Наприкінці минулого тижня у Нью-Йорку на “Медісон Сквер Гарден” відбувся великий вечір боксу, головною подією якого став поєдинок, у якому казах Геннадій Головкін виборював титул чемпіона світу за версією IBF у середній вазі в бою з українцем Сергієм Дерев’янченком. Бій вийшов напрочуд видовищним, а його результат обурив багатьох шанувальників боксу. Судді віддали перемогу за очками казаху, хоча, на думку більшості в боксерському світі, український боксер як мінімум заслуговував на нічию, а насправді був кращим у цьому поєдинку.
Як уже писала “Львівська Пошта”, напередодні бою Геннадій Головкін володів поясом IBF, та втратив його, як і решту значущих трофеїв (пояси від WBC і WBA) у поєдинку із Саулом Альваресом. Однак мексиканцеві довелося відмовитися від титулу IBF заради просування власної кар’єри, і GGG запропонували поборотися за нього. Для суперника казаха спроба заволодіти поясом IBF також була не перша. Щоправда, Сергій Дерев’янченко своєю попередньою можливістю стати чемпіоном не скористався: дав хороший бій зірковому Деніелу Джейкобсу, але став жертвою промоутерських ігор (судді при відносно рівному поєдинку віддали перевагу американцеві).
Звичайно, великим фаворитом бою Головкін – Дерев’янченко вважали першого. Величезний досвід на професійному рингу, аматорській арені та безліч чемпіонських поєдинків – Геннадій до своїх 37-ми встиг стати символом цілої епохи, у якій “пачками” нокаутував різних суперників (відверто кажучи тих, що рідко могли зрівнятися з ним у класі), тому мало хто вірив, що у Дерев’янченка є реальні шанси на перемогу.
Але перемоги від Сергія чекали особливо його співвітчизники, серед яких боксери Віктор Постол і Олександр Гвоздик.
“Сергій повинен тиснути, йому має допомогти те, що він молодший. Він увесь час повинен атакувати, заходити, не пропускати, рухатися. Думаю, він буде швидшим на ногах, у цілому швидшим. Завдяки цьому він зможе перемогти Головкіна”, –казав Постол.
“У Сергія дуже хороші шанси, адже він чудово може працювати саме з такими суперниками. Як на мене, може легко впоратися з такими хлопцями атакувального плану. В Дерев’янченка при його невисокому зрості довгі руки, тож він досить добре працює з тими, що на нього йдуть”, – запевняв Гвоздик.
Однак більшість експертів не сумнівалися в перемозі GGG. Головним козирем казаха називали досвід і силу удару. До того ж Головкін – фаворит, а саме фаворитам зазвичай “присуджують” перемогу, якщо бій виявляється близьким і якщо він відбувається у США, а на рингу – немісцеві боксери. Тому Дерев’янченку треба було не просто перемогти, а зробити це або достроково, або дуже впевнено.
Але початок поєдинку більше нагадував прогнози експертів: уже в першому раунді Головкін щільним лівим боковим точно в голову відправив Дерев’янченка в нокдаун. А в другому GGG відкрив над правим оком суперника серйозне розсічення, і здалося, що бій триватиме ще максимум зо два раунди, а потім обов’язково втрутиться лікар.
Але Дерев’янченко, на подив багатьох, не дозволив цьому розсіченню над оком стати фатальним, нав’язавши Головкіну такий бій, якого в нього не було ані з Канело Альваресом, ані з Деніелом Джейкобсом: Сергій із третього по п’ятий раунд просто розбивав Геннадія, розуміючи, що розсічення може будь-якої миті змусити лікарів зупинити бій. І якби це сталося після четвертої трихвилинки, боковим суддям довелося б визначати переможця негайно. Українець розумів, що ранній нокдаун дає супернику серйозний очковий доробок, тому йшов у атаку. Так тривало майже до середини бою. Після цього Дерев’янченко вже атакував, бо бачив, що Головкін не справляється ні з його темпом, ні з переміщеннями, ні зі швидкістю.
Проте з початком другої половини поєдинку почав прокидатися й GGG. Фаворит став активнішим, почав пробивати важкими ударами навіть через блок, але Сергій не втрачав можливості відповісти. Із шостого по дев’ятий раунд включно поєдинок був рівним. Останні три трихвилинки, взагалі-то, мали стати кращими у виконанні Головкіна, адже бій складався, м’яко кажучи, не за його сценарієм.
Однак у 10 раунді Дерев’янченко знову додав і цілком забрав один із останніх відрізків бою. 11 і 12 раунди знову були близькими, і все вказувало на те, що повинна відбутися сенсація. Але сталося все дуже буденно: більш популярний, зірковий і фінансово вигідний для організатора поєдинку боксер виграв завдяки дивному суддівському рішенню.
А скринька рішення суддів відкривається просто: Головкін незадовго до того приєднався до команди могутнього стримінгового сервісу DAZN, який намалював спортсмену жирний контракт. Напевно, боси компанії планують провести третій бій між GGG і Канело, тому сьогоднішня поразка Головкіна ніяк не входила в їхні плани. А Дерев’янченку для перемоги в такому поєдинку потрібно було або нокаутувати суперника, або виграти завдяки одноголосному рішенню суддів, до того ж так, щоб зовні це виглядало переконливо. Цього не сталося. І те, що “пограбування” було красномовним, свідчить той факт, що публіка легендарної “Медісон Сквер Гарден”, яка впродовж 36 хвилин підтримувала GGG, підсумковий вердикт супроводжувала свистом. Сергій Дерев’янченко все ж таки заслужив на перемогу.
Тепер можна лише здогадуватися, що буде далі. Геннадій Головкін не без зусиль повернув собі титул чемпіона світу і своїм не найпереконливішим виступом підвищив шанси на третій бій із Саулом Альваресом. Мексиканець скільки завгодно може чинити спротив, казати, що сторінка з GGG давно вже перегорнута і забута, але він чудово розуміє, що на третьому поєдинку можна дуже багато заробити.
Однак вік не щадить нікого, і Головкін помітно сповільнився, а співпраця з новим тренером Джонатоном Бенксі є форою для суперників. І перед Альваресом постане вибір: або побороти у собі гординю заради супергонорару, або й далі ігнорувати Головкіна і незабаром побачити, як хтось інший “збере вершки”.
Саме ще один бій із Саулом Альваресом є пріоритетним для Головкіна. Але не забуваймо про отримані казахом зобов’язання. В андеркарті шоу боксував і здобув перемогу польський проспект Каміл Шеремета, який, імовірно, в оновленому рейтингу IBF підніметься на першу позицію. Можливо, після такого важкого бою Головкін віддасть перевагу поєдинку з поляком, а вже на травень націлюватиметься на Канело.
Не можна також виключати варіант із реваншем проти Сергія Дерев’янченка. Обидва боксери вже дали усну згоду, і після такого поєдинку вболівальники та керівництво DAZN навряд чи будуть проти ще раз побачити цих боксерів у одному рингу.
Для Сергія це оптимальний варіант. Він абсолютно нічого не втратив у цьому бою. Навпаки, придбав. Іще кілька мільйонів доларів за реванш із Головкіним стануть для нього чудовою компенсацією за неприхильне суддівське рішення. Навіть незважаючи на поразку, акції Сергія виросли. А це означає, що бій із ним може бути цікавий багатьом боксерам.