Лом з іржею

Цього тижня на ринг повертається Василь Ломаченко

29 жовтня ексчемпіон світу в трьох вагових категоріях 34-річний Василь Ломаченко проведе свій перший у 2022 році бій проти 26-річного американця Джермена Ортіса. Поєдинок відбудеться не на основній 20-тисячній арені Медісон-сквер-гарден (MSG), а в Hulu Theatre, який вміщує 5600 глядачів. Саме тут українець проводив свої переможні чемпіонські бої проти пуерториканців Романа Мартінеса у 2016 році та Хосе Педраси у 2018-оу, а також кубинця Гільєрмо Рігондо у 2017 році. 
Промоутерська компанія Ломаченка Top Rank не наважилася бронювати під цей бій велику арену MSG. Це пов’язано з тим, що у США Василь так і не став зіркою, яка може зібрати на кожному своєму поєдинку 20-тисячну арену. І комерційна цінність двох боїв Ломаченка у 2021 році в 15-20 разів нижча, ніж двох зустрічей на рингу Олександра Усика з Ентоні Джошуа. Тобто якщо каса першого бою Джошуа – Усик склала близько 40 мільйонів фунтів стерлінгів, то протистояння Ломаченка з японцем Накатані принесло збори у разів 15 менше. Якщо ж порівняти за цим показником останні бої Олександра та Василя, то там різниця ще більша.
Хоча на початковому етапі професійної боксерської кар’єри уродженець Білгород-Дністровського за цим показником випереджував уродженця Криму. У 2013 році Top Rank відразу запропонував дворазовому олімпійському чемпіону гарний з фінансової точки зору контракт. І вже у своєму другому бою Василь бився за звання чемпіона світу. Паралельно Top Rank пропонував контракт й Усику, але американці відверто зізналися, що беруть Олександра майже «причепом» до Ломаченка. Усик бути «причепом» не захотів і підписав контракт с промоутерською компанією братів Кличків К2, про що зараз навряд чи шкодує.

Неоднозначний Ломаченко

Продовжуючи порівняння Ломаченка і Усика, варто зазначити що ставлення до цих боксерів в українських вболівальників кардинально змінювалося. Якщо на початках усі захоплювалися обома спортсменами, то починаючи з 2014 року, анексії Криму та початку війни на Донбасі, більшість українських вболівальників почали розчаровуватися в обох боксерах, насамперед через політичні погляди. Та якщо Усик весь цей час перемагав на рингу, то Ломаченко зазнавав і невдач. 
На рингу Василь вперше розчарував 1 березня 2014 року, коли програв за очками Орландо Салідо. Мексиканець до бою з українцем мав 12 поразок на професійному рингу, зокрема п’ять нокаутом. Це була поразка не тільки Василя, а й його батька та тренера Анатолія, якому на той момент відверто не вистачило тренерського досвіду в професійному боксі. Але Ломаченки зробили з цього фіаско правильні висновки, результатом чого стали чемпіонські пояси в трьох вагових категоріях. Наступний раз суддя після бою підняв руку супернику Василя тільки 17 жовтня 2020 року. На кону того поєдинку стояли три чемпіонських пояси, гучну сенсацію зробив Теофімо Лопес, якого до бою вважали андердогом.
У проміжку між цими боями Ломаченко регулярно засмучував українських фанів боксу й поза рингом. У своєму інстаграмі (зараз у Василя 2,1 млн підписників) він почав активно репостити наративи від УПЦ МП. Це виглядало відверто недолуго після окупації російськими загарбниками Криму та значних частин Донецької та Луганської областей й створення на цій території донецької та луганської псевдореспублік, яких не визнає жодна цивілізована країна світу. Водночас Ломаченко, здається, не звертав увагу на критику від українського суспільства. Після ганебного репосту відео, на кадрах якого є спецпризначенці росії, а в кінці автор відео дякує «ввічливим людям», які захоплювали український Крим, Усик порекомендував Василю прибрати цей непотріб з власної сторінки. Мовляв, ти не розумієш, як це зараз сприйме українське суспільство. «Не бійся, з нами Бог», – такою була відповідь Ломаченка, який мав свою сталу думку з цього приводу й не бажав слухати нікого.
За кілька років належність до пастви РПЦ МП перетворила Ломаченка з українця на так званого малороса. Василь відверто не розумів, за що його критикують, ображався на, як йому здавалося, незрозумілу критику. І, мабуть, на тлі цієї образи на українське суспільство на бій проти Річарда Коммі вийшов з прапором Аккермана (давня назва Білгород-Дністровського), а не з українським державним прапором.

