30 років спортивних перемог

Головні здобутки українських спортсменів за роки Незалежності


1991-1992

 

Перші українські незалежні чемпіонати. І вперше гімн України пролунав на Олімпіаді в Барселоні на честь перемоги у вільній боротьбі спортсмена Олега Кучеренка. Хоча українці тоді виступали у складі Об’єднаної команди.


1993

 

Український легкоатлет Сергій Бубка став першою людиною, яка в стрибках із жердиною продемонструвала результат вище за 6 метрів встановвши рекорд у закритих приміщеннях, стрибнувши на 6,15 метра. Цей результат протримався неперевершеним 21 рік.


1994

 

На зимових Олімпійських іграх в норвезькому Ліллехаммері біатлоністка Валентина Цербе-­Несіна стала володаркою першої олімпійської медалі (“бронза“) сучасності для збірної України. А фігуристка Оксана Баюл здобула перше олімпійське «золото» для України.


1995

 

Легкоатлетка Інесса Кравець на чемпіонаті світу в Гетеборзі (Швеція) встановила світовий рекорд в потрійному стрибку, її результат – 15,5 м. Лише цього літа рекорд Кравець був перевершений його змогла лише. венесуелкою Юлімар Рохас (15,67 м) в Токіо.


1996

 

Борець В’ячеслав Олійник виборов “золоту” медаль у ваговій категорії до 90 кг на Олімпійських іграх в Атланті. Це перша “золота” медаль для України на літніх Олімпіадах.

А гімнастка Лілія Подкопаєва отримала дві “золоті” медалі — в абсолютній першості та вільних вправах.


1997

 

У рамках Ліги чемпіонів київське «Динамо» двічі розгромило каталонську «Барселону» (3:0, 4:0).

Легкоатлетка Жанна Пінтусевич­-Блок перемогла на чемпіонаті світу в Афінах в бігу на 200 м.


1998

 

Збірна України вперше брала участь на зимових Паралімпійських іграх і одразу гучно заявила про себе – 9 нагород (3 золоті, 2 срібні та 4 бронзові). А паралімпійська збірна з футболу вперше виборола «золото» чемпіонату світу.


1999

 

Віталій Кличко став першим в історії України чемпіоном світу в професійному боксі. У бої за титул WBO в суперважкій вазі українець нокаутував Гербі Гайда у другому раунді. Крім чемпіонського титулу Кличко ще встановив світовий рекорд – 25 перемог нокаутом поспіль.


2000

 

Яна Клочкова здобула дві золоті медалі Олімпійських іграх у Сіднеї. Загалом вона є одинадцятиразовою чемпіонкою Європи, триразовою чемпіонкою світу, чотириразовою олімпійською чемпіонкою у плаванні на 200, 400 метрів комплексом та 800 метрів вільним стилем.


2001

 

Український баскетболіст Станіслав Медведенко здобув чемпіонський титул в НБА у складі «Лос­Анджелес Лейкерс».

Легкоатлетка Інга Бабакова (стрибки у висоту) перемогла на чемпіонаті світу 1999 року в Севільї.


2002

 

У 2002 році на чемпіонаті світу з шахів у фіналі зустрілися два українці – 33­річний Василь Іванчук зі Львова та 18­річний Руслан Пономарьов із Горлівки. Переміг Пономарьов, який став першим чемпіоном світу з шахів в історії України.


2003

 

Гімнастка Ганна Безсонова стала дворазовою чемпіонкою світу в Будапешті та триразовою чемпіонкою Європи в Ризі. Ганна – багаторазова чемпіонка світу та Європи з художньої гімнастики. Вона є дворазовою бронзовою призеркою Олімпіад.


2004

 

Андрій Шевченко став найкращим футболістом Європи, отримавши «Золотий м’яч». Переможець Ліги чемпіонів­2002/03 у складі «Мілана».

А Ірина Мерлені стала першою у світі олімпійською чемпіонкою з вільної боротьби у ваговій категорії до 48 кілограмів.


2005

 

Українська спортсменка з пауерліфтингу Лариса Соловйова стала чемпіонкою Всесвітніх ігор. Титул найсильнішою жінки в світі досі залишається за українкою, а це вже 14 років. Соловйова виграла на чотирьох Всесвітніх іграх – 2005, 2009, 2013, 2017.


2006

 

Боксер Володимир Кличко вперше став чемпіоном світу за версією IBF.

