До поєдинку за титули чемпіона світу за версіями WBA/WBO/WBC в легкій вазі між британцем Люком Кемпбеллом і українцем Василем Ломаченком залишилося півтора тижня. Спортсмени завершують свою підготовчу програму і готуються до обов’язкових заходів (пресконференції, процедура зважування, відкрите тренування). Сам бій відбудеться 31 серпня в Лондоні на арені О2. Це не перший бій за участю українських боксерів у Великобританії. Їх було досить багато, але деякі варті окремої уваги повідомляє ua.tribuna.
Віталій Кличко – Хербі Хайд. 1999-й,
Лондон, London Arena.
Цей бій не можна назвати видовищним, але він точно став таким, що запам’ятовується. 26 червня 1999 року Віталію Кличку все-таки організували поєдинок за пояс WBO з британцем Хербі Хайдом.
Хайд перебував у статусі чемпіона світу, але багато хто віддавав перевагу саме Віталію, адже вже тоді бачили в ньому майбутнього лідера дивізіону. Хербі це явно не подобалося, тому на пресконференціях він не відмовляв собі в задоволенні ображати суперника і навіть влаштовувати бійки.
У підсумку українець відповів на все це перемогою нокаутом у другому раунді, і в той день у Лондоні наша країна отримала першого чемпіона світу серед професіоналів. Саме з Великобританії стартувала ціла ера домінування українців у суперважкому дивізіоні. А сам Віталій більше не бився у Великобританії, провівши левову частку своїх боїв у Німеччині.
Андрій Котельник – Гевін Ріс. 2008-й,
Кардіфф, International Arena.
Ім’я суперника не дуже легендарне, але сам бій увійшов в історію українського боксу. У березні 2008 року Котельник відібрав у Гевіна Ріса титул чемпіона світу за версією WBA в першій середній вазі.
Львів’янин дійсно відмінно виглядав на рингу проти чемпіона і зміг здивувати британську публіку. У 12-ому раунді Андрій дуже шокував Ріса, відправивши його двічі на ринг – суддя зупинив побиття і зафіксував перемогу нашого співвітчизника.
Після цього Андрій тричі успішно проводив захист пояса, поки в липні 2009 року не зустрівся з британцем Аміром Ханом. Цей бій також відбувся у Великобританії. Практично весь бій Хан провів, атакуючи здалека другим номером, відібравши цю звичну роль у Котельника. Андрію довелось виступати агресором поєдинку, але наприкінці стратегія Хана в швидкому переміщенню по рингу і ухиляння від будь-яких обмінів ударами дозволила відібрати у Андрія Котельника титул чемпіона світу.
В’ячеслав Сенченко – Ріккі Хаттон. 2012-й,
Манчестер, Manchester Arena.
24 листопада 2012 року легендарний британський боксер Ріккі Хаттон зробив повернення на ринг після 3-річної паузи. Суперником екс-чемпіона світу став українець В’ячеслав Сенченко, який зміг зробити справжню сенсацію.
По ходу бою В’ячеслав програвав за очками, але в 9-ому раунді виконав дивовижний удар у печінку суперника, після чого Хаттон пішов не тільки в нокдаун, але і остаточно на пенсію. Сенченко ж ще провів чотири поєдинки за три роки виступів, після чого теж повісив рукавички на цвях. І визначальним у цьому рішенні стала болісна поразка від британця Келла Брука, знову ж таки у Великобританії.
Ентоні Джошуа – Володимир Кличко. 2017-й,
Лондон, Wembley Stadium.
А найбільш фатальною Великобританія стала для Володимира Кличка. Легенда світового боксу лише двічі бився на Туманному Альбіоні. Перший раз у далекому 2000 році коли проводив рейтинговий поєдинок проти американця Монте Баретта, якого здолав у сьомому раунді.
Другий бій відбувся через 17 років. Після поразки від Тайсона Ф’юрі, Володимир не з’являвся на рингу 17 місяців. Але вирішив не церемонитися зі суперником для повернення і вибрав найкращого – Ентоні Джошуа. На кону стояли титули чемпіона світу за версіями WBA/IBF/IBO.
На той момент Джошуа виглядав справжньою машиною, яка змітала всіх суперників зі свого шляху і шанси Володимира на перемогу виглядали не переконливо.
У 5-ому раунді, британець відправив нашого співвітчизника в важкий нокдаун. Але вже в наступній трихвилинці Кличко створив неймовірне. Він зміг відновитися, і сам відправив Ентоні на ринг найпотужнішою двійкою в голову. Після цього амбіції “ЕйДжея” вщухли і він більше оборонявся, дозволяючи українцеві домінувати в деяких епізодах.
На жаль, у 11-ому раунді Джошуа зміг знайти в собі сили, щоб двічі відправити Володимира в нокдаун, після чого рефері зафіксував перемогу господаря рингу технічним нокаутом.
Цей бій подарував фанатам бурю неймовірних емоцій, а такі гіганти, як The Ring, HBO, Sky Sports, ESPN, Yahoo визнали їх протистояння кращим у 2017 році. Варто відзначити, що після цього Кличко більше не виступав і оголосив про завершення кар’єри.
Олександр Усик – Тоні Беллью. 2018-й,
Манчестер, Manchester Arena.
Як і для більшості наших чемпіонів, перший вояж у Великобританію виявися вдалим і для Олександра Усика. У 2018 році ходили розмови про перехід Олександра в суперважку вагу, і британець Тоні Беллью виглядав чудовою нагодою, аби зробити цей перехід плавним. Однак сам британець, виступаючи вже у суперважкому дивізіоні, погодився вийти на ринг із українцем тільки з умовою, що протистояння відбудеться в крузервейті за усі пояси Усика. Бій вирішили провести в Манчестері, і вболівальники не підвели, забезпечивши неймовірну атмосферу.
Сім раундів Тоні непогано виглядав на тлі абсолютного чемпіона світу, але восьма трихвилинка стала для нього фатальною. Українець потужно пробив у щелепу представника Великобританії – той виявився в глибокому нокауті.
Цей нокаут став найкращим у 2018 році за версією Всесвітньої Боксерської Ради (WBC), а сам Олександр був визнаний кращим боксером. Що ж стосується Тоні, він оголосив про завершення кар’єри і став постійним експертом на телеканалі Sky Sports.