Серед усіх спортивних подій, що відбулися цього тижня, найголовнішою, напевно, була першість світу з хокею, яка завершилася у Швейцарії, де другий рік поспіль найсильнішою командою планети стала збірна Росії. Проте, окрім звитяги росіян, відбулося ще кілька подій, вартих уваги.
Серед усіх спортивних подій, що відбулися цього тижня, найголовнішою, напевно, була першість світу з хокею, яка завершилася у Швейцарії, де другий рік поспіль найсильнішою командою планети стала збірна Росії. Проте, окрім звитяги росіян, відбулося ще кілька подій, вартих уваги.
Збірна Росії другий рік поспіль здобуває звитягу на першості світу, і вдруге у фіналі росіяни перемагають канадців. Упродовж усієї першості підопічних Бикова нещадно критикувала як власна, так і закордонна преса, проте хокеїсти не зважали на ці закиди і хоч і з величезними проблемами, але йшли до чемпіонства. Щоправда, в усіх матчах плей-оф росіяни були за крок від невдачі. Чвертьфінал з білорусами, півфінал з американцями і, звісно, фінал з канадцями пройшли у вкрай напруженій боротьбі, де лише удача допомогла російській команді здобути бажану перемогу. Проте, як відомо, щастить сильнішим.
Щодо інших підсумків, то головними сюрпризом першості став виступ збірних Білорусі та Латвії. Пострадянські команди зуміли потрапити у вісімку найкращих, демонструючи при цьому непоганий рівень хокею. І латиші, і білоруси здобули на цій першості в активі перемоги над топовими командами, такими як США і Фінляндія, і обидва колективи у чвертьфіналі поступилися лише майбутнім фіналістам. І більшість схиляється до думки, що такий вдалий виступ зумовлений участю провідних клубних команд цих країн у Континентальній хокейні лізі. Так президент федерації хокею Латвії Кіров Ліпман зазначив: "Дуже тішить, що хокей у Білорусі й Латвії розвивається. Обидві збірні ввійшли у вісімку найсильніших - це досягнення. Однією з причин, безумовно, є участь наших країн у КХЛ. Скажімо, Латвію у Швейцарії представляли 13 гравців ризького "Динамо", які пройшли весь сезон разом, були добре зіграні", - наводить слова чиновника "Спортивна панорама".
У той же час білоруси вже готові до нових звитяг. Так тренер збірної Едуард Занковец упевнений, що його команді до снаги поборотися за медалі на Олімпіаді у Ванкувері.
"Навіть на чемпіонаті світу у Швейцарії за більш вдалого результату чвертьфінального матчу з росіянами білоруси могли б зіграти в одному з медальних двобоїв. Проте наші хокеїсти довели, що вони можуть грати на рівні з найсильнішими льодовими дружинами планети. Медалі Олімпіади-2010 у Ванкувері також не є чимось недосяжним. Зараз у збірній відмінні гравці, причому є баланс досвіду й молодості. Головне - ставити високі цілі й прагнути до їх досягнення".
Щодо невдах турніру, то головною несподіванкою став виступ збірної Словаччини та Швейцарії, які навіть не змогли пробитися у плей-оф. Словаки за останні роки суттєво здали свої позиції у світовому хокеї. Зміна поколінь і відсутність сильної першості позначилися на рівні гри цієї збірної. І якщо раніше всі казали про те, що Словаччина увійшла в когорту найсильніших команд планети, то нині мова йдеться лише про абсолютного середняка. Щодо швейцарців, то вони повинні були вдома посісти значно кращу позицію і, безумовно, входити у вісімку найсильніших, але не склалося.
Окрім того, невдахами турніру стали збірні Австрії та Угорщини. Угорці прогнозовано програли усі матчі турніру, а ось австріякам відверто не пощастило. Вони посіли у фіналі друге місце, яке в принципі давало можливість зберегти прописку в еліті, якби не одне але. Третє місце у цих змаганнях посіли німці, які є організаторами першості світу наступного року, тому німці залишилися, а ось австріяки вирушили в нижчий дивізіон.
А в Німеччині склад груп попереднього раунду виглядатиме так:
група А: Росія, Білорусь, Словаччина, Казахстан; група В: Канада, Швейцарія, Латвія, Італія; група С: Швеція, Чехія, Норвегія, Франція; група D: Фінляндія, США, Німеччина, Данія.
У швейцарському Берні завершився чотириденний конгрес Міжнародної федерації хокею. На засіданні назвали країну, яка проводитиме ЧС-2014. Серед чотирьох претендентів була заявка і України, однак цілком прогнозовано нашій країні не довірили проводити світовий форум найкращих хокеїстів. А країною-господарем стане Білорусь. Для наших сусідів це вже не перша спроба здобути світову першість. Однак турнір-2013 торік віддали Швеції. Тоді заявка Мінська й Бобруйська програла скандинавському варіанту. Не допомогло навіть те, що у Білорусі до чемпіонату мали бути побудовані два суперсучасні палаци...
Цього разу в Білорусії конкурентів не виявилося, її заявка здобула підтримку 75 голосів. У другого претендента, Угорщини, - 24, у Латвії й України - по 3. "Це найкращий день в історії нашого хокею й, можливо, навіть найкращий день в історії білоруського спорту", - не приховував своїх емоцій Сергій Гончаров, генсекретар Білоруської хокейної федерації.
Увесь турнір пройде в Мінську. Там, окрім 15-тисячного палацу, що відкриється в грудні цього року й стане домашнім льодом у КХЛ для мінського "Динамо", планують побудувати ще одну арену. Вона буде розташована на іншому кінці міста, за 18 кілометрів від основного палацу, і вміщатиме 8 тисяч глядачів. Як запевнив мер білоруської столиці, будівництво другого палацу розпочнуть у липні 2009 року, а відкриття заплановане на грудень 2010-го. Бюджет оргкомітету ЧС-2014, за попередніми даними, становить 11,4 мільйона євро. Білорусія стане 18-ю країною, що прийме в себе чемпіонат світу з хокею.
Цього ж дня шведська й фінська хокейні федерації разом з ІІХФ і її маркетинговим партнером компанією "Інфронт" оголосили, що турніри 2012 і 2013 років пройдуть одночасно у двох країнах. Спершу планувалося, що ЧС-2012 відбудеться у Фінляндії, а ЧС-2013 - у Швеції.