Збірна України тріумфувала на чемпіонаті світу з футболу та дійшла до 1/4 фіналу. Воротар Олександр Шовковський став єдиним воротарем, хто не пропустив жодного м’яча у післяматчевих пенальті.


2007

 

Наталія Кальниш на чемпіонаті Європи виборола історичне «золото» в особистій першості (до цього часу Україна не здобувала тут нагород) та «срібло» в командній першості у стрільбі з малокаліберної гвинтівки з трьох положень (вправа МГ­5).


2008

 

На Олімпійських іграх в Пекіні Україна виборола 24 нагороди – 7 золотих, 4 срібних та 13 бронзових. Олімпійським чемпіоном у ваговій категорії до 57 кілограмів став Василь Ломаченко. Тоді українець у фіналі достроково переміг француза Джелькіра Кедафі в першому раунді.


2009

 

ФК «Шахтар» – володар Кубка УЄФА­2009, перший і поки єдиний український футбольний клуб, який за часів Незалежності здобув євротрофей.

Георгій Зантарая став першим українцем, хто став чемпіоном світу з дзюдо.


2010

 

15­річна харків’янка Еліна Світоліна вперше в історії України виграла на відкритому чемпіонаті Франції Roland Garros­2010 серед юніорів. У фіналі українці поступилася Онс Жебер з Тунасі – 6:2, 7:5.


2011

 

Брати Клички зібрали усі пояси. Другого липня Володимир у поєдинку з англійцем Девідом Хеєм завоював чемпіонський титул WBA, і таким чином, вперше в історії боксу всі найпрестижніші пояси у надважкій ваговій категорії опинилися в руках двох рідних братів.


2012

 

На Олімпіаді в Лондоні українські боксери вразили весь світ. З сімох спортсменів п’ятеро завоювали медалі: чемпіонами стали Олександр Усик та Василь Ломаченко, Денис Берінчик став срібним призером, а Олександр Гвоздик та Тарас Шелестюк вибороли бронзові нагороди.


2013

 

Ольга Харлан вперше в кар’єрі стала чемпіонкою світу, а крім того її було визнано найкращою шаблісткою планети. Також у кошику Харлан – світове «золото» у командній шаблі та найвищого ґатунку нагорода континентальної першості.


2014

 

На Олімпійських іграх у Сочі українська жіноча збірна з біатлону (Віта та Валя Семеренко, Олена Підгрушна, Юлія Джима) здобула золоту медаль в естафетних перегонах у жінок. Це перше «золото» України в цій дисципліні.


2015

 

Шахістка Марія Музичук стала чемпіонкою світу серед жінок.

На чемпіонаті світу із фехтування у Москві чоловіча збірна шпажистів вперше в історії здобула золоті нагороди, здолавши у фіналі Південну Корею – 32:24.


2016

 

На Олімпійських іграх в Ріо Україна виборола дві золоті нагороди, одна з них на рахунку Юрія Чебана. З результатом 39.279 український каноїст подолав дистанцію 200 метрів та став дворазовим олімпійським чемпіоном.


2017

 

Дар’я Білодід стала чемпіонкою Європи з дзюдо у ваговій категорії до 48 кілограмів. Здобувши перемогу у Варшаві, вона стала наймолодшою в історії світового спорту чемпіонкою Європи з дзюдо серед дорослих. А через рік наймолодшою чемпіонкою світу.


2018

 

Олександр Абраменко – перший український олімпійський чемпіон із фристайлу.

Олександр Усик – абсолютний чемпіон світу в першій важкій вазі за версією WBO WBC, IBF, WBA, The Ring. Перший українець, який отримав титул абсолютного чемпіона світу. 


2019

 

Український біатлоніст Дмитро Підручний став чемпіоном світу з біатлону у гонці переслідування. Ця нагорода стала першою золотою нагородою у чоловічому біатлоні на чемпіонатах світу, а Підручний став шостим українським біатлоністом, який виборов особисту медаль світового рівня.


2020

 

Лідер юніорської збірної зі спортивної гімнастики Ілля Ковтун став справжнім тріумфатором у 2020 році. Українець на чемпіонаті Європи у своїй віковій категорії здобув п’ять золотих та одну срібну нагороду.


2021...

 

Жан Беленюк завоював єдину золоту медаль літніх Олімпійських ігор в Токіо (Японія) в змаганнях з греко­римської боротьби у ваговій категорії до 87 кг.


А попереду ще Паралімпіада де українці можуть здобути чимало нагород...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4327 / 1.89MB / SQL:{query_count}