Уже маючи два чемпіонські пояси в інших вагових категоріях, у цьому бою він був лише претендентом на новий для себе титул чемпіона світу за версією Всесвітньої боксерської асоціації (WBA), яким володів венесуелець, повідомляє
espreso.tv.
Зустріч видалася для Ломаченка нелегкою. У перших п’яти раундах він контролював ситуацію в ринзі, але в шостій трихвилинці сталася неприємність. Українець, як сам признався, “загрався”, пропустив разючий правий прямий і опинився в нокдауні – першому в своїй професійній кар’єрі.
Утім Василь миттєво отямився і продовжив бій, в якому й надалі диктував умови. Розв’язка настала в десятому раунді, коли результат принесла методична робота українця по корпусу суперника. Лінарес пропустив удар у печінку, після якого опинився на підлозі. І хоча звівся на ноги, рефері не дозволив йому продовжити поєдинок (Лінарес особливо й не заперечував) та зафіксував перемогу Ломаченка технічним нокаутом.
Цей нокаут виявився надзвичайно важливим, оскільки за очками Ломаченко міг і не перемогти. Це стало зрозуміло після оприлюднення суддівських записів. На момент зупинки бою на одному з них вигравав Лінарес – 86:84, на другому була нічия 85:85, а на третьому попереду був українець – 86:84. Чимало українських уболівальників висловили обурення такими підрахунками та звинуватили суддів в упередженості й роботі на промоутера венесуельця Оскара Де Ла Хойю.
Але це суб’єктивна думка. Об’єктивна статистика, за якою Ломаченко завдав усього на шість точних ударів більше за суперника, 213 проти 207. Українець перевершив суперника за джебами – 112:68, але поступився за силовими ударами – 101:139. Крім того, Лінарес був активніший: викинув 739 ударів проти 627 Ломаченкових.
Нова вага – нові уроки
Так, українець переміг і поставив новий рекорд зі швидкості здобуття титулів одразу в трьох категоріях. Для того, щоби стати чемпіоном світу в напівлегкій (до 57,2 кг), другій напівлегкій (до 59 кг) та легкій вазі, йому знадобилося 12 боїв.
Проте перехід у категорію 61,2 кг видався не таким простим, як здавалося. Ломаченко помітно поступався габаритами Лінаресу. І річ тут не лише у нижчому зрості (170 см проти 173 см) і розмахові рук (166 см проти 175 см). Венесуелець переважав українця в потужності. Хоча тут варто зазначити, що менший розмах рук не завадив Ломаченкові викинути значно більшу кількість джебів (улюблені удари тих боксерів, що намагаються тримати дистанцію за рахунок саме розмаху рук). Це з одного боку.
А з другого – якщо на зважуванні за день до бою обидва боксери важили по 61,1 кг, то в день поєдинку Лінарес вийшов у ринг із вагою 69 кг, в той час як українець мав 62,6 кг. Те, що венесуелець буде важити значно більше, було зрозуміло ще на зважуванні, коли він після процедури жадібно пив вітамінний напій. Але як би там не було, Ломаченкові до такого розкладу сил у цій категорії доведеться звикати.
В бою з венесуельцем було помітно, що більшість ударів українця не завдають суперникові критичної шкоди. Вочевидь, розумів це й Ломаченко, який зробив ставку на роботу по корпусу. В іншому наш боксер діяв так, ніби боксував у попередній категорії.
Він традиційно намагався “бавитися” із суперником, щоб закрутити йому голову. Це було дієвим. Але цього разу опонент відповідав із набагато більшою силою, і Василеві довелося продемонструвати своє вміння тримати удар. До честі українця, воно виявилося на висоті.
Все закінчилося для Ломаченка добре, і він разом із черговою хвилею захоплення отримав важливий урок. У тому, що він зробить з нього належні висновки, можна не сумніватися. Українець постійно вдосконалюється та від бою до бою демонструє щораз вищий рівень боксу.
