На низькому старті

Національна збірна України розпочала підготовку до Євро-2020

До старту футбольного чемпіонату залишилося менш як місяць, і хоча в більшості європейських країн лише цього тижня завершуються національні першості, чимало збірних вже розпочали підготовку до континентального форуму. Серед них і збірна України.

Важкий вибір

Андрій Шевченко оголосив розширену заявку на чемпіонат Європи ще наприкінці квітня – до неї увійшли 36 футболістів. Останнім у неї потрапив Євген Коноплянка, який поки що продовжує відновлюватися після травми. Загалом заявка головного тренера така.
Воротарі: Георгій Бущан («Динамо»), Анатолій Трубін, Андрій П’ятов (обидва – «Шахтар»), Андрій Лунін («Реал»).
Захисники: Олександр Караваєв, Ілля Забарний, Віталій Миколенко, Денис Попов, Олександр Сирота, Олександр Тимчик (усі – «Динамо»), Микола Матвієнко, Віктор Корнієнко, Сергій Кривцов (усі – «Шахтар»), Едуард Соболь («Брюгге»), Богдан Михайличенко («Андерлехт»).
Півзахисники: Тарас Степаненко, Марлос, Георгій Судаков, Євген Коноплянка (усі – «Шахтар»), Сергій Сидорчук, Віталій Буяльський, Микола Шапаренко, Олександр Андрієвський, Володимир Шепелєв, Богдан Ледньов, Віктор Циганков (усі – «Динамо»), Артем Бондаренко («Маріуполь»), Євген Макаренко («Кортрейк»), Олександр Зубков («Ференцварош»), Руслан Малиновський, Віктор Коваленко (обидва – «Аталанта»), Олександр Зінченко («Ман Сіті»), Андрій Ярмоленко («Вест Гем»).
Нападники: Роман Яремчук («Гент»), Артем Бесєдін («Динамо»), Артем Довбик («Дніпро-1»).
Варто зауважити, що десять гравців з розширеної заявки не потраплять у підсумковий ростер на Євро-2020. УЄФА розширила заявку на турнір до 26 футболістів, але водночас в матчі тренерський штаб може розраховувати лише на 23 гравці.
Підсумкову заявку на Євро-2020 УАФ подасть 1 червня, проте в разі травми або зараженням коронавірусом когось із футболістів можна буде зробити заміну – аж до стартового матчу турніру. Кількість таких замін необмежена. А воротарів, у разі хвороби, можна буде міняти в будь-якій кількості та в будь-який час протягом турніру, навіть якщо в таборі збірної будуть один або два здорові голкіпери. Проте футболіста, якого замінили, вже не можна буде повернути в заявку.
Стосовно вибору Шевченка, то, звісно, заявка навряд чи задовольнила усіх спеціалістів і вболівальників. Головний позитив розширеного списку – поява в ньому Буяльського. Здавалося, що лідер «Динамо» вже не з’явиться в національній команді. Ще в березні Андрій Шевченко заявляв, що Віталій не підходить збірній через особливість тактичних схем.
«Буяльський – професійний хлопець, який завжди, приїжджаючи в збірну, віддавав сто відсотків себе. Але я не хочу викликати гравця, щоб просто викликати. Вважаю, що він провідний гравець своєї команди. Він відмінно грає. Але ми граємо за іншою схемою. Викликати його, щоб він сидів на лаві запасних, вважаю, буде некоректно щодо нього. Коли буде місце для нього – обов’язково скористаюся. Я його дуже поважаю. Насамперед за його ставлення, коли він приїжджав до збірної», – заявив навесні головний тренер збірної України.
Нині з’ясувалося, що Буяльський вже підходить збірній України якраз під нову схему з трьома центральними півзахисниками позицією «десятки». До того ж Віталій може зіграти й відтягнутого нападника в моделі гри, де потрібно більше захищатися.
Щоправда, в історії з Буяльським є й інший факт, про який нещодавно розповів Мірча Луческу. Віталію необхідна операція на щиколотці, але до кінця сезону він відкладав розв’язання цієї проблеми. Хірургічне втручання змусить гравця пропустити до трьох місяців. І виклик Буяльського – це такий собі хід Шевченка, завдяки якому він зніме з себе тиск і йому не ставитимуть питання, чому лідер чемпіона України не потрапив навіть у розширений список, а футболіст поїде на операцію. Час покаже.
Якщо порівняти розширений вибір Шевченка в березні з нинішнім списком, то змін не так багато. Жуніор Мораес порвав «хрести» і вибув надовго, втратив місце у збірній Ігор Харатін, що став чемпіоном Угорщини з «Ференцварош», не отримав виклик цього разу і Юхим Конопля.
Але, мабуть, головною втратою міг бути Євген Коноплянка. Вінгер «Шахтаря» все ще продовжує своє відновлення. В першому розширеному списку Коноплянки не було, однак згодом Шевченко таки викликав футболіста. За Євгеном уважно слідкує лікар збірної Антон Глущенко. І якщо не буде форс-мажорів, то футболіст зможе приєднатися до табору команди орієнтовно 28 травня.
Хай там як, але Коноплянка – легенда збірної, його позитив потрібен колективу. Він уже рідше демонструє свою фірмову гру, але все одно став би в пригоді команді на Євро. У Шевченка є велика проблема з фланговими півзахисниками, саме через це тренер був змушений змінити схему команди у березневих матчах відбору на ЧС-2022.
Зараз у розпорядженні тренерського штабу є тільки Зубков, який може зіграти зліва. Марлос не володіє тією швидкістю, що раніше, а Караваєва Шевченко використовує на позиції захисника. Водночас всі вони грають справа, а не зліва. Тому присутність в списку Коноплянки зрозуміла.

