Нагорода найкращому

Роберт Левандовські – найкращий футболіст 2020 року

Нещодавно ФІФА назвала володарів премії The Best. Головна інтрига полягала у тому, кого визнають кращим футболістом 2020 року. Нагадаємо, що після рішення France Football не вручати «Золотий м’яч» через пандемію коронавірусу, ця премія стала єдиною індивідуальною нагородою, за яку могли поборотися зірки світового футболу.
Щиро кажучи, щоразу, коли поставало питання про те, хто ж найкраще провів рік у світовому футболі, усе було зрозуміло, і це втомлювало. Адже за останні 13 років зафіксували лише один випадок, коли ані Ліонель Мессі, ані Кріштіану Роналду нагороду не отримали. Мовиться про 2018 рік, коли лаври найсильнішого дісталися Луці Модричу. З його допомогою збірна Хорватії дійшла до фіналу чемпіонату світу, де, щоправда, поступилася французам. Але оскільки з того часу ніхто більше настільки ж глобальних успіхів не досягав, аргентинський і португальський майстри повернулися до звичного поділу трофею. До слова, торік він дістався Мессі. Для нього він був шостий. У Кріштіану Роналду на один менше.
Однак у 2020-ому у Мессі та Ронаду був сильніший суперник. Було б дуже дивно, якби виступ Роберта Левандовські за «Баварію» не приніс йому звання кращого гравця світу. Досить сказати, що за сезон, апогеєм якого стала перемога мюнхенців у Лізі чемпіонів, він забив 55 м’ячів. Також «Баварія» виграла чемпіонат Німеччини, Кубок країни, а Левандовські у всіх трьох турнірах став кращим за забитими м’ячами. Не дивно, що за підсумками голосування, в якому брали участь головні тренери та капітани національних збірних, представники провідних ЗМІ, а також вболівальники, 32-річний польський футболіст отримав значно більше очок, ніж Кріштіану Роналду та Ліонель Мессі. У Левандовські – 52 бали, у Кріштіану Роналду – 38, у Мессі – 35.
Церемонія вручення призу The Best відбулась в онлайн-форматі, але ще за кілька годин до офіційного оголошення підсумків стало зрозуміло, що володарем трофея стане Роберт Левандовські, оскільки президент ФІФА Джанні Інфантіно прилетів з нагородою в Мюнхен.
«Хочу подякувати своєму тренерському штабу та команді. Завоювати цей приз за часів Мессі та Роналду – щось особливе. Я дуже гордий і щасливий. Це особливий день для мене і моїх партнерів по команді. Неймовірне почуття. У 2020 році ми взяли все, що могли. Головний момент, звичайно ж, – Ліга чемпіонів. Перемога в цьому турнірі показала мені, що завжди потрібно вірити в мрії, і ти будеш нагороджений», – прокоментував свій успіх 32-річний лауреат премії The Best.
Кращим тренером за версією ФІФА другий рік поспіль визнали менеджера «Ліверпуля» Юргена Клоппа. 53-річний німець, який виграв з «червоними» чемпіонат Англії, випередив свого земляка Ганса-Дітера Фліка з «Баварії» і Марсело Б’єлса з «Лідсу». До слова, те, що аргентинець потрапив у список номінантів здивувало багатьох, незважаючи на те, що це дійсно видатний тренер.
«Я шокований, – зізнався Клопп. – Сидів тут просто так, адже я вже отримав приз торік. Коли мене номінують на якусь нагороду, я виявляю повагу до інших і просто відвідую церемонію. Я не є кращим, але отримав приз. Цього цілком достатньо. Приємно, що мене визнали найкращим другий рік поспіль. Зі мною зараз поруч сидить Трент (Александер-Арнольд), проте ми дотримуємося соціальної дистанції».
У символічну збірну року за версією ФІФА потрапили по чотири футболісти «Ліверпуля» і «Баварії». Команда героїв 2020-го виглядає так:
Воротар: Алісон Бекер ( «Ліверпуль»).
Захисники: Вірджіл ван Дейк, Трент Александер-Арнольд (обоє – «Ліверпуль»), Альфонсо Девіс («Баварія»), Серхіо Рамос («Реал»).
Півзахисники: Йозуа Кіммі («Баварія»), Кевін де Брюйне («Манчестер Сіті»), Тьяго Алькантара («Барселона» / «Ліверпуль»).
Нападники: Роберт Левандовські («Баварія»), Ліонель Мессі («Барселона»), Кріштіану Роналду («Ювентус»).
Цікаво, що незважаючи на включення Алісона Бекера в символічну збірну, кращим голкіпером року визнали іншого воротаря – Мануеля Ноєра з «Баварії».
Кращий гол 2020-го забив атакуючий півзахисник «Тоттенгема» Сон Хин Мін, який зробив неймовірний прохід зі своєї половини поля в матчі з «Бернлі». Кореєць отримав премію Пушкаша.
У жіночому футболі гравцем року визнали англійку Люсі Бронзу з «Манчестер Сіті». Вона обійшла данку Перніллу Гардер з «Челсі» та француженку Венді Ренар з «Ліона». Краща тренерка – Заріна Вігман (збірна Нідерландів).

