Бенефіс Шведа

Форвард львівських “Карпат” фантастичними голами допоміг “молодіжці” здобути дві перемоги

фото: ffu.ua
Поки національна збірна України з футболу відмінно стартувала в новому турнірі Ліги націй, здобувши дві перемоги над командами Чехії та Словаччини, майже паралельно свої матчі проводила і молодіжна команда. Суперниками підопічних Олександра Головка, які б’ються за путівку на Євро-2019, були аутсайдери відбіркової групи 4 – команди Латвії та Андорри. Попри низький статус опонентів, обидва матчі в Запоріжжі для української молодіжки стали напрочуд важкими, а головною дійовою особою став нападник львівських “Карпат” Мар’ян Швед.
Так склалося, що після шести турів команда Олександра Головка більше не мала права на помилку. Для того, щоб посісти хоча б друге місце в групі (перше вже остаточно належить англійцям), яке дає шанс на боротьбу за путівку до фінального турніру, треба перемагати у всіх чотирьох матчах, що залишилися.
Першими в цьому списку були латвійці. І втілювати в життя свої наміри “синьо-жовті” почали відразу. Уже на 15-ій секунді Русин ледве не вийшов віч-на-віч із латвійським голкіпером, але опинився у положенні “поза грою”.
Потім українці будували свої атаки різноманітно, чергуючи навіси з флангів із комбінаціями у центральній зоні. А забити вдалося після стандарту. Коваленко отримав небезпечний штрафний, сам його й виконав, але влучив у “стінку”, а після повторного пострілу Шапаренка м’яч елегантно перевів до сітки воріт центральний захисник Попов, який підключився до розіграшу стандартного положення.
Минуло ще кілька хвилин, і фантастичний гол забив Мар’ян Швед. Форвард “Карпат”, який в останньому матчі за клуб у Прем’єр-лізі оформив дубль у ворота “Динамо”, став кращим гравцем туру та продовжив свою гольову серію. Цього разу він в штрафному майданчику суперника по черзі обіграв сімох гравців збірної Латвії та влучно пробив низом. Згодом українці трохи розслабились, але продовжували тримати гру під контролем.
А в другому таймі гості ледь не шокували українців. На 60-ій хвилині перший удар у площину воріт Маханькова призвів до того, що рахунок змінився. Федоровс зі штрафного, призначеного за гру рукою Попова, чудово пробив над “стінкою”. А невдовзі Кігурс вдало упіймав м’яч на ногу та з-за меж штрафного завдав потужного і гарного удару під поперечину – 2:2.
Нічия, зважаючи на перебіг подій на полі, виглядала не логічною і, на щастя, протрималася недовго. В одній з наступних атак українців Коваленко вдало підставив коліно після прострілу Тимчика – 3:2. На останніх хвилинах латвійці пішли ва-банк, провели кілька гострих атак, але українці вистояли.
Здавалось, наступний матч проти Андорри, мав стати легкою прогулянкою, однак в цьому турнірі Андоррі довелось вже не раз дивували суперників. В їхньому активі дві нищівні поразки від України (0:6) і Нідерландів (0:8), проте всі інші матчі завершилися з мінімальним рахунком (0:1), а латвійці і шотландці взагалі зіграли внічию з андоррською молодіжкою. На граблі останніх збірних ледь не наступили й українці.
У порівнянні з недавньою грою проти Латвії в стартовому складі нашої команди відбулися три заміни. Замість Маханькова, Русина та Вакулка вийшли Каневцев, Борячук та Назарина, причому для останнього цей матч став дебютним за молодіжну збірну.
Українським футболістам довго не вдавалося подолати насичений захист андоррців, які всіляко намагалися збити темп та заспокоїти перебіг матчу. Лише на 30-ій хвилині господарі завдали першого акцентованого удару. До перерви українці встигли створити ще три реальні нагоди для взяття воріт. І двічі після пострілів Шведи голкіпер андоррців робив вражаючі сейви.
На другий тайм Головко посилив атаку Третьяковим і Русиним. Але справжній штурм українців почався лише після 75-ї хвилини. Моменти почали виникати один за одним, а на 86-й хвилині арбітр призначив пенальті в ворота гостей за порушення правил проти Шведа. Сам постраждалий вирішив виконати пенальті і... пробив вище воріт. Але, на щастя, Мар’ян не знітився і вже в наступній атаці забив у верхній кут з далекої відстані, знявши психологічний тягар з усієї команди. М’яч форварда “Карпат”, який продовжив свій гольовий бенефіс в матчах за клуб і збірну, залишився єдиним та приніс команді Олександра Головка такі необхідні три турнірні бали.
Паралельно збірна Нідерландів вдома несподівано поступилася Шотландії (1:2). Завдяки цьому результату українці після восьми турів вийшли на другу сходинку, маючи в активі 14 пунктів. Стільки ж у шотландців, які йдуть третіми, на два пункти менше у голландців. Попереду у підопічних Головко два надважких двобої. Спершу вдома проти Шотландії (12 жовтня), а через чотири дні в гостях проти Нідерландів. В цих матчах теж необхідно здобувати лише перемоги, які ще не гарантують квиток на Євро. Адже ще потрібно потрапити в четвірку кращих команд відбіркового турніру, які посіли другі місця. Поки в цьому рейтингу з дев’яти збірних українська молодіжка займає останнє дев’яте місце.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5403 / 1.57MB / SQL:{query_count}