Війна нічого не змінила

Військове вторгнення російських орків в Україну, напевно, стало шоком для Василя і його тата й тренера Анатолія. Як стало справжнім шоком і для мільйонів інших українців. Але цю трагічну подію дворазовий олімпійський чемпіон прокоментував вкрай недолуго: опублікував фото голуба, якого випускають на волю дві долоні. Одна в кольорах українського прапора, інша – в кольорах російського. Цей пост Ломаченко так і не прибрав. 
Але на публіку деякі речі Василь таки показав. Ексчемпіон світу вступив до лав територіальної оборони, а 1 липня опублікував відео розбомбленої сусідньої Сергіївки (Одеська область). Щоправда, підписати відео і назвати російських орків винуватцями бомбардування Василю не вистачило мужності. Або це був такий піар-хід, як і відмова від поєдинку проти Джорджа Камбососа. На відміну від багатодітного батька Усика (нагадаю, Олександр має трьох дітей до 18 років), Ломаченко не міг покинути території нашої країни без спеціального дозволу, який надають відповідні державні органи. Василь пройшов перевірку. А отже, надав необхідні докази, що гідний цієї преференції під час воєнного стану. І наприкінці літа Василь полетів до США готуватися до бою. 
Щоправда, дехто вважає, що гра в «тероборону» від Ломаченка була лише прикриття. Усім відомі його дружні стосунки з мером Білгород-Дністровського, членом забороненої вже партії ОПЗЖ Віталієм Гражданом, у якого, до речі, нещодавно співробітники СБУ провели обшуки, пов’язані з розслідуванням зловживань та фактів сепаратизму. 
Український блогер і продюсер Володимир Петров вважає, що Ломаченко просто очікував прихід росіян. 
«З того, що знаю: Ломаченко чекає на росіян, топить за них, радіє їхнім дрібним локальним перемогам, ненавидить ЗСУ», – написав Петров на своїй фейсбук-сторінці.
Сам Ломаченко й не намагається показати свою любов до України. І хоча в пресрелізі до бою, який випустила його промоутерська компанія Top Rank, Василь заявив, що хоче присвятити цей бій усьому українському народу. І що він гордо несе прапор щоразу, коли виходить на ринг. Все це звучало якось не надто впевнено, враховуючи історію з прапором Аккермана.
Нині, перебуваючи у США, Ломаченко продовжує роздавати інтерв’ю. Він визнає, що в Україні триває війна, але жодного слова не говорить про тих, хто воює. Наприклад, ось його слова американському блогеру: «Я ніколи не вірив, що протягом мого життя я побачу війну. Це жахливо. Дуже жахливо. Коли почалася війна, я був у Греції. Я не міг повернутися додому, тому що всі польоти скасували. Вийшла дуже довга подорож. Я прилетів до Румунії, з Румунії приїхав автомобілем на річку. Там сів у якийсь корабель і повернувся додому.
Був другий день війни. Вранці я пішов до військових, взяв автомат, взяв військову форму і підготувався до війни. Розумів, що я не можу залишити свій будинок, не можу залишити свою країну. Я просто забув про свою мету, і розум фокусувався на сім'ї, на людях, які навколо, на безпеці, безпеці життя. Ніхто не розуміє цей момент, якщо він це не пережив. Це дуже важкий момент, коли йдеш спати, чуєш сирену, біжиш у підвал і залишаєшся там. І ніхто не знає, скільки ти там пробудеш. Цей момент змінив життя всіх у країні.
Якщо ти дорослий, то розумієш цю ситуацію і можеш пристосуватися, можеш пристосуватися до війни. Але діти.
У перші два-три місяці було захоплено велику кількість міст і населених пунктів у нашій країні, і розуміння, що буде далі, не було. Але настав момент, коли ситуація начебто почала прояснятися, і нашим військовим вдалося відбивати території, ми пішли в наступ. Тоді більш-менш стало зрозуміло, що має скластися все добре.
Я щодня молюся за Україну, за людей і за припинення війни. Зараз ситуація набагато краща, ніж вона була раніше. Я приїхав до США, знову почав готуватися до своєї мрії. Це дуже важливо. Це велика мотивація для мене».
А на благодійному заході, який організував чемпіон за версією WBO, WBA та IBF у надважкій вазі Олександр Усик, Ломаченко на питання про його ставлення до вторгнення росії в Україну раптом «забув» англійську та попросив репортера переформулювати питання. Останній тоді спитав про відчуття Василя від подій в Україні, на це питання Ломаченко дав відповідь. 
«Мені дуже складно пояснити вам, тому що моя англійська обмежена. У нашій країні жахливий час. Звичайно, ми всі хочемо зупинити цю війну. Я не хочу бачити, як помирає безліч людей, тому ми влаштували цей вечір», – сказав Василь.

