Коронавірус і спорт

Через спалах нового вірусу в Китаї скасовують усі спортивні змагання, китайських спортсменів ізолюють. Під загрозою Літня Олімпіада 2020

Новий китайський коронавірус, що передається повітряно-крапельним шляхом, все більше починає впливати на повсякденне життя. Розповсюдження хвороби вже добралося і до спорту. Спалах вірусу змушує організаторів скасовувати одне змагання за іншим, і навіть найближча літня Олімпіада-2020 в Токіо опинилася під загрозою скасування.

Першим постраждав бокс

Ще минулого тижня був перенесений  бій за титул чемпіона світу в першій напівсередній вазі за версіями WBC і WBO між українцем Віктором Постолом і Хосе Карлосом Раміресом із США.
“Мій бій проти Хосе Карлоса Раміреса за титули чемпіона світу WBC і WBO перенесений через спалах вірусу в Китаї. Я провів чудовий тренувальний табір і перебуваю в прекрасній формі. Дуже шкода, що 2 лютого цей бій не відбудеться”, – написав 36-річний українець в інстаграмі.
Згодом Постол розповів, що успішно виїхав iз Китаю, де проводив останні приготування до двобою.
"Я разом із командою благополучно повернулися додому з Китаю. Через вірус, який зараз поширюється в Китаї, організатори вечора боксу, де я повинен був битися проти Хосе Карлоса Раміреса, прийняли рішення скасувати подію, а сам поєдинок перенесений.
Нова дата і місце поєдинку будуть відомі в найближчі тижні.
Хочу від себе особисто подякувати компанії Top Rank за блискавичну реакцію на поточні події в Китаї, забезпечення нашій команді якнайшвидшої, безпечної і комфортної дороги додому, а такoж за турботу про всіх членів команди протягом часу перебування в Китаї і на шляху додому.
Ми сподіваємося і віримо, що ситуація, що склалася в Китаї, покращиться", – написав Постол у себе в інстаграмі.