«Машина» з хорошим сервісом

32-річний Роберт Левандовські увійшов до переліку найкращих форвардів планети, став кращим у 2020 році та робить усе, щоб роки не позначалися на результативності. Левандовські сидить на суворій дієті дружини, працює з тренером зі сну та майже не вживає алкоголь. Однак аби з безперспективного польського гравця перетворитися на баварську «машину» зі забивання голів, Роберт чимало попрацював над собою.
Народився Роберт Левандовські в спортивній сім'ї. Мама Івона – професійна волейболістка, батько Кшиштоф – дзюдоїст. Вони познайомилися в черзі до лікаря, а через місяць одружились. Першою дитиною в сім'ї стала донька Мілена, а другу дитину спортсмени й не планували. Але в 1988 році на світ з'явився Роберт, якого в дитинстві частіше називали Бобек.
Батьки намагалися виростити з нього дзюдоїста та бігуна, але хлопчикові було цікавіше набивати м'яч і витончено бити по воротах. Його головним спаринг-партнером у дитинстві була собака Кокуся, з якою Левандовські часто бігав наввипередки в рідному містечку Лешно.
У вісім років Роберт потрапив до футбольної секції. Єдиним клубом, який погодився прийняти хлопчака, стала «Варсовія». На дорогу на тренування до Варшави доводилося витрачати півтори години в один бік.
«Роберта не вважали талантом у «Варсовії», але інші гравці пропускали заняття через пошкодження пальця або біль у животі, а Бобек не прийшов би на тренування тільки через кінець світу», – згадував один з тренерів столичного клубу.
Цікаво, що свою першу травму коліна Левандовські отримав, підглядаючи за дівчатами в душі. А одного разу, розсердившись на вчительку біології в школі, футболіст навіть запустив в неї лавкою. 
Коли Роберту виповнилося 16 років, у родині Левандовські сталося горе. Через кілька днів після операції з видалення пухлини внаслідок інсульту помер Кшиштоф Левандовські. Уникнути депресії Роберту тоді допоміг футбол, у який підліток занурився з головою.
Тоді він захищав вже кольори дубля варшавської «Легії» та отримав травму. Після декількох тижнів відновлення він повернувся на поле, але клуб розірвав контракт з форвардом. Роберт був розбитий, а його мама в розпачі подзвонила директору «Варсовії», вихованцем якої був нападник, і попросила підшукати для сина «хоч щось».
Далі в біографії футболіста є скромний «Зніч» з Прушкува, познанський «Лех» і… роздоріжжя, проте Левандовські обрав правильний напрямок.
У 2009 році 20-річному Роберту вже пропонували контракти «Боруссія», «Дженоа» і «Блекберн», але він залишився в «Леху» на другий рік, щоб допомогти польському клубу оформити довгоочікуване чемпіонство («Лех» обіцяв футболістові істотно підвищити зарплату, але не дотримав слова. А ось Роберт свою частину домовленості виконав: допоміг зі «золотом» і став кращим бомбардиром польської ліги за підсумками сезону).
У 2010-ому за снайпером з Польщі полювали чимало клубів, серед яких був й донецький «Шахтар», але Роберт мріяв тільки про Німеччину. І Левандовські дочекався пропозиції від дортмундської «Боруссії» в 2010-ому. З другої спроби Юргену Клоппу вдалося здобути польського форварда. Роберт відіграв у Дортмунді чотири сезони, а в 2013-ому пробився з командою в німецький фінал Ліги чемпіонів, де підопічні Клоппа програли «Баварії». І саме Мюнхен з 2014-го стане новим домом для Роберта Левандовські – він переходить у «Баварію» Гвардіоли.
З того часу минуло шість років, наставники змінювалися, але талант Левандовські з кожним сезоном розкривається стрімкіше та несподіваніше. У 31 поляк запевняє, що абсолютно не відчуває себе на свої роки. І в цьому немає ніякої магії – виключно скрупульозна праця. Роберт приділяє величезну увагу тренувальному процесу, відновленню, харчуванню і режиму сну.
Його особистий дієтолог – дружина Анна, у 2013-ому стала чемпіонкою світу з карате. Вони одружилися в тому ж році, виховують двох доньок. Нині Анна Левандовські – професійний нутриціолог (людина, що вивчає питання гігієни харчування) і тренер з TRX (Total Body Resistance – підвісна система з мотузок або ременів). Вона закінчила Варшавську академію фізичного виховання і тепер розвиває власний проєкт – Healthy Plan by Ann. Дівчина допомагає клієнтам скинути зайву вагу і підтримувати хорошу фізичну форму.
Роберт називає дружину експертом з дієт. Вона допомогла футболістові розробити правильний раціон харчування. Наприклад, з меню поляка зникли молочні продукти, солодощі та алкоголь (за рідкісним винятком можна випити келих червоного вина).
А ще змінилася послідовність подачі страв: наприклад, обідати Роберт Левандовські починає з фруктів, а закінчує трапезу супом. Каже, завдяки такому підходу він відчуває себе енергійнішим.
Футболіст якось розповідав, що партнери по «Боруссії», помітивши нестандартний раціон Левандовські та його ефективність, також зверталися за порадами до його дружини.
Ще один важливий фактор, що впливає на гарне самопочуття спортсмена, – грамотне відновлення. Завдяки дружині Роберт майже не переймається домашніми турботами та має достатньо часу на сон і відпочинок.
Також Левандовські працює з персональним тренером зі сну та відновлення.
«Ми регулярно зустрічаємося та обговорюємо подробиці того, як я міг би краще відновлюватися. Тренер пояснив мені, наскільки важливо повністю позбутися джерел світла в кімнаті для сну. Ми також обговорювали позицію, в якій я повинен спати. Я праворукий, і нога у мене теж права, тому мені краще спати на лівому боці. Я намагаюся практикувати позу, про яку ми домовилися, але, зрозуміло, важко перебувати в ній постійно», – розповідав нападник.
І якщо подивитися на дії поляка на футбольному полі, то, схоже, всі ці хитрощі працюють. Адже з кожним роком він не перестає дивувати.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4530 / 1.64MB / SQL:{query_count}