Усе заради збірної

Аби краще підготуватися до Євро-2020, штаб Андрія Шевченка пропонує дещо змінити календар національного чемпіонату

Кілька днів тому у ЗМІ повідомили про опитування, яке українська Прем’єр-ліга скерувала у клуби Favbet Ліги. Мета опитування: дізнатися думку клубів про можливу зміну плану-календаря для більш раннього завершення чемпіонату України в інтересах національної збірної України перед Євро-2020.
Як відомо, збірна України достроково забезпечила собі право зіграти на Чемпіонаті Європи-2020. Місце на Євро команда Андрія Шевченка забезпечила собі восени 2019 року, а план-календар українських футбольних змагань затверджувався ще перед сезоном 2019/2020.Під час підготовки збірної України до європейської першості Андрію Шевченку та його тренерському штабу, очевидно, стало зрозуміло, що можуть виникнути кадрові проблеми, пов’язані з календарем у поточній редакції.
ФІФА визначила кінцевою датою, коли можуть початися збори в збірних, 1 червня 2020 року. Тобто з цього моменту клуби зобов’язані відпустити футболістів у національні команди. Проте Шевченко запланував провести перед Євро-2020 два спаринги орієнтовно 2 і 7 червня, після цього відправитися на місце постійної дислокації збірної на Євро в Бухаресті. Цілком логічно, що тренерський штаб української збірної хоче розпочати підготовку дещо раніше, аніж 1 червня. І на заваді можуть стати матчі плей-оф Ліги Європи, прописані в українському плані-календарі на 28 і 31 травня. У плей-офф розіграють одну путівку в ЛЄ – візьмуть участь в мінітурнірі чотири клуби Favbet Ліги: з 4 по 7 або з 5 по 8 місця.
У цьому мінітурнірі можуть бути задіяні майже будь-які українські клуби, враховуючи нинішню ситуацію в чемпіонаті, крім, певно, “Шахтаря”, який навряд опуститься нижче третьої позиції. І якщо так станеться, що, скажімо, “Динамо”, “Зоря” чи “Олександрія” не зможуть посісти місце в першій трійці, то мовиться про ризик втратити на тиждень підготовки таких кандидатів до збірної України: Віталій Миколенко, Віктор Циганков, Денис Бойко, Юрій Паньків, Олександр Караваєв, Артем Шабанов, Сергій Сидорчук, Віталій Буяльський, Володимир Шепелєв, Дмитро Іванісеня, Микола Шапаренко та інші.
Такий ризик втрати величезної частини списку 23-х не міг не налякати тренерський штаб, адже якщо це сталося б (приїзд гравців у розташування збірної 1 червня), то порушило би всю підготовку до Чемпіонату Європи, враховуючи, що 2 червня збірна України планує провести (можливо) ключовий у своїй підготовці спаринг перед Євро.
Саме тому тренерський штаб збірної став шукати варіанти виходу з цієї ситуації. Спершу від імені УАФ було запропоновано скасувати прописані в регламенті УПЛ плей-оф Ліги Європи. На щастя, дуже швидко УАФ відкликала свою первісну ідею скасування плей-оф ЛЄ, і в клуби Favbet Ліги надійшла нова пропозиція зміни дат другій частині сезону, метою яких було зміщення завершення сезону на 16 травня і дат плей-оф на 20 і 24 травня, що подарує Шевченку та його штабу додатковий тиждень для підготовки (щонайменше 25 – 31 травня, а для багатьох гравців вже зі 17 травня) до червневих спарингів і загалом до Євро-2020. Зроблено це через дати єврокубків (11 березня і 15 квітня): туди планується змістити Кубок України, з якого вилетів “Шахтар” (але водночас донецький клуб єдиний залишився від України в єврокубках).
Не можна сказати, що навіть такі зміни викликали захват в клубах. Більшість представників команд ніби все розуміють, однак висловлювалися здебільшого негативно.
Головний тренер “Маріуполя” Олександр Бабич наводив приклади європейських чемпіонатів.
“Важко уявити, що десь у чемпіонаті Бельгії або Нідерландів змінюють регламент під час сезону. Якщо я правильно подивився новий календар, то ми повинні за десять-одинадцять днів провести чотири матчі. Графік досить щільний, матчі через два дні на третій або через три на четвертий. Для нас це складно”, – зазначив  Бабич у коментарі Футбол NEWS.
