Попри війну в Україні деякі вітчизняні спортсмени продовжують виступати на міжнародній арені чим вражають світову спортивну спільноту. Звичайно, таких виступів зараз дуже мало, оскількі існують певні обмеження для виїзду за межі країни для чоловіків. Однак незважаючи на це держава подеколи робить винятки, як скажімо з Олександром Усиком, якому дозволили покинути Україну аби він розпочав підготовку до бою проти Ентоні Джошуа.
Нині Усик перебуває у Чехії де заявив, що хотів лишитися, однак його переконали аби він таки бився на рингу.
«Я хотів залишитися й захищати Україну, але друзі переконали мене, що я зроблю для України більше, якщо боксуватиму, а не стрілятиму.
Зараз намагаюся зосередитись здебільшого на тренуваннях, за новинами практично не стежу. Усі мої друзі, які захищають нашу державу, кажуть, щоб я відключив телефон та тренувався. Від мене чекають гарного виступу на рингу. Для України.
Мене зараз точно не цікавить – ні пояси, ні щось інше, окрім допомоги Україні. Я докладу всіх своїх сил на тренуваннях і зроблю все, що в моїх силах, щоб підтримати своїх людей так само, як він підтримує мене. Україна переможе».
Спорт «поза політикою»
Та якщо Усик леши готується виступати, то українськи фігуристи вже завершили виступ на чемпіонаті світу. На першості багатьох вразив український танцювальний дует Олександра Назарова та Максим Нікітін. Пара виступила лише з ритмічним танцем. З довільного вони знялися через те, що у них весела програма та яскраві костюми. На думку спортсменів, подібний виступ був би не доречним через війну в Україні.

У Монпелье українці представили ритм-танець під новий музикальний супровід – мікс пісень Джамали «1944» та української народної пісні «Ой, у лузі червона калина» у виконанні гурту Бумбокс. На Олімпіаді вони виступали під іншу музику, але перед ЧС вирішили змінити свою програму на більш символічну та відображаючу власні переживання спортсменів.
Олександра та Максим живуть у Харкові, тож останній місяць не мали змоги тренуватися. Також танцюристам довелося відмовитися від співпраці з росіянином Олександром Жуліним, який жодного разу від початку війни не намагався зв’язатися зі своїми підопічними.
Виникли в українців проблеми і з костюмами. Ті, що були пошиті до минулої програми не підходили до нових образів, тож спортсмени вирішили виступати у тренувальній формі.
Виступ українського дуету глядачі у залі зустріли оваціями, а самі спортсмени завершили програму зі сльозами на очах. У соціальних мережах фахівці та вболівальники ділилися думками про те, що Назарова та Нікітін показали кращий виступ за останні роки. Це дозволило українцям кваліфікуватися у довільний танець з 16-м результатом.
Найскандальніша частина почалась за кілька днів після виступу українських фігуристів. Перед стартом змагань кожна делегація подає до ISU (міжнародний союз ковзанярів) попередні заявки з запланованим контентом та музичним супроводом. Виявилось, що в попередньо представленому варіанті в першій частині музичної нарізки лунав 15-секундний заклик до миру президента України Володимира Зеленського, який був розцінений спортивними чиновниками як «пропаганда», що суперечить Кодексу етики організації. У зв’язку з цим Союз мав намір накласти заборону на використання музики, що зробило б неможливим участь українського дуету в чемпіонаті світу.
Українська федерація фігурного катання відреагувала на дану ситуацію, провела переговори та надіслала відповідного листа до ISU. У підсумку українські спортсмени змогли виступити з підготовленим ритмічним танцем, але без слів президента України у нарізці.
Олександра Назарова прокоментувала це рішення:
«За правилами ISU, вони не допустили шматок зі словами Володимира Зеленського. Нічого в ньому такого не було. Там були слова про те, що ми будемо боротися і захищатимемо свою землю, якою б не була ціна.
Так, нам надійшов лист про те, що ISU проконсультувалися з юристами, які знайшли у цьому пропаганду. У них навіть були питання до другої частини «Червона калина». Це все відбувалося в ніч перед виступом. Ми дізналися про це о 10 годині вечора і були на зв’язку», – сказала Назарова.
УФФК звернулась до ISU та МОК з відкритим листом, в якому вимагає дати пояснення, чому слова президента України вони вважають пропагандою: «Ми отримали інформацію від ISU, що музика була розцінена як така, що містить пропаганду… Ми не розуміємо, як слова заклику до миру можна вважати забороненими?
Звичайно, ми дякуємо ISU та організаційному комітету ЧС за підтримку українського народу, яку вони виказали під час цього чемпіонату, але ми не розуміємо прийнятого рішення, адже війна, яка триває у нашій країні забирає життя дітей кожного дня.
Протягом 30 днів українці показують неймовірний військовий супротив заради безпеки Європи та всього світу, убезпечуючи всіх від Третьої світової війни», – йдеться у листі Української федерації фігурного катання на ковзанах до ISU.
Очікувані та несподівані перемоги
Відзначилися і інші українці. 23 березня, у Хорватії завершився чемпіонат Європи з боксу віком до 22 років. Юрій Захареєв здобув золоту медаль та став чемпіоном Європи з боксу серед молоді.
У вирішальному бою Юрій Захарєєв, який виступає у ваговій категорії до 71 кг, переміг валлійця Крофта Гарана. Нагадаємо, що у листопаді 2021 року Захарєєв став чемпіоном світу серед дорослих. Також на цьому турнірі срібні медалі здобули три українці: Андрій Єфимович (до 48 кг), Максим Власюк (до 60 кг) та Іван Сапун (до 86 кг).
У жінок Кароліна Махно стала чемпіонкою у категорії до 75 кілограмів. У фіналі українка перемогла представницю Ірландії Карабін Ейбге.
Бронзовими призерами континентального чемпіонату також стали наші спортсменки Ольга Шалімова (48 кг), Сабіна Новосад (52 кг) та Олеся Крисюк (81 кг).