Спортивна складова

Але повернемося безпосередньо до поєдинку. Суперником Ломаченка є Джемейн Ортіс. Він американець з домініканським та пуерториканським корінням. Виходець з аматорського боксу. Може похвалитися аматорськими перемогами над Річардсоном Гітчінсом та Абрахамом Новою.
У професіональному боксі виступає з 2016 року. У 2019 році став чемпіоном світу за версією WBC серед молоді. Наступного року завоював пояс WBC Silver. У 2021 році Ортіс зійшовся у битві проспектів з Джозефом Адорно, але переможця не визначили, проте Джемейну двічі відрахували нокдаун. Найбільша перемога американця відбулася у травні цього року – побив ексчемпіона світу Джеймела Геррінга.
Ортіс – універсал. Так само успішно працює і в правосторонній, і в лівій стійці. А ще вміє боксувати і першим агресивним номером, і від суперника. Як і Ломаченко, не має значної антропометрії, тому надає перевагу ближній дистанції. Зважаючи на все, стійка шульги використовується для позиційного боксу – у цьому разі частіше йдуть джеби.
Добре комбінує, воліє затискати суперника біля канатів, фізично міцний і витривалий. У роботі другим номером намагається контратакувати і перехопити – виходить непогано, але водночас надто розкривається.
Ортіс добре знайомий з Ломаченком, бо раніше був в українця спаринг-партнером. І це важливий момент, оскільки це означає, що робота ніг, темп, уоркрейт, кути атак українця не стануть для нього сюрпризом. 26-річний небитий проспект не погодився б на цей нетитульний бій, якби не вірив у свої шанси. Найімовірніше Ортіс дуже непогано проявив себе в тих спарингах.
Українець є явним фаворитом поєдинку, але все ж таки перемога Ортіса можлива, оскільки Ломаченку вже 34 роки, він схильний до травм, не виходив на ринг майже цілий рік і явно здав у швидкості. Окрім того, Ломаченко може недооцінити суперника, адже він більше фокусується на можливому поєдинку з Девіном Гейні за звання абсолютного чемпіона дивізіону.
Зазначимо, що боксерський вечір, який відбудеться в ніч проти 30 жовтня, транслюватиметься на платформах ESPN та MEGOGO. Основний кард та старт трансляції заплановано на 05.00 за Києвом. Орієнтовний початок головного поєдинку – 07.00.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4783 / 1.64MB / SQL:{query_count}