпійському Пекіні2008 та на цьогорічному чемпіонаті Європи в болгарському Пловдиві, де українкам також не було рівних, честь синьо­жовтого прапора захищали лідер нашої команди Ольга Харлан з Миколаєва, одеситка Олена Хомрова та дві вихованки добре знаної у світі школи фехтування з містечка Нетішин Хмельницької області Галина Пундик і Ольга Жовнір.

Саме збірна України, перший номер світового рейтингу, вважалася головним фаворитом на перемогу. І підопічні заслуженого тренера Валерія Штурбабіна на всі сто відсотків виправдали прогнози фахівців та уболівальників, яких з кожним турніром стає щораз більше.

Усього на старт командних змагань у фехтуванні на шаблях серед жінок вийшов 21 квартет. Наші дівчата, маючи найвищий рейтинг, без боротьби потрапили відразу до 16ти кращих. У зустрічі за вихід до "вісімки" українська збірна впоралася з шаблістками Великої Британії - 45:23. Трохи більше зусиль довелося докласти у чвертьфіналі проти італійок - 45:32.

У півфіналі на наших дів­чат чекали їхні суперниці по "золотій" дуелі Олімпіади­2008 - збірна Китаю. Зазначимо, що в Анталії шаблістки з Піднебесної змагалися без свого лідера, визнаного майстра Тан Сює. Однак це аж ніяк не применшує силу українок, які перемогли в цій зустрічі більш ніж переконливо - 45:34. Свідченням потенціалу збірної Китаю, навіть без Тан Сює, стала її перемога у "бронзовому" фіналі над росіянками - 45:41.

На вирішальну дуель за "золото" з француженками, які в іншому півфіналі у запеклій боротьбі перемог­ли Росію (45:43), у запасі в складі збірної України залишилася Ольга Жовнір.

Від самого початку поєдинку українки створили гандикап, який дозволив їм контролювати перебіг подій на фехтувальній доріжці до самого кінця зустрічі. Перед двома завершальними мікродуелями, в яких мали вийти на сцену Олена Хомрова і Ольга Харлан, рахунок був 35:30 на нашу користь. Олена Хомрова у передостанньому бою з Кароль Верджин ще на один удар збільшила перевагу - 40:34. Ну а переможну крапку вже традиційно поставила Ольга Харлан, яка в бою з Леонор Перрус завдала "золотого" удару (45:38) і разом зі своїми подругами здобула для України історичну перемогу. Справа в тім, що наші дівчата вже вигравали і Олімпійські ігри, і першість Європи. А от на чемпіонаті світу українські шаблістки на найвищу сходинку п'єдесталу пошани зійшли вперше.

На жаль, успіхи жінок не підтримали чоловіки. В особистих змаганнях наші хлопці так і не зуміли здобути бодай одну нагороду А у вівторок у командній чоловічій рапірі збірна України, у складі якої разом з киянами Володимиром Колтигом й Андрієм Погребняком було й двоє львів'ян - Ростислав Герцик і Клод Юнес, посіла лише 14те місце.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9623 / 1.57MB / SQL:{query_count}