Скасування всього

Але, як з’ясувалося, перенесення боксерського поєдинку було лише початком. Нині спортивні змагання скасовуються просто щодня. Китайська влада скасувала усі спортивні заходи в своїй країні. Всі внутрішні чемпіонати призупинені, а міжнародні змагання або скасовують, або переносять.  Серед найбільших з них це чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщенні, який повинен був відбутися в середині березня в Нанкіні – одному з уражених коронавірусом міст у Китаї. World Athletics стала однією з останніх міжнародних спортивних організацій, що оголосили про перенесення свого заходу, проведення якого було заплановане і підпадало під заборону (період з 13 по 15 березня).
Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій кинула всі сили на те, щоб знайти країну, яка погодилася б у найкоротші терміни організувати у себе передолімпійський зимовий чемпіонат світу, проте всі ці спроби виявилися марними, тому World Athletics прийняла рішення перенести проведення цього турніру на 2021 рік, і прийме його той же Нанкін.
Такий крок міжнародної федерації, дуже ймовірно, може не знайти розуміння у її колег з Європейської легкоатлетичної асоціації (ЕА). На початку березня 2021 року в польському Торуні має відбутися континентальна зимова першість, проведенню якої ЕА надає великого значення. Яким чином можна вмістити в короткий зимовий сезон два найбільших легкоатлетичних заходи, які будуть проводитися в різних частинах світу, і гідно до них підготуватися? Над вирішенням цього завдання зовсім скоро зламає голову не один чиновник або тренер.
Також з 6 по 9 лютого 2020 року в китайському місті Фошань повинен був відбутися один із олімпійських відборів жіночих збірних з баскетболу. Однак і його довелося перенести в іншу країну.
Матчі відбору перенесли в Белград у Сербії, повідомляє TalkBasket з посиланням на рішення ФІБА. Матчі відбудуться в ті ж дні – 6-9 лютого.
"Ретельно оцінивши події щодо спалаху коронавірусу і визначивши основним пріоритетом безпеку гравців-учасників і членів делегації команди, Виконавчий комітет ФІБА вирішив перенести олімпійський кваліфікаційний турнір серед жіночих збірних у Белград, Сербія", – цитує видання рішення ФІБА.
Варто зазначити, що на цьому турнірі між собою зіграють збірні Великобританії, Кореї, Іспанії та Китаю. Вони розіграють між собою одну з путівок на Олімпіаду-2020.
Решта два кваліфікаційних турніри жіночої олімпійської кваліфікації відбудуться там, де і було заплановано – у французькому Бурже і бельгійському Остенде.
Ще раз постраждав і бокс. Зокрема, олімпійський кваліфікаційний турнір у зоні Азія повинен був пройти саме в Ухані – епіцентрі епідемії. Звичайно, довелося переносити в інше місце. Швиденько вибрали столицю Йорданії Амман.
Був скасований навіть етап Кубка світу з гірськолижного спорту в Яньяціні. Представники FIS дуже хотіли протестувати свій вид спорту в Китаї. По суті, це була перша репетиція зимової Олімпіади в Пекіні. Глава FIS Джанфранко Каспер дуже засмутився, тому що можливостей спробувати гірськолижний спорт у Китаї в подальшому буде дуже мало. А спробувати треба, тому що зимові види спорту в цій країні, м’яко кажучи, не надто популярні.
А найголовніше, оргкомітет зимової Олімпіади 2022 року в Пекіні скасував церемонію старту зворотного відліку до змагань. Захід мав пройти на пекінському стадіоні “Пташине гніздо”, але через епідемію коронавірусу від його проведення було вирішено відмовитися.
“Ніяких мегазаходів. Спалах дуже серйозний, ми не повинні допускати жодних ризиків. Якщо буде інформація, ми повідомимо вам додатково”, – заявили в пресслужбі організаційного комітету Олімпіади-2022.
Зимові Олімпійські ігри повинні пройти в Пекіні з 4 по 20 лютого 2022 року. З 4 по 13 березня 2022 року столиця Китаю також прийме зимову Паралімпіаду.

Китайці під карантином

Переносяться не лише змагання. На китайських спортсменів теж дивляться з підозрою. Так китайська жіноча футбольна команда була поміщена в карантинні умови в готелі міста Брісбен (Австралія), повідомляє ABC. За даними джерела, футболістки були піддані цій процедурі через побоювання з приводу можливого поширення коронавірусу.
З’ясувалося, що ніхто з членів команди не почуває себе погано і не несе ніякого ризику для здоров’я населення. Але гравців та офіційних осіб команди все одно триматимуть в ізоляції ще деякий час.
Австралійським студентам, які недавно їздили до Китаю, радять залишатися вдома протягом 14 днів. Оголошення було зроблене незадовго до того, як в Австралії був виявлений перший випадок зараження коронавірусом.
А Континентальна хокейна ліга прийняла рішення не проводити домашні матчі клубу “Куньлунь” в Китаї. Як мінімум до початку серії плей-оф, куди, до речі, китайський клуб цілком може потрапити. Одну з найближчих домашніх ігор команди перенесли до Москви, іншу – в Новосибірськ. В іграх на виліт “Куньлунь”, ймовірно, зіграє всі матчі на льоду суперника.
У Вищій хокейній лізі грають ще три команди з Китаю. В одній із них, ОЕРДЖІ, захворіла половина команди. І поки незрозуміло, коронавірус це чи звичайний ГРВІ. Але хокеїстів про всяк випадок ізолювали.
Футболісти теж відмовляються грати з китайськими командами на тренувальних зборах. Також незрозуміло, чи допустять китайські клуби до участі в азіатській Лізі чемпіонів. Поки ясно, що “Шанхай СІПГ” зіграє матч кваліфікації без глядачів. Організатори думають, щоб всі китайські команди спочатку провели матчі в гостях, а потім – удома в квітні. Однак, за прогнозами вчених, шанс перемогти коронавірус до квітня майже нульовий.
А ось Міжнародний союз біатлоністів (IBU) не бачить підстав для додаткової перевірки спортсменів на коронавірус перед стартом чемпіонату світу в італійському Антгольці. Серед учасників чемпіонату світу, який пройде з 13 по 23 лютого, будуть китайські біатлоністи.
"Ми серйозно ставимося до здоров’я всіх спортсменів, тренерів, команд і персоналу. IBU спостерігає за ситуацією, але поки не робить ніяких спеціальних заходів. Інформуємо вас, що збірна Китаю з біатлону залишилась в Європі, вона не поверталася і не планує повертатися в Китай до початку чемпіонату світу з біатлону ", – йдеться в повідомленні IBU.

