Футбольна благодійність

Українські клуби провели чергові товариські матчі

Українські футбольні гранди продовжують проводити благодійні матчі на полях Європи. Цього тижня їх провели «Шахтар» та «Динамо».
«Гірники» після матчів з «Олімпіакосом» та «Фенербахче» зустрілися з ще одним турецьким клубом – «Антальяспором»
Напередодні гри окупанти обстріляли Одесу, де загинуло аж три покоління – журналістка Валерія, її 3-місячне немовля та її бабуся. «Шахтар» вирішив вшанувати пам'ять усіх загиблих від війни дітей. Вже 2015 українських дітей стали жертвами повномасштабного вторгнення Росії в Україну. На футболці було фото Валерії Глодан із бейджиком з пологового будинку про народження її доньки Кіри у січні 2022 року. На момент початку війни донечці Валерії був лише один місяць.
Футболісти донецького клубу такими акціями хочуть привернути увагу світу до геноциду українців під час війни проти ворогів.
«Шахтарю» вдалось здобути перемогу у Туреччині. Завдяки голам Соломона та Топалова «гірники» святкували звитягу над «Антальяспором» з рахунком 1:2. Шкода, що цю зустріч так і ніде й не показали, оскільки турецька федерація футболу не дала дозвіл на трансляцію. Проте, за словами очевидців, на стадіоні було чимало глядачів. 
Тим часом «гірники» оприлюднили зібрані суми за попередні матчі. За гру проти «Олімпіакоса» «Шахтар» зібрав 3 мільйони гривень. За словами генерального директора Шахтаря Сергія Палкіна, ці кошти витратили на закупівлю військових аптечок.
Матч проти «Фенербахче» приніс більше – 5 мільйонів гривень. Ці кошти передадуть українським громадянам та медикам. Вторговані гроші також скерують на допомогу дітям, які постраждали від війни. 
Наступний благодійний матч «Шахтар» зіграє 1 травня проти хорватського «Хайдука», після цього розташування команди покинуть українські збірники, які далі готуватимуться до матчу проти Шотландії.
А ось столичне «Динамо» мало більш грізного суперника. Ймовірно, весь благодійний тур «Динамо» й потрібен був для одного гучного матчу. Попри всю повагу, зустрічі з «Клужем», «Галатасараєм» та «Легією» – другорядні. Чи можуть вони конкурувати з матчем проти «Боруссії» у Дортмунді, та ще й на знаменитій арені «Зігналь Ідуна Парк». Справжній топовий суперник, шкода, що лише один.
Стадіон зібрав чимало вболівальників – 35 тисяч глядачів, серед яких були і українські, і німецькі вболівальники. І підтримка обох команд була потужною – порожні крісла в телекартинці траплялися лише де-не-де. Однак головним було не те, скільки людей прийшло підтримувати, а як вони підтримували. Плакати зі закликами повернути мир в Україну можна було побачити у місцевих жителів та українців.
До вболівальників перед матчем звернулися брати Клички. Відео зі зверненням Володимира у своїх соцмережах опублікував німецький клуб.
«Для нас не було б нічого кращого, ніж бути з вами – з фанатами «Боруссії» та вболівальниками київського «Динамо». З Німеччиною та Україною – з друзями. Привід цієї гри сумний – війна. Однак ця гра важливіша, ніж будь-коли. Ви показуєте, що ми не забуті. Ви показуєте, що Німеччина – на боці України. Ви показуєте, що Путін ніколи не виграє цю війну. Це найголовніше у цій війні – дивитись, не відводити погляду. Ніколи не забувати», – сказав Володимир Кличко.
Віталій Кличко також записав звернення зі свого кабінету міського голови Києва.