Ходили чутки, що на збір перед Євро Шевченко викличе велику групу гравців, зокрема новачків зі «Зорі» та «Десни». Але в розширеному списку опинилися тільки три дебютанти – Георгій Судаков, Артем Бондаренко та Богдан Ледньов. Новачком можна назвати й Віктора Корнієнка, адже він хоч і викликався в збірну двічі, але через Covid-19 і травми поки що не провів жодного тренування з національною командою. Здавалося б, викликом Довбика з «Дніпра-1» ще в березні Шевченко розбив теорію про те, що він не викликає польових гравців з клубів УПЛ не з «Динамо» та «Шахтаря». Але, схоже, Довбик – це радше виняток з правила, яке якраз його підтверджує.
Адже Владислав Кочергін, Владлен Юрченко, Владислав Кулач та Андрій Тотовицький своєю грою заслужили шанс, але в підсумку ніхто з них не їде навіть у табір збірної. Звичайно, є Артем Бондаренко з «Маріуполя», але він належить «Шахтарю».
А ось за що отримали виклик Судаков і Лєдньов незрозуміло. У Судакова 11 матчів у сезоні у всіх турнірах, один гол – «Маріуполю». Він провів на полі 320 хвилин і тільки два матчі починав у старті – проти «Маріуполя» і «Агробізнесу», в якому гірники вилетіли з кубка. У Лєдньова 18 матчів у сезоні у всіх турнірах, два голи – у ворота «Агробізнесу» і «Львова». Але лише 329 хвилин на полі та тільки один матч у стартовому складі – гра зі «Львовом».
Судаков і Лєдньов – талановиті гравці. Обидва мають непоганий удар, вміють зіграти на позиції «десятки» в схемі з трьома центрбеками, яку практикував Шевченко. Але чим вони зараз кращі за Кочергіна, Тотовицького або Юрченка?
Також дивує відсутність кращого бомбардира УПЛ Владислава Кулача з «Ворскли», який вже викликався раніше. Навесні форвард забив десять голів, а всього на його рахунку їх 15 у поточному сезоні. Але це вибір Шевченка. Однак не слід забувати й про можливі заміни футболістів у списку. Тим паче, що у деяких є мікротравми. Окрім Коноплянки, відновлюються ще три футболісти. Віталій Миколенко травмував руку в фінальному матчі Кубка України, але захисник отримав лише розтягування зв’язок кисті та буде готуватися до турніру нарівні з усіма. Також є проблеми зі здоров’ям у двох інших «динамівців» – Андрієвського та Шепелєва, проте лікарі кажуть, що встигнуть розібратися з травмами до початку турніру.

