Боротьба продовжується

Два українських клуби продовжують свою боротьбу у футбольних єврокубках

фото: football.ua (2)
Донецький “Шахтар” зробив непогану заявку на вихід в 1/4 фіналу Ліги чемпіонів, перегравши у Харкові римську “Рому”. А столичне “Динамо”, так і не перемігши грецький АЕК, таки увійшло в число 16 команд, які зіграють в 1/8 Ліги Європи.

Донецькі вовкодави

Донецький “Шахтар” підходив до старту плей-оф Ліги чемпіонів у відмінному настрої. У п’ятницю в першості України “гірники” вчинили розгром одеському “Чорноморцю” (5:0) і зберегли за собою лідерство. Крім того, під час зимового трансферного вікна “гірники” зуміли втримати своїх лідерів. Тарас Степаненко, Фред і Бернард, не зважаючи на всі чутки, як і раніше виступають за “Шахтар” і готові допомогти команді у другій частині сезону. В 1/8 фіналу Ліги чемпіонів на український клуб чекало протистояння з “Ромою”, з якою донеччани раніше двічі перетиналися в найпрестижнішому клубному турнірі Старого Світу. У сезоні 2006/07 команди на груповому етапі обмінялися перемогами (українська команда поступилася в столиці Італії 0:4, але потім вдома добилася мінімального успіху). А через чотири  роки суперники теж перетнулися в 1/8 фіналу, і “гірники” несподівано впевнено пройшли римлян – спочатку здобувши гостьову вікторію (3:2), а потім розгромивши “Рому” в Донецьку (3:0). І тепер “вовки”, безсумнівно, жадали взяти реванш.
У поточній першості Італії “Рома” не числиться реальним претендентом на скудетто, серйозно відставши від “Наполі” і “Ювентуса”, але є кращою серед їхніх переслідувачів і успішно б’ється за потрапляння в Лігу чемпіонів на майбутній сезон. “Вовки” приємно здивували своїх уболівальників виступом у цьому турнірі восени. “Ромі” дісталася дуже важка група з “Челсі” і “Атлетіко”, але римляни обійшли обох конкурентів і пробилися в плей-оф з першого місця.
Втім, “Шахтар” зовсім не лякало протистояння з “вовками” не тільки в силу успішного досвіду зустрічей з ними, а й тому, що у своїй групі “гірники” залишили за бортом турніру нинішнього лідера Серії А “Наполі”. Колектив Паулу Фонсека обійшов тільки “Манчестер Сіті”, при цьому “гірники” обіграли команду Хосепа Гвардіоли вдома. “Шахтар” у всіх своїх лігочемпіонських поєдинках у Харкові незмінно домагався перемог, і “помаранчево-чорні” мали намір продовжити цю серію.
Обидва тренери обрали схему 4-2-3-1. У господарів на вістрі атаки вийшов Феррейра, а у гостей – Джеко. Якихось несподіванок стартові склади не принесли – вони виглядали оптимальними. У “Роми” знайшлося місце в основі і Юндеру. Дебют поєдинку залишився за гостями, у господарів м’яч спочатку зовсім не тримався.
Захист – це слабке місце команди Паулу Фонсеки. Але найяскравіше проблеми проявляються в матчах з винахідливими і мобільними суперниками. “Рома” – саме з таких. Хоча римляни, мабуть, і самі не очікували тієї легкості, з якою вони “прошивали” оборону “гірників” до перерви. То ще добре, що пропустили донеччани лише наприкінці тайму. Бо могли і наприкінці, і на початку.
Попереду “Шахтар” традиційно для себе грав у дрібний пас. “Гірники” дуже непогано прорізали фланги “Роми”, але на завершальних фазах атак занадто багато вовтузилися із м’ячем. Фред спробував пробити – значно вище воріт. Марлос, пройшовши до воріт із суперником на “плечі”, не зміг як слід влучити по снаряду. А більше нічого і не було… Були дуже небезпечні простріли Марлоса, Бернарда і Ісмаїлі. Останній, зокрема, зробив акцентовану передачу, але Феррейра не встиг до м’яча, а Фред з гострого кута не пробив по воротах.
Інша справа – “Рома”. Римляни проникали у володіння П’ятова, наче в гостинний двір. При цьому “вовки” діяли різноманітно. То пробивали із середньої дистанції, то подавали, то намагалися вивести своїх нападників “на побачення” з воротарем. “Шахтар” відбивався у “пожежному” стилі. На шостій хвилині, приміром, м’яч дивом не опинився у сітці воріт спершу після удару Джеко (П’ятов врятував), а потім після добивання Маноласа (під м’яч лягли захисники “Шахтаря”).
Бутко з труднощами “зняв” м’яча з голови Перотті, Манолас занадто слабко пробив головою після чергового кутового, Едін Джеко не добив до воріт після тонкої передачі Перотті. Захист “Шахтаря” скрипів, наче двері старої хатини. Врешті, логічно, що на перерву “вовки” пішли у статусі лідерів. Перотті занадто вільно почувався з м’ячем перед штрафним майданчиком П’ятова, у нього було достатньо часу для передачі на Джеко. Боснієць теж прицілився і віддав розрізний пас на Ундера. Непомітний протягом першої половини турок не загубив свого шансу. Доповненням невдалого для “гірників” першого тайму стала травма Кривцова, замість якого на полі з’явився Іван Ордець.
В перерві Паулу Фонсека зумів знайти правильні слова і донести їх до команди. “Шахтар” постав у іншому образі, який для “Роми” став повною несподіванкою. Здавалось би, на полі ті самі гравці, а гра стала абсолютно іншою.
Удар Феррейри на стартових хвилинах виявився нехитрим, а Марлос із гострого кута прогнозовано влучив у “молоко”. Але удари вже народжувалися не в муках. “Шахтар” міцно володів ініціативою і зрештою забив простий, але прекрасний гол. Ракицький зі своєї зони відповідальності запустив довгу передачу на Феррейру, аргентинець зачепився за м’яч, виграв у швидкості та кмітливості в Маноласа, і пробив повз Аліссона – 1:0.
У бразильського голкіпера до того не було роботи, зате після голу він став головним героєм матчу. Якби не він, то рахунок був би розгромним. Неймовірні сейви воротаря після ударів Марлоса та Тайсона вразили багатьох.
Але для українського вболівальника найголовніше було те, що “Шахтар” переродився. Тепер вже захист “Роми” хитався, наче маятник. Лише Аліссон грав впевнено і самовіддано. Проте і він був безсилим під час удару Фреда зі штрафного. Лідер “Шахтаря” до того виглядав не найкраще, але цим маневром повністю себе реабілітував. М’яч ідеально точно влучив у площину воріт і від поперечини опинився у сітці. “Рома” виглядала розгублено.
“Вовки” явно не очікували такого різкого спурту від суперника, тому погоджувалися навіть на поразку. Втім, амбітний тренер римлян спробував трохи освіжити команду, повністю оновивши правий фланг “Роми”. Жерсон – один із тих, хто вийшов на заміну – мав момент, однак П’ятов легко впорався з ударом. То був поодинокий випад гостей після перерви. “Шахтар” же працював задля третього голу не покладаючи рук.
Непогано пробив Степаненко, але для Аліссона то була легка здобич. А ось на заключних хвилинах – після того, як арбітр пошкодував Тайсона, не вилучивши його за відмашку проти Перотті, – воротар “Роми” здійснив чергове диво. Продершись до воріт, Тайсон зробив простріл, виник сумбур, в якому Феррейра зумів знайти можливість для удару. Пробив сильно, але низько. Лежачий Аліссон у парі з Бруно Пересом, який також перебував у горизонтальному положенні, витягнутою рукою зупинив м’яча. Неймовірний сейв зберіг для “Роми” непогані шанси перед домашнім поєдинком.
“Шахтарю” потрібен був третій гол. Конче був потрібен задля більш спокійного життя у Римі. Але навіть мінімальна в кількості забитих голів перевага надає донеччанам дивіденди. І пророкує вкрай цікавий матч у столиці Італії.