Під загрозою Олімпіада

Але напевно найголовніше, що епідемія може поставити під питання повноцінне проведення цього літа Олімпійських ігор у Токіо.
Глава Олімпійського комітету Німеччини Альфонс Германн вперше публічно заявив, що коронавірус цілком може поставити під загрозу проведення Олімпійських ігор. До цього проведенню Олімпійських ігор перешкоджали тільки глобальні збройні конфлікти.
Туристи з Китаю щорічно масово прибувають до сусідньої Японії. За минулий рік кількість туристів з Китаю досягла в Країні сонця, що сходить майже десяти мільйонів осіб. Згідно зі свідченнями мера міста Ухань, тільки під час святкування Китайського Нового року місто покинули п’ять з 11 мільйонів населення. Частина цих людей попрямували в тому числі і Японію.
Зараз китайцям вкрай не рекомендовано подорожувати. Але проблема в тому, що інкубаційний період у вірусу досить великий, і він уже поширився за межі Китаю. Станом на даний момент, кількість хворих у Токіо досягла семи чоловік. Причому не всі вони – приїжджі з Китаю. Вірус вже почав поширюватися від людини до людини: захворів, наприклад, японець-водій автобуса, який возив туристичні групи.
На тлі зростаючої паніки все голосніше звучать заклики задуматися про прийдешні Олімпійські ігри. Поки, звичайно, робити висновки ще зарано: до старту Ігор залишаються цілих п’ять місяців.
В МОК поки панує спокій. “Контрзаходи проти інфекційних захворювань складають важливу частину планів організаційного комітету“ Токіо-2020” з проведення безпечних і надійних Ігор”, – повідомили в пресслужбі МОК.
Також в Олімпійському комітеті заявили, що організація підтримує контакти із Всесвітньою організацією охорони здоров’я і власними медичними експертами.

Згадати вірус Зіка

Зараз вже мало хто пам’ятає, але напередодні Ігор 2016 в Ріо в світі теж вирував страшний вірус – Зіка, який поширювався якраз з Латинської Америки і був особливо небезпечний для вагітних жінок. Вірус Зіка з’явився теж у січні олімпійського року, але кількість хворих там обчислювалася тисячами.
Складність полягала ще й у тому, що вірус Зіка не завжди вдавалося виявити під час вагітності. Часто правда спливала вже коли народжувалася дитина з вродженим захворюванням. На відміну від коронавірусу, переносниками Зіка є комарі. Що теж робило профілактику вкрай важкою.
Проте пристрасті навколо вірусу Зіка вляглися протягом декількох місяців. Про перенесення Олімпіади ніхто навіть не говорив, від участі в Іграх з цієї причини відмовилися кілька спортсменів, але їх були одиниці. І профілактика від укусів комах у столиці Бразилії існувала. Можна згадати і епідемії, які були раніше: свинячий грип в 2009-ому і SARS (вірусну пневмонію) в 2003-ому. Як правило, всі ці спалахи згасали також через кілька місяців, хоч і призвели до скасування кількох великих турнірів.
Загалом, поки говорити про реальну загрозу проведення в Токіо Олімпійських ігор занадто рано. Є ймовірність, що до літа про коронавірус ніхто, крім сімей постраждалих, вже не згадає. Проте, безумовно, обережність не завадить.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4578 / 1.65MB / SQL:{query_count}