Так само розкритикував ідею й головний тренер “Олександрії” Володимир Шаран.
“Зміни графіку УПЛ впливають дуже негативно. Більше говорити не хочеться. Ми вже звикли до цього. Сподівалися, що це вже закінчиться, але поки бачимо, що ні.
Звичайно, все робиться для збірної. Але так не робиться, треба бути реалістами. Треба вірити в нашу збірну, ми вірили під час відбіркового турніру, вони вийшли і всім все довели. А зараз все змінюють. Це неправильно”, – зауважив Володимир Шаран в коментарі Футбол NEWS.
А найбільше обурився президент київського “Динамо” Ігор Суркіс.
“Насамперед це не робиться в такому вигляді, як нам було запропоновано Асоціацією футболу і Прем’єр-лігою. Я вважаю, що професійним був би підхід, коли головний тренер збірної зібрав би своїх колег – головних тренерів клубів – і обговорив би з ними це питання.
Моя позиція з цього приводу однозначна: не можна змінювати правила гри під час чемпіонату! Те, що зараз ініціюється УАФ і УПЛ – це методи наперсточників. Нічим іншим пояснити подібні підходи і методи неможливо.
А якщо “Шахтар” дійде до фіналу Ліги Європи, то що тоді робити? Від виступів “Шахтаря” зараз залежить, із яким коефіцієнтом Україна увійде в єврокубковий сезон влітку – як із цим бути? Як їм змінювати свій розклад?
Футбольний клуб “Динамо” завжди поважав і цінував інтереси національної збірної України. Ми готові йти назустріч тренерському штабу, готові відпустити в розташування збірної гравців раніше, якщо останні тури для нас вже нічого не вирішуватимуть. Але водночас ми категорично проти подібних підходів і методів. Регламенту потрібно неухильно дотримуватися!” – наводить слова Ігоря Суркіса офіційний сайт киян.
Натомість лунали й інші думки. Скажімо, головний тренер “Шахтаря” Луїш Каштру повністю підтримав можливу зміну регламенту.
“Коли починаються змагання, є правила, ми повинні їх поважати протягом усього шляху. Це стосується і футболу. Якщо ми почали за цими правилами, так і потрібно продовжувати. Але я зрозумію, якщо стануться зміни.
Ми хочемо, щоб Україна показала себе якнайкраще на Євро. Якщо потрібно щось змістити в останніх турах, щоб хлопці підготувалися до Євро, ми до цього готові. Але в жодному разі не потрібно забувати про правила, з якими ми почали чемпіонат.
Думаю, краще, що ми можемо зробити, це взяти два останні тури, постаратися їх перенести на якусь певну дату. Ми можемо змінити дати двох останніх турів, тоді можемо виграти два тижні. Два тижні в футболі – це фантастика”, – сказав Каштру в ефірі Футбол NEWS.
Та попри хвилю негативу, за інформацією Sport Arena, клуби Favbet Ліги підтримали зміни у календарі другої частини сезону, які передбачають завершення чемпіонату України 16 травня і більш раннє проведення матчів плей-оф за право зіграти в Лізі Європи (20 і 24 травня).
Отже, у план-календар планують внести такі зміни:
– 21-ий тур УПЛ планують змістити з 7 на 4 березня;
– 22-ий тур – із 14 на 7 березня;
– 1/4 фіналу Кубка України – із 4 на 11 березня;
– 23-ий тур – із 21 на 14 березня;
– тури 24-26 – на 21 березня, 4 і 11 квітня;
– 1/2 фіналу Кубка України – із 22 на 15 квітня;
– тури 27-30 – на 18, 22, 25 квітня і 2 травня;
– 31-ий тур – із 20 на 9 травня;
– 32-ий тур – із 24 на 16 травня;
– плей-офф Ліги Європи – із 28 і 31 травня на 20 і 24 травня відповідно.
Після голосування клубів Favbet Ліги рішення про зміну плану-календаря сезону буде винесено на засідання Виконавчого комітету Української асоціації футболу, який, як очікується, затвердить ці зміни.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4788 / 1.6MB / SQL:{query_count}