Прагматичне “Динамо”

Київське “Динамо” зуміло вийти в 1/8 фіналу Ліги Європи. Тиждень тому кияни розписали вигідну нічию на полі АЕКа (1:1), а вдома втримало вигідну нульову нічию.
У ході всього матчу-відповіді АЕК володів ініціативою і намагався атакувати позиційно, кияни ж зі змінним успіхом контратакували. У першому таймі у греків був відмінний шанс після неузгоджених дій Бойка і Гармаша, але Морозюк в останній момент виніс м’яч з лінії воріт. У “Динамо” ж найбільш гострим був Дерліс Гонсалес, але його удар з гострого кута потягнув воротар.
Після перерви греки ще додали, і деякий час у киян взагалі не проглядалася контргра. У цьому відрізку греки створили найкращий шанс за весь матч – Масуду залишалося тільки влучити у порожні ворота з п’яти метрів, але з цим завданням він не впорався.
“Динамо” ж стало регулярно створювати моменти тільки вкінці зустрічі, коли АЕК дуже втомився. Шанси були у Циганкова, Мораеса, Гонсалеса, але кожен раз на висоті був воротар гостей Баркас.
Звичайно, гра вийшла трохи іншою, ніж перший матч у Греції. Але в цілому стратегія проходження 90 хвилин вийшла схожою: в першому таймі “Динамо” веде гру і атакує, в другому – віддає ініціативу і під кінець просто відбивається.
Хоча ще із самого початку було зрозуміло, що “Динамо” не буде придумувати велосипед і зіграє максимально прагматично. Адже зараз у киян на рівномірну динамічну гру просто не вистачає ресурсу. Тому ставка була проста: в першому таймі – повністю переграти суперника і забити, у другому – зберегти здобуте і по можливості використовувати контратаку.
У підсумку “Динамо” таки домоглося свого, але з великими труднощами. До перерви кияни фактично розбазарили всі реальні шанси для голу, а після відпочинку тільки двічі змусили воротаря АЕКа виручити свою команду після контратаки. Але вистачило і цього – “біло-сині” виїхали за рахунок голу в гостях і завдяки тому, що воєдино склалися інші фактори (хоча, якби Морозюк не встиг винести м’яч з лінії воріт після помилки Бойка, все б закінчилося інакше).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4497 / 1.63MB / SQL:{query_count}