Лише з надіями на медалі

На чемпіонаті світу з біатлону українці наразі без нагород

Кінець минулого тижня і весь цей тиждень у світі спорту пройде під знаком біатлону. В італійському містечку Антхольц-Антерсельві відбуваються головні біатлонні змагання чемпіонату світу – 2020. Вже відбулося п’ять перегонів, які, на жаль, не принесли українським спортсменам жодної нагороди, проте шанси на медалі у вітчизняних біатлоністів були.
Стартували змагання змішаною естафетою, де мало хто очікував від українців навіть боротьби за медалі. Однак наша четвірка зуміла здивувати. Стартеру української команди Анастасії Меркушиній дісталось незвичне і не дуже приємне завдання – вибиратися зі хвоста групи, куди наша збірна потрапила на старті, отримавши 24-й стартовий номер. За перше коло Анастасія зуміла відіграти кілька позицій, але до першого рубежу українка поступалася вже 10 секунд.
Щоправда, вогневий рубіж докорінно змінив ситуацію. Меркушина відпрацювала на рубежі за 20 секунд і увірвалася у групу лідерів. На другому колі українка тримала зручний темп, і така тактика себе виправдала: ще одна ідеальна стрільба за 19 секунд і друга позиція на виході зі стадіону слідом за італійкою Лізою Віттоцці. На жаль, сил на останньому колі у Анастасії практично не лишилося, і до фінішу етапу вона на 16 секунд відпустила не лише італійку, а також норвежку Марту Ольсбу-Рейселанн, сама ж прийшла в щільній групі команд, що борються за третє місце.
Юлія Джима на другому етапі гідно продовжила командні зусилля. На дистанції першого і другого кола вона навіть відігравала секунди від лідерів, а єдина неприємна заминка сталася на стрільбі стоячи, де Юлії довелося використовувати два запасні патрони. Трохи відпустивши трійку лідерів, Джима передала естафету п’ятою. Водночас відставання від лідерів складало 39 секунд.
Не менш напружену і важливу боротьбу, хоча лише на підступах до призової трійці, вів Артем Прима. Стріляв він нестабільно: чисто на першому рубежі та два запасні патрони на стійці, тому відставання від лідерів залишалося стабільним. Прима свій етап закінчив п’ятим, відстаючи від норвежців та італійців на ті ж пів хвилини.
А ось Дмитро Підручний міг реально боротися за медалі, якби не одне «але»... На стрільбі лежачи Дмитро відпрацював ідеально, але й суперники подарунків не зробили, тому на стійці капітану довелося ризикувати. На жаль, цього разу ризик не виправдався: Підручний дихав у спину суперникам, що стояли на килимку для стрільби, але ця гонитва вилилася у чотири промахи і коло штрафу, після чого наш спортсмен вийшов п’ятим. І все, на що міг сподіватися українець – боротьба за четверте місце з німцями, яка на останніх сотнях метрів завершилася на користь команди Німеччини.
А перемогу здобула збірна Норвегії, «срібло» у Італії, а медаль команди Чехії – перша сенсація Антхольц-Антерсельві. Безумовно, до чемпіонатів світу чеські біатлоністи завжди підходять на піку можливостей, але, відверто кажучи, результати поточного сезону зовсім не обіцяли боротьбу за медаль. Однак найкраща стрільба в гонці – всього два запасні патрони – принесли чеській збірній заслужену «бронзу».
Вже наступного дня на чемпіонаті світу відбувся жіночій спринт. У складі збірної України на дистанцію вийшла четвірка олімпійських чемпіонок Сочі в повному складі. І знову наші дівчата цілком могли розраховувати на медалі!
Першою серед українок стартувала Юлія Джима. На жаль, вже на першому рубежі нашій спортсменці завадив не сильний, але непередбачуваний вітер. В умовах високогір’я цього виявилося достатньо, щоб Джима двічі не влучила, тому Юлія втратила надію на високі місця. І навіть швидка і точна стійка дозволили в кінцевому підсумку претендувати лише на кубкові очки – 22-й результат.
