На цьогорічних змаганнях Warrior Games збірна України виборола понад 90 медалей. Зокрема, три медалі отримала українська парамедикиня Юлія Паєвська (Тайра). Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
«Вчора відбулась церемонія закриття Warrior Games – 2022 в Орландо. Наші надзвичайні хлопці та дівчата – збірна України (до складу якої я маю честь належати) на цьому всесвітньої відомому змаганні для поранених або травмованих вояків, за весь тиждень у запеклій боротьбі виборола більше 90 медалей різного ґатунку, і це неймовірно крутий результат», – розповіла вона.
Паєвська здобула дві золоті медалі з плавання вільним стилем на 50 та 100 м та «бронзу» з пауерліфтингу.
«Я пишаюсь тим, що є в складі такої крутої команди. Безперечно це заслуга наших зіркових тренерів, вашої підтримки і надзвичайно потужної допомоги британців, канадців і американців, за що їм безмежна подяка! Також величезну роль зіграв Мінвет. Я люблю один маловідомий вислів: «Перемога народжує перемогу» і знаю, що спортивні перемоги нашої команди нескорених підштовхнуть перемогу на фронті. А ще частина наших спортиків одразу після повернення в Україну повернеться до виконання своїх обов'язків в бойові частини», – підсумувала вона.
А про здобутки львів’ян на цих змаганнях розповів очільник Львівської ОВА Максим Козицький.
«Гордість Львівщини! Це ті хлопці, які точно знають, що війна почалась не 24 лютого. У 2014 році вони оберігали стратегічні для України міста на сході, а сьогодні після важких поранень та місяців реабілітації блискуче захищають нашу країну на ветеранських змаганнях.
Щойно вони завершили виступ на Warrior Games, або ж Іграх Воїнів, у США з 16 медалями на чотирьох!» – повідомив Максим Козицький.
Одразу сім медалей для нашої країни виборов Віктор Легкодух: «золото» у метанні диска, «золото» у метанні булави, дві золоті медалі у веслуванні на тренажерах, «бронза» в індивідуальній гонці на час на гендбайку, «срібло» у груповій гонці на гендбайку та «бронза» в бігу на візках.
Віктор пішов захищати Україну у перші дні російської агресії навесні 2014-го. Пів року воював у найгарячіших точках на сході України. У серпні 2014 року отримав важке вогнепальне мінно-вибухове поранення у хребет. Після тривалої реабілітації почав посилено займатися спортом.
Дві золоті медалі у веслуванні на тренажерах впродовж 1 та 4 хвилин та «срібло» у волейболі виборов Ігор Галушка, ветеран Національної гвардії України.
За плечима в чоловіка Майдан та три роки війни. З вересня 2014-го до квітня 2017 року в складі полку «Азов» він брав участь у боях за Мар’їнку, Широкине, Водяне, Талаківку, Лебединське та Павлопіль. Отримав наскрізне кульове поранення в голову, надаючи першу домедичну допомогу на позиції підрозділу в селі Мар’їнка.
29-річний Сергій Калитюк виборов три медалі: «золото» у кульовій стрільбі, срібні нагороди в індивідуальній та груповій гонці на гендбайку.
З червня 2014 року в складі 25-ї окремої повітряно-десантної бригади брав участь в операції з підсилення Луганського аеропорту, 19 червня 2014 року – в штурмі на ямпільському напрямку. Дорогою з Червоного Лиману до Ямполя в червні 2014 року потрапив в засідку та отримав п’ять кульових поранень – одне в голову та чотири в спину.
Дмитро Афанасьєв виборов «золото» у стрільбі з лука у команді та «срібло» у волейболі. Дмитро брав участь в бойових діях з квітня по травень 2014 року – у Донецьку та Маріуполі, а з липня 2016 по грудень 2017 року – на луганському напрямку.
«А ще зовсім нещодавно ці хлопці успішно виступили за нашу країну на Іграх Нескорених у Нідерландах. З цих змагань вони також повернулись з медалями – усі! Дякую, що гідно представляєте Україну на спортивно-дипломатичному фронті», – додав очільник Львівської ОВА.
Ігри Воїнів (Warrior Games) – міжнародні спортивні змагання, започатковані для відновлення та реабілітації поранених воїнів армії США шляхом залучення їх до змагальних адаптивних видів спорту. Перші Ігри спонсорував Олімпійський комітет США, надалі вони проходили під егідою Міністерства оборони США. Нині в Іграх Воїнів беруть участь сотні спортсменів з різних країн, які змагаються зі стрільби з лука, велоспорту, гольфу, веслування на тренажері, пауерліфтингу, стрільби, плавання, легкої атлетики, сидячого волейболу, баскетболу на візках, регбі на візках та тенісу на візках.