План підготовки

На відміну від, наприклад, Нідерландів, які запланували збори в Португалії, Україна буде готуватися до Євро-2020 вдома. Протягом всього підготовчого етапу наша команда буде базуватися в Харкові, де в її розпорядженні буде Superior Golf & Spa Resort. Добре знайомий готель команді Шевченка, де є все необхідне. Велика територія, відновлювальний центр, спортзал, а у вільний час у Шевченка та футболістів буде можливість зіграти в гольф. Тим паче, що Шевченко дуже полюбляє грати саме в гольф.
Як зазначає пресаташе національної збірної України Олександр Гливинський, проводити тренування команда Андрія Шевченка планує на стадіоні «Сонячний». Він розташований всього за чотири кілометри від готелю, дорога до арени займає вісім хвилин. Варто зазначити, що готель буде повністю в розпорядженні збірної – доступ сторонніх осіб на територію комплексу буде обмежений згідно з медичним протоколом. Персонал і організатори будуть робити все, щоб забезпечити безпеку футболістів і запобігти зараженню Covid-19 в таборі збірної.
«Традиційно ПЛР-тести на Covid-19 проводитимуть напередодні офіційних матчів збірної. На зборах таких буде три – значить, команду чекають три тестування. Також обов’язково тестування пройдуть усі члени делегації збірної України», – розповів у коментарі Tribuna.com Олександр Гливинський.
Протягом останніх кількох днів у табір збірної вже приїхала більшість футболістів. Першими були представники «Шахтаря» і «Дніпра-1», а також легіонери Олександр Зубков і Євген Макаренко, чиї команди вже завершили сезон. У понеділок приєдналися футболісти «Динамо», які трохи перепочили після фіналу Кубка України.
Далі слід очікувати легіонерів, які приїдуть після 24 травня, коли всі європейські чемпіонати закінчаться – це Малиновський, Коваленко, Яремчук, Ярмоленко, Михайличенко, Соболь і Лунін.
Останнім у табір збірної України приїде Олександр Зінченко, який зіграє у фіналі Ліги чемпіонів. Матч відбудеться 29 травня, тому він точно пропустить два тижні підготовки.
У період підготовки до континентального турніру збірна України проведе три контрольні матчі. Всі ігри зіграють у Харкові та, можливо, у Дніпрі. 23 травня команда зіграє проти Бахрейну, 3 червня – проти Північної Ірландії, а 7 червня – проти Кіпру.
Свій перший матч у межах чемпіонату Європи збірна України проведе 13 червня в Амстердамі проти команди Нідерландів. Але безпосередньо на турнір «синьо-жовті» виїдуть 8 червня – відразу після гри з Кіпром. Регламент УЄФА передбачає прибуття учасника Євро на місце дислокації щонайменше за п’ять днів до першого офіційного матчу.
Наша збірна під час Євро-2020 базуватиметься в Бухаресті у готелі «Каро». Резиденція розташована за 15 хвилин їзди від центру столиці Румунії. Там українська делегація буде повністю ізольована від сторонніх – гравці, тренери та персонал розмістяться в одному з блоків комплексу зі своїм входом у приміщення.
Один з ресторанів готелю на весь час зарезервують для української команди. Як і зал для теоретичних занять, він розташований у тому ж крилі будівлі. Також там є кімната з екіпіруванням та масажні. Все поруч і під охороною сек’юриті, яких УЄФА відправляє в розташування кожної команди-учасниці фінального турніру.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.4489 / 1.64MB / SQL:{query_count}