Битва за Світову групу

Україна в найсильнішому складі бореться за вихід в еліту тенісного Кубка Федерації

фото: Інстаграм Еліни Світоліної
Після Australian Open у жіночий теніс повернулися матчі збірних. Збірна України зібрала практично найсильніший склад до найближчих матчів Кубка Федерації: в Естонії зіграють і Еліна Світоліна, і Даяна Ястремська.
Це кращий шанс для прориву золотого покоління українського тенісу з низів цього турніру. Дівчата мали достатньо часу на відпочинок після не дуже вдалого Australian Open. За їхніми ж словами, вони провели якісну підготовку разом перед матчами збірної.
Українки будуть стовідсотковими фаворитами у кожному протистоянні в Естонії. Невихід у наступну стадію стане найбільшим провалом в історії збірної.
У нинішньому році жіночий Кубок Федерації зазнав змін, тож тепер замість двох Світових груп еліта складається з однієї групи з 20 команд. 12 із них розіграють трофей в квітні, а цього місяця якраз і будуть визначені ті самі 12 команд.
Україна сподівається випробувати на собі цей новий формат у наступному році, але для цього потрібно здобути путівку в еліту. І все вирішиться на турнірі в Таллінні, який триватиме до 8 лютого.
Україна провела в своїй історії вісім сезонів у Світовій групі. Найдовший період був із 2008 по 2013 роки. Після вильоту в Першу групу Євро-Африканської зони наші дівчата тільки з третьої спроби повернулися в еліту. У 2017 році нам вдалося затриматися в Світовій групі завдяки перемозі в Харкові над Австралією, але через рік довелося грати без лідерів Світоліної та Цуренко проти тієї ж Австралії, але на виїзді, а також без Світоліної на виїзді проти Канади – дві поразки відкинули нас назад в першу групу Євро-Африканської зони.
Спроба повернутися до Світової групи в минулому році почалася зі скандалу через відсутність Еліни Світоліної і Даяни Ястремської. Друга все ж приїхала, але це не допомогло команді, яка в боротьбі за єдину путівку стала тільки четвертою, програвши ключовий матч Швеції. І ось зараз друга спроба...
Цього року формат став менш жорстким, тому шанси України на успішний виступ зросли. Найголовніше – путівка до еліти не одна на вісім збірних, а дві на сім. Ще один добрий фактор – Україна потрапила в групу з трьох команд, тому якщо ми на груповому етапі зіграємо дві матчеві зустрічі, то суперники по плей-оф – три, а значить, до вирішального матчу наші тенісистки підійдуть свіжішими.
На першому етапі команди проведуть стандартний груповий етап. Із підгрупи вийдуть дві найкращі команди, а значить, що з трьох команд нашим дівчатам потрібно не виявитися останніми.
На другому етапі переможці підгруп зіграють із другим місцем інших підгруп та визначать тих, хто вийде у плей-оф.
Формат матчевих зустрічей максимально простий: дві одиночні зустрічі, одна парна. В одиночних зустрічах другий номер однієї збірної грає проти другого номера другої збірної, потім грають перші номери. Матчі йдуть до виграшу двох сетів кимось із учасників. У кінці третьої партії, у разі потреби, грається звичайний тай-брейк. Формат фінального матчу аналогічний.
На щастя, цього року нашій команді вдалося зібрати найсильніший склад на цей момент – вперше з 2017 року за збірну зіграє четверта ракетка світу Еліна Світоліна. Правда, її форма все ще залишається загадкою: у Брісбені її розгромила Коллінс, а на Australian Open Еліна дійшла до третього кола, де поступилася майбутній фіналістці Гарбінє Мугуруса.
Друга ракетка України Даяна Ястремська в цьому році дійшла до фіналу в Аделаїді, де програла першій ракетці світу Ешлі Барті. У Мельбурні Ястремська в другому раунді програла Каролін Возняцкі, хоча в кожному з двох програних сетів була близька до перемоги.
Сама присутність Світоліної та Ястремської дозволяє Україні серйозно будувати плани на успішний результат. Крім них, у заявку потрапили Катаріна Завацька і Леся Цуренко. Була в реєстраційній заявці Катерина Козлова, але вона травмувалася, тому її замінила Марта Костюк. Світоліна і Ястремська зіграють точно – без матчів за збірну вони можуть залишитися без права зіграти на Олімпіаді в Токіо.
Зрозуміло, що ставка України буде зроблена на одиночні матчі. Водночас, можливо, в один день зіграє Світоліна, у другий – Ястремська, щоб до вирішального дня обидві підійшли свіжими, але з ігровим тонусом. Капітану Михайлу Филимі потрібно серйозно подумати, як розподілити сили і хто зіграє в парі. Саме парні матчі й порушують головне питання. Без сестер Кіченок українки зіграють у експериментальних поєднаннях. Ще одна проблема – пошкодження у Марти Костюк, яка підвернула ногу на тренуванні. Склад на перший матч буде залежати саме від стану її здоров’я.
Суперники по груповому етапу виглядають набагато слабкішими, ніж наші дівчата. Болгарію представлять Вікторія Томова (143 номер рейтингу), Ізабелла Шінікова (165), Гергана Топалова (488) і Петя Аршінкова (491). У складі збірної Хорватії будуть Яна Фетт (234), Тена Лукаш (268), Леа Бошкович (300) і Дарина Юрак (1165).
Різниця в рейтингах може бути оманливою, українкам важливо забирати обидві одиночні зустрічі, тому що і Болгарія, і Хорватія роблять велику ставку на пари.
У складі другої групи суперниці не сильніші – тільки Анетт Контавейт з Естонії (22) і Камілла Джорджі з Італії (100) представляють першу сотню рейтингу WTA.
Про силу українок перед турніром багато говорили в стані суперниць. Капітан збірної Болгарії Дора Рангелова налаштована обережно: «Наша основна мета – це залишитися в групі. Надія поборотися за плей-оф, звичайно, є. Але це буде дуже важко зробити, особливо важким буде матч проти України. Україну представлятимуть кращі тенісистки».
Анетт Контавейт також виділила українську команду: «В України дійсно дуже сильна команда тут. Це буде неймовірно складне протистояння для нас. Чесно кажучи, навіть важко додати ще якусь характеристику».
Щодо розкладу, то вчора, 6 лютого, Україна зіграла матч проти збірної Болгарії. Сьогодні, 7 лютого, о 16.00 зустрінеться зі збірною Хорватії. А 8 лютого, у суботу, з 11.00 пройдуть поєдинки за право вийти у плей-оф Світової групи.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4982 / 1.58MB / SQL:{query_count}