Паралельно у Норвегії континентальне «золото», здобула легенда українського спорту Олена Костевич. Олена Костевич — українська спортсменка, яка спеціалізується на стрільбі з пневматичного пістолета, олімпійська чемпіонка Літніх Олімпійських ігор 2004 року в Афінах з кульової стрільби, триразова бронзова призерка Літніх Олімпійських ігор з кульової стрільби, заслужений майстер спорту України. У стрільбу прийшла в 11 років. Тренуватися почала в спортивно-стрілецькому клубі Чернігова. 27 липня 2021 року Олена Костевич разом з Олегом Омельчуком вибороли бронзову медаль з пневматичного пістолету з десяти метрів на Олімпіаді в Токіо

Дуже несподіано українська легкоатлетка Валентина Верецька виграла міжнародний Єрусалимський марафон. 31-річна спортсменка стала найкращою серед жінок, пробігши дистанцію за 2 години, 45 хвилин та 54 секунди.
Верецька разом з 11-річною донькою через агресію РФ покинула Миколаїв. Вона майже не тренувалася. До війни вона посіла перше місце в марафоні в Албанії 17 жовтня і посіла третє місце в марафоні Гутенберга у Майнці, Німеччина, у травні 2019 року.
"Я постійно в стресі і дуже нервуюся через все, що відбувається в Україні, але якоюсь мірою це й допомогло мені. Це була дуже важка гонка, вона була дуже горбиста. Ця перемога за мир, за мир у моїй країні, і не тільки в моїй країні – за мир у всьому світі", – сказала Верецька.
В Італії, в К'єза-ін-Вальмаленко, тривають змагання з зимових видів спорту — фінальний Кубок Європи в 2022 році. Українські фристайлісти показали свою майстерність у виконанні професійних елементів та посіли призові місця. Кубок Європи виграли Дмитро Котовський та Володимир Кушнір, здобувши "золото". 20-річний Дмитро Котовський, виконуючи вправи з лижної акробатики, набрав у підсумку 105.30 балів. Друге місце посіли: Максим Кузнєцов (за загальним заліком Кубків Європи сезону 2021-2022) та Оксана Яцук. "Бронзу" виборола Ангеліна Брикіна (за загальним заліком Кубків Європи сезону 2021-2022). Українська команда посіла перше місце в загальному заліку Кубків Європи в сезоні 2021-2022.
До десятки кращих трампліністів Європи увійшла українська спортсменка Тетяна Пилипчук, виконуючи стрибки з трампліна HS 100 на XV Зимовому Європейському Олімпійському фестивалі. Змагання відбувалися у Фінляндії. Чудовий результат на фестивалі показав й Кирило Марсак. Спортсмен виконував коротку програму в чоловічому одиночному катанні та посів 10 місце з 50,89 бала. Крім цього, до топ-10 кращих спортсменів увійшли українці, що змагалися й в інших видах спорту. 5 місце в лижних гонках на 7.5 км класичним стилем посів Олександр Лісогор. 8 місце в шорт-треку на дистанцію в 500 м посіла Єлізавета Сидьорко. 9 місце в шорт-треку на дистанції 500 метрів посіла Ксенiя Адаменко, а на 1000 метрів в шорт-треку 9 місце здобув Данііл Бергін.