Кінець старої ери

Карім Бензема здобув "Золотий М'яч", а Роналдо і Мессі вперше за 16 років опинилися поза трійкою кращих футболістів світу

Французький нападник іспанського "Реала" Карім Бензема здобув перший "Золотий М'яч" у своїй кар'єрі. Бензема став володарем трофею за підсумками сезону 2021/22, який щорічно вручає видання France Football. У 2022 році організатори трофею пішли на зміни: уперше вручали нагороду не за підсумками календарного року, а за підсумками сезону.
Ще до церемонії нагородження був відомий список топ-30 претендентів на нагороду, а упродовж дня організатори називали футболістів, що посіли 11-30 місця. На двадцятому місці фінішував Кріштіану Роналду, а поза топ-30 опинився Ліонель Мессі - це найгірші показники для них обох з 2005 року. Уперше за 2006 року ніхто з них не опинився у топ-2 найкращих.
У десятку найкращих потрапили чотири гравці "Реала", два футболісти "Манчестер Сіті", а також по одному представнику "Баварії", "Ліверпуля", "Барселони" та ПСЖ. Уже під час церемонії оголошували їх місця.
Був присутній на церемонії і український слід. Андрій Шевченко виступив з промовою на врученні "Золотого М'яча" 2022 року. Шевченко вручав нагороду найкращій футболістці сезону, а перед цим отримав нагоду взяти слово.
У своїй короткій промові Шевченко розповів про війну в Україні, а також закликав усіх підтримувати Україну та допомагати. Він також зазначив, що вкрай важлива не забувати, що війна й надалі триває.
"Це дуже складний момент для усіх українців, відколи війна почалася. Я дуже гордий як моя країна захищається та воює за свободу. Я залучений у багато гуманітарних та медичних проєктів разом з платформою UNITED24, яку заснував президент України Володимир Зеленський. Дуже важливо пам'ятати, що війна й досі триває. Але найважливіше – залишатися з Україною і допомагати", - сказав Шевченко.

«Найкраща ліга світу» без «Золотих м'ячів»

Роналду та Модріч грали в АПЛ, але саме після переходу в «Реал» стали власниками великої кількості кубків та призів. Кріштіану до Мадрида привозив свої «Золоті м'ячі» в перший рік виступу в Іспанії. А Лука, хоч його нагорода зароблена на чемпіонаті світу, став гравцем року, виступаючи у Ла Лізі. АПЛ – найбагатший дивізіон, але на кількості перемог у фіналах ЛЧ перевага у грошах не позначається. І на числі «Золотих м'ячів», нехай 12 футболістів із команд Клоппа та Гвардіоли були у тридцятці номінантів.
У світі є три клуби-держави, як каже Клопп – «Ньюкасл», ПСЖ та «Манчестер Сіті». Але їхні представники не виграють індивідуальні призи рік у рік. Кевін Де Брюйне прийшов третім в опитуванні на «Золотий м'яч 2022», але бельгійець не мав шансів після того, як «Реал» обіграв «Ліверпуль» у фіналі Ліги чемпіонів, куди Анчелотті завели саме дії Бензема. Наразі французи вручають звання гравця року за підсумками звичайного футбольного сезону, а не календарного року.
Бензем має титул чемпіона Іспанії, Кубок чемпіонів, перемогу в Лізі Націй, неймовірно багато голів і чимало розумних дій по ходу атак. На наступний рік заявку на успіх до чемпіонату світу подав Голанд, але Ерлінгу буде складно конкурувати з переможцем чемпіонату світу, якщо йтиметься про Мбаппа, Неймара чи Мессі. А ось Бензема пощастило. Не завадила пандемія, не завадило сліпе обожнення Ліонеля тими, хто голосував раніше. Вже минулого року Левандовські вдруге претендував на приз, а здобув його ветеран «Барселони», який на той момент не міг забити у чемпіонаті Франції.
Тепер аргентинця не було у тридцятці номінантів. Роналду зайняв дуже скромне місце. Приз передбачувано дістався Бензема. Каріма нагородили заслужено. І хоча ще рік тому варто було провести голосування та визнати помилку – вручити «Золото м'яч 2020» Левандовському, цього разу все пройшло без скандалів. Нагороду, яку дескредитували останні кілька років тепер намагаються реанімувати, перемога Каріма – перший крок, як і «Приз Герда Мюллера» для Левандовського – нагорода найкращому снайперу сезону.