Не оминули проблеми зі стрільбою і Валентину Семеренко. Після чистої стрільби лежачи Валентина йшла з відмінним графіком і могла навіть претендувати на медаль чемпіонату світу. Але два промахи в стійці зруйнували ці надії, а потім невисока швидкість останнього кола відправили Валентину на 36-те місце на фініші.
Те, що не вдалося Семеренко, майже вийшло у Олени Підгрушної. Допустивши одну неточність на першому рубежі, вона поступово нарощувала швидкість, а після того як вдалося закрити всі п’ять мішеней в стійці, увімкнула свою фірмову швидкість на заключному колі.
Вийшовши з другого рубежу шостою, Олена відігравала і секунди, і позиції, та на фініш прийшла з третім графіком. Але протрималася на медальній позиції українка всього пів хвилини: чешка Люція Харватова перекрила час Олени всього на чотири секунди. На жаль, цього вистачило для того, щоб Чехія знову залишила нашу команду без медалі.
Залишався ще шанс у Віти Семеренко, яка ідеально відпрацювала стрільбу на обох рубежах, і на останнє коло пішла, випереджаючи графік Підгрушної на 15 секунд. Але останнє коло Віти вийшло таке ж важке, як і у сестри, і на фініші її результат 11-ий.
Ну а перемогу святкувала Марте Ольсбу-Рейселанн. Відстрілявши два рубежі з одним колом штрафу, норвежка на останньому колі відіграла 12-секундний гандикап від американки С’юзан Данклі, і ще додала сім секунд для впевненості у своїй перемозі. Стосовно американки, то її «срібло» – безумовно ще одна сенсація чемпіонату. Так само як і «бронза» чешки Люції Харватової. Остання ніколи не стояла на п’єдесталі пошани в змаганнях рівня Кубка світу, кращими її результатами були два потрапляння в квіткову церемонію в Хохфільцені з інтервалом в чотири роки. І ось перший гучний успіх 27-річної біатлоністки.
Третій старт чемпіонату виявився скандальним вже після фінішу, і стосувався він переможця чоловічого спринту, але про це згодом. 
Українці знову цілком могли потішити своїх вболівальників, а особливо Дмитро Підручний. У той час, коли більшість фаворитів спринту не зуміли пройти рубежі без помилок, капітан української збірної дуже добре пройшов два кола дистанції та перший рубіж, і на стійку прийшов із реальними шансами перевершити графік усіх світових зірок!
Стійку Підручний почав впевнено, методично закриваючи мішень за мішенню. Перші чотири виявилися слухняними, а п’ята вкотре перекреслила надії на медалі наших спортсменів. Зрозуміло, засмучений був й сам спортсмен, і на виході з кордону, ще не встигнувши сповна знайти концентрацію, Підручний наступив на палицю, спіткнувся і через падіння втратив ще кілька секунд. На останнє коло українець вирушив, програючи 21 секунду.
Хтозна, яким би був підсумковий результат, якби Дмитро боровся не за місця в десятці, а за повноцінну перемогу. А у цій ситуації наш спортсмен втратив ще майже пів хвилини щодо лідерського графіка. Проте, навіть з промахом і падінням, Підручний фінішував, замкнувши десятку кращих.
Щодо інших українців, то лише один учасник зумів завоювати в цій гонці кубкові очки. Артем Прима допустив одну помилку в стрільбі лежачи, і після кола штрафу значно поступався графіку лідерів. Поступово відіграючи позиції і на дистанції, і на другому рубежі, в результаті Артем зумів дістатися до 25-го місця.
Третій досвідчений учасник української збірної Сергій Семенов відпрацював на вогневих рубежах менш точно, заробивши два кола штрафу, які перешкодили йому потрапити в залікову зону – 42-ий.
Антон Дудченко та Богдан Цимбала – дебютанти чемпіонату, і розраховувати на високі місця від них було важко. Дудченко зумів зачепитися за гонку переслідування, фінішувавши 60-им, а  Цимбал показав 67-ий час.