Що далі?
Немає сумнівів і в тому, що Василь продовжить кар’єру саме в легкій вазі. Тож незабаром від свого іншого титулу – чемпіона світу WBO (Всесвітньої боксерської організації) у категорії до 59 кг – буде змушений відмовитися.
Промоутер українця Боб Арум уже оголосив дату наступного бою Ломаченка – 25 серпня. Ім’я суперника українця поки що не відоме, однак є кілька цікавих варіантів.
Сам українець заявив, що пріоритетним для нього стане об’єднання титулів з іншими чемпіонами у легкій вазі. Тому найімовірнішою є зустріч з володарем титулу WBO Раймундо Бельтраном. 36-річний мексиканець востаннє захищав свій пояс 16 лютого, виграв за очками у намібійця Паулуса Моузеса і на оголошену Арумом дату буде вільний.
Бельтран уже заявив, що пристане на пропозицію зустрічі з Ломаченком: “Я вже в тому віці, коли мені потрібні великі бої. Я вже не проспект, якому обережно ведуть кар’єру. Упевнений, що потрібно використовувати можливості, які надає статус чемпіона світу”.
Найбажанішим опонентом Ломаченка є чемпіон світу WBC (Всесвітньої боксерської ради) Майкі Гарсія. Але в американця на 28 липня запланований поєдинок із володарем титулу IBF (Міжнародної боксерської федерації) Робертом Істером. У серпні переможець цього поєдинку ще відновлюватиметься після попереднього бою.
До того ж Арум заявив, що з Гарсією буде складно домовитися через проблеми з телевізійними правами: у Ломаченка контракт з ESPN, в американця – з Showtime. “Домовитися з Майкі Гарсією буде складніше, аніж Дональду Трампу прийти до спільної думки з Північною Кореєю”, – підсумував очільник Top Rank.
Не варто забувати й про те, що Боб Арум давно мріє організувати мегафайт Ломаченка проти славетного філіппінця Менні Пак’яо. Українець ставиться до бою з 39-річним ветераном скептично, вважаючи, що він йому в плані зростання нічого не дасть.
На випадок, якщо промоутер продовжить наполягати, Ломаченко вже висунув свої умови: бій повинен відбутися у категорії 61,2 кг. І тут уже питання, чи здатен в неї опуститися Пак’яо, який зараз виступає у категорії до 66,7 кг. Крім того, у філіппінця на 15 липня запланований бій із аргентинцем Лукасом Матіссе, і місяця на відновлення йому напевно буде замало.
Але сам Пак’яо зацікавлений у титульному поєдинку.
“Звичайно, нам був би цікавий цей бій. Ломаченко щойно переміг Лінареса, тепер йому належить чемпіонський пояс. Значить я можу битися за титул”, – цитує Пакьяо World Boxing News.
Суперником Ломаченка може стати й британець Люк Кемпбелл. Олімпійський чемпіон 2012-го торік намагався відібрати титул WBA в Хорхе Лінареса, але програв йому роздільним рішенням суддів. 5 травня він переможно повернувся та нокаутував співвітчизника Троя Джеймса. Тож Кемпбелл вільний на серпень і цілком достойний опонент для українця, хоча й не має жодного титулу.
Не варто забувати й про Хорхе Лінареса. Одразу після поразки від Ломаченка він заявив, що жадає реваншу. Українець відповів, що готовий знову зустрітися з венесуельцем. Зважаючи на те, яке видовище продемонстрували ці боксери 12 травня, реванш між ними точно був би цікавий. Але це далека перспектива, оскільки Арум поки проти реваншу.
“Лінарес – хороший боксер. Але що стосується реваншу, то це питання ще буде вирішуватися. Можливо, ми поговоримо про це в кінці цього року або на початку наступного. Поки що передчасно говорити про реванш”, – вважає Боб Арум.