Головна передматчева історія – 13-річний хлопець, який розпочав матч. Вихованець академії київського клубу, який разом з матір’ю врятувався від війни та знайшов притулок у Німеччині завдяки організації SOS-Kinderdörfer, вивів команди на футбольне поле. Він йшов, тримаючи за руки капітанів команд – Марко Ройса та Сергія Сидорчука.
Потім він стояв поруч з ними та арбітрами під час підкидання монетки. І, зрештою, він зробив перший удар по м’ячу. Також він вивів на другий тайм німецького арбітра Патріка Іттріха.
Зворушлива історія була і з суддями. На грі були два головні арбітри. Перший тайм відпрацював арбітр УПЛ Денис Шурман, у другому таймі ж його замінив німецький колега Патрік Іттріх. 
Склади команд перед матчем диктор оголошував разом з 16-річним українцем. Про це також розповів німецький клуб. Хлопцю довелося тікати від війни разом із матір’ю та дідом.
Гімн України виконала солістка The Hardkiss Юлія Саніна. Як завжди, надзвичайно зворушливо. У перерві матчу свою переможну пісню «1944» українська кримськотатарська співачка Джамала. Стадіон після виступу вибухнув оплесками.
Щодо перебігу матчу, то вже на третій хвилині «динамівці» пропустили результативну атаку господарів. Ройс розрізним пасом вивів до воріт Голанда, форвард, попри відчайдушний спротив Попова, віддав зручну передачу на Байно-Гіттенса, і той з району 11-метрової позначки пробив точно в кут – 1:0.
Швидко пропущений м’яч аж ніяк не засмутив динамівців, і доволі швидко на табло вже світився рівний рахунок. Шапаренко протягнув м’яча до штрафного майданчика, сам пробити не зміг, але сферу підхопив Буяльський. Дивовижним за красою та точністю ударом, транзитом від стійки, поцілив точно в «дев’ятку» – 1:1.
А буквально за кілька хвилин «біло-сині» вже були попереду. Буяльський класним пасом кинув у прорив Ваната, Владислав завдяки чудовій роботі корпусом позбавився опіки захисника та пробив повз воротаря – 1:2.
Парад відкритого футболу продовжився далі. Спочатку «Боруссія» могла зрівнювати рахунок, коли гравець дортмундців пробивав по воротах після подачі з кутового, але Бущану вдалося перевести м’яча в поперечину, а на протилежній частині поля пенальті заробив Довбик, але Шапаренко з 11-метрової позначки не зміг переграти голкіпера. Ще одна нагода відзначитися була у Антюха, який пробивав із меж штрафного майданчика, але м’яч полетів над поперечиною.
«Боруссія», незважаючи на товариський статус поєдинку, не хотіла програвати на власній арені. Зокрема, удар Семича з меж штрафного майданчика лише ціною власного ушкодження заблокував Попов, згодом Денис завадив завдати разючого удару Голанду, а удару Ферая від лівого кута штрафного майданчика зовсім трохи забракло влучності.
Натомість «біло-сині» стримали тиск і знайшли момент, аби збільшити свою перевагу. І знову наконечником атак «Динамо» виявився Ванат, забивши гол-близнюк – тільки цього разу у прорив до воріт нападника відправив Сидорчук – 1:3.
У перерві тренер «Боруссії» зробив багато замін, і господарі з новими силами побігли вперед з надією порадувати власних уболівальників. Кілька разів лише блискучі дії Бущана рятували «біло-синіх» від пропущеного м’яча – як у епізоді, коли Рейньєру не вдалося переграти нашого голкіпера з пенальті, або коли Мукоко з розвороту пробивав із меж штрафного майданчика. Але на 65-й хвилині «джмелі» все ж домоглися свого – Роте головою з близької відстані замкнув подачу до штрафного майданчика після розіграшу кутового – 2:3.
Той же Роте мав нагоду зрівнювати рахунок, але цього разу Бущан виловив м’яча з «дев’ятки» воріт. А як не забив Буяльський, якому «на блюдці» викотив м’яча Андрієвський, фактично на порожній кут воріт, не зможе пояснити, напевно, й сам Віталій. До завершення матчу могли забивати ще Кулач та Гармаш, але рахунок на табло так і залишився незмінним. 3:2 – чергова перемога «Динамо» у благодійному турне.
Варто відзначити, що керівництво «Динамо» зараз всіма силами намагається відбілити свою репутацію. Брати Суркіси навіть сфотографувалися з банером, на якому було написано Stop Putin, а після матчу відвідали роздягальню «Боруссії» та подякували господарям цього футбольного свята. Григорій Суркіс сказав: «Підтримка друзів та партнерів допомагає нашій країні у цей важкий час. Це не просто війна України та росії – це війна російської федерації проти всього цивілізованого світу. Ми вдячні всім, хто підтримує нашу країну та допомагає Україні у її боротьбі».
Президент «Динамо» Ігор Суркіс зауважив приголомшливу обстановку на трибунах, ставлення німецької сторони до українців і запросив «Боруссію» зіграти матч у Києві на НСК «Олімпійський»: «Після перемоги України у цій війні ми хочемо бачити «Боруссію» у Києві. Наші вболівальники висловлять свою повагу та захоплення цим клубом, який простяг руку допомоги українцям».
З продажу квитків та донатів від уболівальників та глядачів, які надходили протягом телевізійної трансляції, вдалося зібрати 400 тисяч євро. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку українців, які постраждали від війни з російським агресором та на розв’язання найбільших гуманітарних проблем, спричинених повномасштабним військовим вторгненням росії.
Зокрема, фінанси скерують на задоволення продовольчих потреб та облаштування місць розміщення біженців та громадян, які у зв'язку з бойовими діями залишили місце свого проживання, а також на забезпечення їх ліками, медикаментами, товарами першої необхідності тощо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4463 / 1.62MB / SQL:{query_count}