У німецькому Гельзенкірхені чемпіон WBO/ІBF/ІBO Володимир Кличко (533, 47 нокаутів) достроково зупинив опір досі не переможного Руслана Чагаєва ( 2511, 17 нокаутів) після того, як команда узбецького боксера відмовилася продовжити бій після дев'ятого раунду. За підсумками бою на очах майже 70тисячної аудиторії стадіону Володимир також став власником чемпіонського пояса за версією журналу "The Rіng".
У німецькому Гельзенкірхені чемпіон WBO/ІBF/ІBO Володимир Кличко (533, 47 нокаутів) достроково зупинив опір досі не переможного Руслана Чагаєва ( 2511, 17 нокаутів) після того, як команда узбецького боксера відмовилася продовжити бій після дев'ятого раунду. За підсумками бою на очах майже 70тисячної аудиторії стадіону Володимир також став власником чемпіонського пояса за версією журналу "The Rіng".
Перший раунд зустрічі минув у взаємній розвідці один одного. Владимир розім'яв ліву руку, а Чагаєв оцінив відстань, яку йому доведеться долати для удару. Другий раунд міг би так само пройти, якби Чагаєв не пропустив удар праворуч і не виявився у флешнокдауні. Наступні три хвилини після перерви Чагаєв використовував для того, щоб отямитися, а Кличко кілька разів продемонстрував двійку. Чагаєв поступово нарощував темп.
Він добре діяв у захисті й намагався дотягтися до голови Кличка. Не забував Руслан також і про корпус суперника. Але Володимир також не допускав серйозних помилок у захисті й, коли Руслан дозволяв собі застоюватися, точно підключав праву руку.
У п'ятому раунді Чагаєв ненавмисно пробив нижче пояса, але Кличко жестом показав, що серйозної шкоди не зазнав, і рефері Едді Коттон продовжив зустріч. У сьомому раунді після однієї з атак Кличка біля лівого ока Чагаєва з'явилося неприємне розсічення. Під кінець раунду вже після фінального гонга Чагаєв також ненавмисно пробив ліворуч. У восьмому раунді кровотеча у Руслана стає більш серйозною, як і атаки Володимира, що помітно активізувався.
У другій половині дев'ятого раунду Чагаєв зупинився біля канатів і почав пропускати майже кожний удар правої. У перерві перед десятим раундом команда Чагаєва вирішила відмовитися від продовження бою. Чергова перемога Кличкамолодшого.
Ця коротка розповідь про перипетії бою достатньо змістовно передає те, що відбувалося на ринзі. Цілковита перевага Володимира, якому Білий Тайсон, як називають Чагаєва, так і не зміг нічого протиставити. Але дивовижна річ, чимало людей ставить під сумнів справедливість цієї перемоги. Звісно, коли таких одиниці, то на них мало хто звертає увагу, але коли численна армія починає плакати, що бій куплений і що Чагаєву заплатили за те, що він дав себе побити, стає гірко. Роблять просто фантастичні припущення на кшталт того, що Русланові в куті спеціально зробили розсічення, аби він після дев'ятого раунду не зміг вийти на ринг. Обережніші критики наполягають на тому, що з приходом на трон братів Кличків, елітний супердивізіон втратив свою видовищність. Їх дратує занадто спланована й інтелектуальна тактика Кличків, які до того ж не добивають суперників. Дивно, але ще кілька років тому ті самі скептики звинувачували братів у тому, що вони занадто швидко закінчують свої бої. Звісно, кожна думка має право на існування, проте не слід забувати, що хай там як, у кожного суперника Кличків є шанс довести, що їхня тактика найсильніша, проте наразі (і напевно, поки брати не завершать кар'єру) саме бокс у виконанні українців і є еталонним.
Але повернімося до двобою Кличко - Чагаєв, точніше до того, що відбувалося вже після нього. Узбецький боксер після поєдинку розповів, що сильне розсічення над лівим оком, що відкрилося у восьмому раунді після удару суперника, не дозволило йому продовжити бій. "Це був не мій день. Розсічення поплутало всі карти. Я не міг бачити лівим оком, тому що кров з рани заливала його. Я сказав про це лікареві, і він вирішив зупинити бій", - зазначив Чагаєв.
Також Руслан віддав належне майстерності свого суперника: "Кличко - швидкий, гарний боксер. Мені так і не вдалося підібрати ключі до його захисту. Він заслужено виграв бій. Володимир - справжній чемпіон".
Сам українець назвав основною причиною своєї перемоги над Русланом Чагаєвим перевагу у швидкості. Він зізнався, що хотів відповісти Чагаєву на удар після гонга й виключив Девіда Хея із числа наступних суперників: "Я вважаю, це не найкращий мій бій. Мій найкращий двобій ще попереду, але я зробив усе можливе, щоб відправити суперника в нокаут. Але не вдалося закінчити його нокаутом, чого й чекав у пізніших раундах. Я не засуджую рішення команди Чагаєва, оскільки здоров'я боксера найдорожче. Дивно, але в мене не пройшов жоден правий аперкот. А Чагаєв пропускає аперкоти дуже часто. І після першого раунду він добре блокував удари, мені довелося пересуватися по рингу, щоб зняти захист. Швидкість моя і Чагаєва була різною. Руслан був повільніший, і мені було видно все, що він готує, коли він завдає удару. Є такий вислів - "швидкість вбиває"... Яскравий приклад ви зараз бачили в ринзі! Я був абсолютно готовий до Руслана Чагаєва. Він мене не здивував, я чекав від нього наполегливості, що в підсумку й побачив. А те, що він закінчив бій у куті рингу, а не на підлозі - теж нокаут. І переживати його, напевно, дуже важко".
Стосовно майбутніх суперників, то Володимир вважає, що в нього дуже великий вибір: "Вибір буде великим, що мене тішить. Або це буде Алєксандр Повєткін, обов'язковий претендент за версією ІBF, або Олександр Дмитренко з Едді Чемберсом. Ці двоє проведуть двобій між собою, і переможець буде боксувати із мною. На Хея я вже покладався. Дотяг до червня, і в підсумку, якби Руслан Чагаєв не погодився зустрітися із мною, мені довелося б знову порушити графік двобоїв цього року. Тому сьогодні Хея, на жаль, я не сприймаю серйозно".