Український бокс багатий талантами. Брати Клички, Олександр Усик, Василь Ломаченко – це лише найяскравіші українські представники. До останнього часу головною надією українського боксу вважався Олександр Хижняк. На Олімпіаді у Токіо він дійшов до фіналу де, на жаль, програв. Його поразка – одна з найприкріших подій для всієї України на цих Іграх. Але вдома його все одно зустрічали як переможця. І ось, схоже, в нас з’явився ще один діамант – Юрій Захарєєв, який попри юний вік (19 років) вже встиг гучно заявити про себе і ввійти в історію.
25 жовтня у Белграді стартував чемпіонат світу серед аматорів. Хижняк на нього не поїхав – після Олімпіади він вирішив взяти перерву, щоб повноцінно відновитися після навантажень, які необхідно було витримати задля досягнення результату в Токіо. Не поїхали у столицю Сербії й чимало інших українських лідерів аматорського боксу. До чвертьфіналів добрався лише один наш боксер – Захарєєв.
У категорії до 71 кг Юрій у першому поєдинку не помітив суперника зі Сомалі Махмуда Саїда. Опонент страждав: побував у нокдауні. Лише завдяки силі волі протримався до фінального гонга. Вже через два дні Захарєєв вийшов на ринг з довгоруким британцем Мохаммедом Акбарою. Потенційні проблеми так і не виникли: Юрій знову відправив суперника у нокдаун і спокійно довів бій до перемоги. У 1/8 фіналу українець зустрівся з іспанцем Юбу Сіссоко – бронзовим призером чемпіонату Європи-2015. Досвід та навички не допомогли – Юрій впевнено переміг одноголосним рішенням суддів.
А ось у чвертьфіналі 19-річному українцю довелося попрацювати. 28-річний казах Асланбек Шимбергенов – дворазовий чемпіон світу (2014-го та 2017 років), дворазовий переможець WSB та віцечемпіон Літніх Азійських ігор. Високий, довгорукий, досвідчений і вміло користується дистанцією.
У першому раунді Асланбек виграв одноголосно: Захарєєв багато кидався, намагався дістати, але постійно стикався з контрвипадами суперника. У другому раунді поєдинок вирівнявся – Юрій краще відчував дистанцію, більше ніж у попередньому раунді влучав у суперника. Третій раунд у близькому бою українець забрав завдяки активності та тому, що частіше виходило уникати небезпечних контратак казаха. У кінцевому підсумку він переміг роздільним рішенням суддів. Багато хто залишився незадоволеним таким результатом. Казахи навіть спробували подати протест на результат поєдинку, але він, на щастя, залишився в силі. Поєдинок дійсно вийшов дуже близьким, а те, що українець переміг такого досвідченого опонента, говорить і про відмінні навички, і про психологічну стійкість.
У півфіналі українець змагався з представником Азербайджану Сарханом Алієвим. Захарєєв не залишив шансів супернику: постійно атакував, підтискав, працював комбінаційно і добре уникав контратак корпусом. Алієву доводилося йти в клінчі та вислуховувати зауваження рефері, а судді віддали перемогу українцю одноголосним рішенням.
У фіналі Захаєєв зустрівся з росіянином Вадимом Мусаєвим. Зауважимо, що для українця це була вже третя за майже два роки зустріч з представником країни-агресора у фіналах міжнародних змагань.
У 2020 році на молодіжному чемпіонаті Європи в Чорногорії Юрій бився з Чеєравом Ашалаєвим. Тоді він переміг роздільним рішенням судів (3:2). Через рік у квітні 2021-го Захарєєв знову зустрівся з дагестанцем у Польщі, але вже у фіналі молодіжного чемпіонату світу. І знову здолав суперника, цього разу з рахунком (4:1). Востаннє «золото» нашій країні на подібному турнірі дісталося цілих 9 років тому – у 2012 році його виграв вищезгаданий Олександр Хижняк. Він чотири роки тому здобув й останній чемпіонський титул на світовому форумі. Між двома титулами Олександра минуло п’ять років.
А ось Захараєєв вирішив не відтягувати на безрік – вже через пів року після молодіжного тріумфу став кращим у світі та на дорослому рівні. У поєдинку з Мусаєвим українець нав'язав свій бокс, впевнено уникав контратак суперника, змушуючи того провалюватися, і майстерно забрав усі раунди.
Отже, Захарєєв став наймолодшим українським чемпіоном в історії. Дотепер це звання було у Василя Ломаченка, який переміг на світовій першості (2009) у 21 рік. Також перемога Захарєєва стала лише сьомою в історії боксу України. Раніше чемпіонами світу серед аматорів були Василь Ломаченко (2009, 2011), Олександр Усик (2011), Тарас Шелестюк (2011), Євген Хитров (2011), Олександр Хижняк (2017).