Сумнівний молодий гравець

Єдине що можна покритикувати, так це приз молодому гравцеві, який отримав Гаві. Хлопець, якому не завжди є місце в основі «Барселони», коли у складі «гранатових» здоровий Де Йонг, навряд чи залуговував бути названим найкращим молодим гравцем світу. Не те щоб цей приз був повним аналогом «Золотого м'яча», який у різні роки заслужили Снейдер, Рібері, Гаві, ван Дейк та Іньєста, а може й Нойєр, якщо брати найсильніший відрізок у кар'єрі німецького голкіпера, але осад від вибору на користь Гаві лишається. Іспанець мав розкішних конкурентів.
Після такого рішення можуть активізуватись люди, які не люблять «Барселону». Лапорт знову святкує перемогу, але тепер є сумніви. Сам Гаві непоганий юніор, просто Беллінгем, Мусіала та Сака нічим не гірший. Всі вони вже майстри. Гаві поступається напарникові по клубу і збірній Педрі. Ось рік тому останній був очевидним фаворитом. Тепер позбавили нагород призерів минулого року — Беллінгема та Мусіалу, а другим прийшов Камавінга.
«Трофей Копа» дістався хлопцеві, який запам'ятався світу жартами про те, що Піке приписали роман із його матір'ю, насправді Жерар знайшов молоду студентку після Шакіри. А Гаві подумував піти з Барселони, сумнівався, що буде в основі, якщо Де Йонг відмовиться від запрошення «Манчестер Юнайтед». Грає іспанський хавбек класно, але ті хто голосують явно не дивляться Бундеслігу. Мусіала активізувався, а Беллінгем, як і раніше, грає непогано.

Номер один без варіантів

А ось Куртуа точно заслужив «Трофей Яшина». У Тібо травма спини, наш Лунін його страхує у воротах "Реала". Але зрозуміло, що бельгієць повернеться на поле, гратиме за клуб і поїде до Катару, де Бельгія зробить останню спробу показати себе у цьому складі. Чотири роки тому Куртуа рятував проти бразильців, але зробити останній крок не зуміли – вилетіли від Франції у півфіналі ЧС. "Реал" кілька разів міг залишити плей-оф ЛЧ до фіналу навесні, але Куртуа тримався, а потім видав вражаючий матч проти "Ліверпуля".
Куртуа знав різні часи. Були відрізки в «Челсі», коли його нещадно, а головне справедливо, критикували. Потім перебрався до «Реалу», де зустрів солідного конкурента, багаторазового переможця Ліги чемпіонів Кейлора Наваса. Костариканець навіть жартівника Касільяса на лаву посадив. Куртуа не має такого ж статусного конкурента, зате є розуміння правильної гри на лінії воріт. У світі, де у Хандановича та Облака проблеми, у Тібо не так багато конкурентів.
Нойєр – легенда, два бразильці – Аліссон та Едерсон, точно входять до списку найкращих голкіперів світу. Куртуа не можна зайти до бару з фанатами «Атлетико» у Мадриді, щоб не викликати бурю обурення, але тепер це шановний голкіпер, чиї подвиги минулого сезону відбилися у голосуванні за приз головного голкіпера року.

Жіночий фаворит і погляд у майбутнє

Ще однією нагородою вечора – «Золотому м'ячу» для жінок, виставляти оцінки складно. Потрібен фахівець жіночого футболу, хоча з того, що можна побачити у виконанні дворазової переможниці Олексії Путельяс – вона ближча за багатьох жінок-футболісток до стандартів світового класу, у тому числі, у чоловічому футболі. Зазначимо, що саме цю нагороду і вручив Андрій Шевченко.
Підбіваючи підсумки, варто зазначити, що вперше за багато років призи отримали ті, хто заслуговував. Наступний рік обіцяє бути цікавішим, але його може зіпсувати чемпіонат світу.
Якщо на турнірі отримаємо однозначного переможця, то плей-офф ЛЧ ні на що не вплине. А от якщо гра Голанда за клуб виявиться яскравішою за будь-який виступ у Катарі – побачимо першого за багато років фаворита на «Золотий м'яч» з АПЛ. Востаннє представник АПЛ виграв у 2008 році – Роналду обійшов Мессі та Торреса. А до цього була скандальна перемога Майкла Оуена 2001-го, адже Рауль, Кан і Тотті того року провели не гірше. Можна пригадати, як позбавили призу Ван Дейка. Тоді Мессі випередив Вірджила на сім очок, але зараз інша система оцінки. Поміняли правила вибору журі. Але найголовніше, що Бензема отримав заслужену нагороду, що завжди приємно, а додатково відзначили Садьо Мане. Йому вручили премію Сократеса – першу в історії нагороду за внесок у життя поза футболом. Сенегалець побудував лікарню та школу в рідному селищі на згадку про свою юність і батька, якого не врятували, адже не було лікарів поблизу.
Але що найголовніше вперше за шістнадцять років у трійці немає ні Мессі, ні Роналду. І можна констатувати, що тепер точно завершилася ера аргентинця і португальця.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.4595 / 1.62MB / SQL:{query_count}