А у боротьбі за нагороди перемогу здобув росіянин Олександр Логінов, який випередив французів Кентена Фійон-Має і Мартена Фуркада. Для Росії це особлива нагорода, оскільки Логінов став першим за 12 років росіянином, який виграв особисту гонку на чемпіонаті світу. 
Цікаво, що у день чоловічого спринту Міжнародний союз біатлоністів (IBU) визнав росіянина Євгенія Устюгова винним у порушенні антидопінгових правил. Це означає, що Устюгова разом із усією російською командою позбавили золотої медалі, отриманої на Олімпіаді в Сочі за перемогу в чоловічій естафеті, де він біг на другому етапі. 
Сам Логінов свого часу був дискваліфікований на два роки за вживання допінгу. Цей факт і його перемога на чемпіонаті світу викликали хвилю негативу з боку суперників.
Норвежець Тар’єй Бьо, який фінішував четвертим, зазначив, що в один день отримав олімпійську «бронзу» і втратив «бронзу» чемпіонату світу: «Ми нічого не можемо вдіяти. Але він не гідний бути тут. Його дискваліфікували за вживання еритропоетину. Дуже складно бути четвертим у гонці, коли виграє людина, яку раніше карали за допінг. Мені здається, що це нечесно відносно нас, адже ми боремося чесно. Сьогодні я отримав олімпійську «бронзу» через обман росіян, але і програв «бронзу» чемпіонату світу через ті самі причини. Це жахливо, але ми не можемо просто викинути Логінова з результатів. Зараз він точно чистий. Але раніше він приймав допінг. Ось про це я говорю. Ми сьогодні розраховували на норвезько-французьке протистояння, а тут з’являється росіянин і перемагає. Це мене приголомшило.
Я просто говорю чесно, що Логінов – обманщик, а у мене немає поваги до людей, які обманюють. Ми всі тренуємося щодня, щоби брати участь у чесних змаганнях, а потім приходять люди, як Логінов, і знищують наш спорт. Я думаю, всі погодяться, що сьогодні чемпіоном світу став Кентен Фійон-Має».
У такому ж дусі висловився і брат норвежця Йоганнес Бьо: «З огляду на його минуле і те, що на лижні він в цьому сезоні був слабким, його перемога трохи дивна.
Чи вірю я в його чистоту? Якщо його зараз постійно не тестують, то я дуже розчарований WADA. Але, ймовірно, за ним пильно стежать, і сьогодні вранці він теж здавав допінг-пробу».
У неділю відбулися гонки-переслідування, які навряд чи можна занести до активу українським спортсменам. У жінок кращий результат серед українок, як і в спринті, показала Олена Підгрушна. Але чотири промахи відкинули її на 13-ий рядок. Єдиною з наших дівчат, які поліпшили позицію порівняно зі спринтом, стала Юлія Джима. Але і у Юлії є чимало причин для розчарування гонкою, адже до четвертого рубежу вона зуміла злетіти до сьомого місця, а наступні три промахи Джими у вирішальній стійці відправили її на 19-ий рядок фінішного протоколу.
Віта і Валентина Семеренко, як і дві інші українки, допустили по чотири промахи в гонці, але швидкістю помітно поступалися і подругам по збірній, і більшості суперниць, тому посіли місця на кордоні залікової зони: Віта – 39-та, Валентина – 43-тя.
Перемогу на втіху місцевій публіці святкувала Дорофея Вірер, другою стала німкеня Деніз Геррманн, а третьою – переможниця спринту норвежка Марте Ольсбу-Рейселанн.
В українських чоловіків справи були ще гірші. Проблеми зі спиною у Підручного відкинули його на 30 місце. Артем Прима зумів лише захистити свою позицію, фінішувавши 24-им. Семенов – 41-ий. А Дудченко замкнув протокол, ставши 60-им. 
Перемогу в гонці здобув француз Емільєн Жаклен, який менш ніж на секунду випередив норвежця Йоганнеса Бьо. Росіянин Логінов – третій. 
Цього тижня на чемпіонаті світу відбудуться ще індивідуальні гонки, класичні естафети, одиночна змішана естафета і мас-старти.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4578 / 1.65MB / SQL:{query_count}