“Алі”, США, 2001. Життя боксера Мухаммеда Алі, який помер торік на початку літа у віці 72-ох років, давно стало легендою. Режисер Майкл Манн показав його як спортсмена та особистість. “Ми просили не робити його біографію більш благовидною, ніж вона була”, – казали родичі спортсмена. До слова, Вілл Сміт, який зіграв у стрічці головну роль, вісім років відмовлявся від ролі Алі, але в підсумку був номінований на “Оскар”.
“Скажений бик”, США, 1980. Класика від оскароносного Мартіна Скорсезе про екс-чемпіона світу в середній вазі 40-50-их років Джейка Ламотта. Про зліт і падіння великого бійця, про його бурхливе життя, про те, як заважав Джейку його неприборканий і скандальний характер. Подивившись фільм, Ламотта зізнався, що нарешті зрозумів, яким був монстром. Джейк сказав Роберту де Ніро, який отримав “Оскар” за роль відомого спортсмена, що в актора є навики боксера, і він хотів би стати його тренером. Цікаво, що замінником крові у фільмі був шоколад.
“Боєць”, США, 2010. Глибоко психологічна історія шляху до звання чемпіона світу боксера Міккі Ворда на прізвисько Ірландець, який трудився між боями на дорожніх роботах. Ворд після перегляду фільму відчув гордість, а ось його брату Діккі, чия багатообіцяюча кар’єра бійця перервалася через наркотики, важко було визнати, що він викинув життя на смітник. Заради головної ролі актор Марк Волберг побудував на задньому дворі ринг і впродовж п’яти років тренувався під наглядом професіоналів, а після зйомок навіть відмовився від гонорару.
“Правило бою”, Україна, 2016. У минулому Карпов був дуже відомим олімпійським чемпіоном із боксу. Після завершення спортивної кар’єри він стає тренером і готує свого сина Ігоря до чемпіонського поєдинку. В якості спаринг-партнера для нього обирає звичайного хлопця з вулиці Тараса. Але обставини змінюються, і тепер сам спаринг-партнер стає головною зіркою поєдинку. Він зобов’язаний допомогти Карпову і битися проти страшного ворога. На кону чемпіонський титул. Це шанс для Тараса, і він не має права його втратити.
“Проклятий Юнайтед”, Великобританія, 2009. Історія 44-денного перебування британського тренера Браяна Клафа, який здобув два кубка чемпіонів з англійським “Ноттінгем Форест”, біля керма “Лідс Юнайтед”, де його всі зненавиділи. Фільм знятий за бестселером Девіда Піса. Колишній півзахисник “Лідса” Джонні Джайлз подав до суду на авторів книги і фільму “за образу честі та гідності, за перебріхування і нахабне придумування фактів”, вигравши справу. Сам Браян Клаф не дожив до прем’єри фільму…
“Гонка”, Великобританія, 2013. Пронизлива історія суперництва двох чемпіонів-антиподів Формули-1 1970-их років: “механічного” Ніки Лауди і плейбоя Джеймса Ганта. “Шкода, що Джеймса вже немає з нами, йому б фільм точно сподобався, – відреагував на кінострічку Лауда. – Актор, який зіграв мене, при зустрічі мені одразу сподобався. Я возив його на гран-прі Бразилії, щоб познайомити з гонками”.
“Кобі робить роботу”, США, 2009. Документальний фільм про одного з найвизначніших баскетболістів сучасності Кобі Браянта. В дитинстві він був звичайнісіньким хлопцем, навчався в школі і любив мріяти. Мріяв стати зіркою баскетболу. Ця кінострічка, де Кобі грає сам себе, – відображення його життя, шляху до визнання і боротьби з труднощами, через які більшість людей здаються.

“Людина, яка змінила все”, США, 2011. Сюжет фільму будується навколо головного героя – директора бейсбольного клубу Біллі Біна (Бред Пітт). Він не визнає жодного результату, крім перемоги, але його провінційна команда зі скромним бюджетом не може дозволити собі зіркових гравців. Намагаючись вирішити проблеми, Біллі наймає собі помічника, випускника Гарварда, від якого дізнається про новітній метод підбору гравців за допомогою комп’ютерного аналізу їхніх фізичних даних. Нововведення не влаштовують колег і раду директорів команди, а тут ще неприємності у відносинах з колишньою дружиною. Але пройшовши через усі перешкоди і труднощі, Біллі досягає успіху на всіх фронтах.
“Хулігани Зеленої Вулиці”, США, Великобританія, 2005. Стрічка про життя англійських футбольних фанатів, яка має продовження. Молодого студента-журналіста Мета (Елайджа Вуд) відраховують із Гарварду, несправедливо звинувативши у вживанні та продажі наркотиків. Він приїжджає в Лондон до своєї сестри, щоб реабілітуватися. Чоловік сестри Мета знайомить хлопця зі своїм братом – лідером футбольних хуліганів, які вболівають за “Вест Хем” і постійно воюють із хуліганами з “Міллуолл”, влаштовуючи криваві побоїща. Це війна не на життя, а на смерть. У підсумку сюжет фільму перетворюється у справжню драму з трагічним фіналом...
“Лобановський назавжди”, Україна, 2016. Документальний фільм про легендарного тренера київського “Динамо” Валерія Васильовича Лобановського, який вперше в історії радянського спорту вивів свій клуб у гранди європейського футболу. Основу фільму склали вітчизняні та зарубіжні архівні кіноматеріали, а також оцінки, судження і спогади про футбольного метра його сучасників – гравців, тренерів, журналістів, уболівальників. Лобановський – символ своєї епохи, команди, країни. Ця кіноісторія про особистість, без якої не можна уявити український футбол.
“Грай, як Бекхем”, Великобританія, Німеччина, США, 2002. Спорт – це не лише для хлопців. Індійській дівчині, яка живе у Великобританії і обожнює футбол, нелегко довести оточуючим, що вона на багато здатна. Поки сім’я вісімнадцятирічної Джесс дотримується традицій і шукає для дівчини гідного нареченого, вона проводить вільний час у парку, граючи з друзями у футбол і мріючи про таку ж, як у відомого англійського футболіста Девіда Бекхема, кар’єру. Її помічає Джулз – інша спортсменка, яка виступає в жіночій футбольній команді. Дівчата стають подругами і починають разом тренуватися під пильним керівництвом друга Джулз і їх тренера, щоб здійснити свою мрію. Їх цілеспрямованість і спортивний талант принесуть плоди, але спочатку доведеться як слід постаратися й подолати власні сумніви та сумніви своїх батьків та друзів.
“Команда мрії”, Франція, 2012. Патрік – у минулому відомий футболіст і тренер, а зараз звичайний п’яниця. Єдина робота, яку він може отримати, – тренування аматорської футбольної команди на півночі Франції. Відмовитися не можна, адже якщо в нього не буде роботи, він позбудеться права опіки над дочкою. Справи на футбольному поприщі у листонош, рибалок і бухгалтерів ідуть так собі. Тоді Патріку в голову приходить геніальна думка – запросити в свою команду колишніх футбольних зірок, які вже повісили бутси на цвях. Обов’язково перегляньте цей фільм – на вас чекають веселі пригоди і незабутні футбольні баталії.