На Лазурний Берег з’їхалися кращі боксери-важковаговики. А сам процес був досить незвичним і несхожим на звичне жеребкування: боєць із ряду “сіяної” четвірки, відчуваючи явну скутість у рухах і незручність через незвичний одяг, піднімався на сцену і вибирав опонента з ряду “несіяних”, після чого коротко обгрунтовував своє рішення.
Не виключено, що результати цього своєрідного драфту були в тій чи іншій мірі попередньо узгоджені з організаторами суперсерії, але не можна не визнати, що такий формат дійсно цікавий і нестандартний. Враховуючи, що склад був настільки потужний, що при будь-якому жеребу поєдинки були б чудові. Тому підсумкові пари вийшли дуже цікавими.
Українець Олександр Усик вибрав собі в суперники німця Марко Хука.
Олександр Усик: “Я вибрав Хука для своїх уболівальників. Вони говорили, що хочуть побачити саме такий поєдинок. Марко – дійсно заслужений чемпіон з великим досвідом на професійному рингу. І він як і раніше дуже сильний”.
Марко Хук: “Мені хотілося битися саме з Усиком, це був мій найбільш бажаний опонент. Люди кажуть, що він реально хороший – олімпійський чемпіон та чинний чемпіон світу. Але подивимося, що він зможе показати в одному рингу зі мною”.
Якби цей бій пройшов у 2014 році, фаворитом б вважався Хук, але зараз ситуація змінилася. Незважаючи на цілком прийнятний для боксу вік (32 роки), Хук значно здав свої позиції. У недавньому бою з Майрісем Бріедісем за вакантний титул WBC німець був блідою тінню самого себе і майже не проводив своїх фірмових вибухових комбінацій. Такого Хука українець повинен проходити впевнено – суддівським рішенням або навіть технічним нокаутом у пізніх раундах.
Тепер головне питання полягає в тому, де саме буде бій. За першою інформацією, його планували провести в Києві, однак генеральний директор K2 Promotions Ukraine Олександр Красюк, який також є менеджером Усика поставив під сумніви ці чутки.
За словами Красюка, зараз йде робота з пошуку відповідного місця для проведення боксерського поєдинку. І далеко не факт, що бій відбудеться у Києві, хоча столиця України і є пріоритетним місцем.
“Ми націлені на одну з арен в Україні. Є НСК “Олімпійський”, є стадіон “Динамо”. Якщо вдасться здійснити все задумане, то бій Усика пройде на початку вересня в Україні. Але у нас ще немає підписаного контракту при узгоджених умовах з організаторами цього турніру. Тому жоден з організаторів не міг підтвердити, що бій відбудеться 9 вересня саме в Києві. Тому що цю інформацію вони отримують з одного джерела – від мене. А я їм цю інформацію не підтверджував. Тому це не більше ніж чиєсь перебільшення. Підтверджую “Олімпійський” як одну з робочих версій. І від себе додам, що зроблю все необхідне, щоб через тиждень-два я зміг про все офіційно заявити. На “Арені Львів” ми зібрали 13 тисяч, це був четвертий бій Усика. А “Палац Спорту” – це короткі штанці. Нам потрібен масштаб”, – зазначив у інтерв’ю “Спорт Сегодня” функціонер.
Цілком можливо, що на рішення Красюка, вплинув той факт, що на 9 вересня (орієнтовна дата бою Усик – Хук) на НСК “Олімпійський” заплановано матч “Динамо” в чемпіонаті України.
Варіант із перенесенням дати не розглядається, адже 16 вересня Всесвітня боксерська суперсерія запланувала вечір в Ліверпулі, а 23 вересня на НСК “Олімпійський” відбудеться концерт Андреа Бочеллі. Далі на відкритому стадіоні проводити вечір боксу ризиковано через погодні умови.
Виходячи з цього, розглядається варіант з пошуком стадіону в Німеччині або США. Місце поєдинку Усик – Хук, як і точна дата, повинні визначитися в найближчі дні.
Щодо інших пар чвертьфіналу WBSS, то чемпіон світу за версією Міжнародної боксерської федерації (IBF) росіянин Мурат Гассієв вибрав у суперники поляка Кшиштофа Влодарчика, який протягом чотирьох років (2010-2014) володів світовим титулом Всесвітньої боксерської ради (WBC). Бій планують провести у вересні в США.
Мурат Гассієв: “Я вирішив вибрати Кшиштофа, тому що він в принципі є для мене обов’язковим претендентом по лінії IBF. Це важкий суперник, і я не сумніваюся в тому, що вболівальники отримають можливість подивитися захоплюючий поєдинок. Чи буде нокаут? Нехай прогнози роблять інші, є достатня кількість фахівців, які розбираються в боксі”.
Кшиштоф Влодарчик: “Я щасливий, тому що Мурат – дійсно хороший боксер і справжній панчер. Як ви знаєте, я ніколи не уникав боїв із найсильнішими опонентами, не шукав легких шляхів. Ми запропонуємо вболівальникам справжнє видовище”.
Вибір Гассієва можна назвати цілком логічним, оскільки поляк для росіян доволі відома фігура. У 2013-ому Влодарчик в Москві успішно захистив свій титул, нокаутувавши Рахіма Чахкієва, а рік по тому там же програв одноголосним рішенням суддів Григорію Дрозду.
Влодарчик поступається Мурату в силі удару, але перевершує в захисній кваліфікації та досвіду. Хоча в останні роки 35-річний поляк не показував звичного для себе рівня боксу, тому явним фаворитом вважається Гассієв. 23-річний росіянин став чемпіоном світу в грудні 2016 року, неодноголосним рішенням суддів перемігши співвітчизника Дениса Лебедєва, який, до речі, був одним з імовірних учасників серії, володарем титулу чемпіона світу за версією Всесвітньої боксерської асоціації (WBA). Проте Лебедєв вирішив продемонструвати, що він вище цих турнірів і чекатиме на переможця.
Третій бій суперсерії – Майріс Бріедіс проти Майка Переса.
Майріс Бріедіс: “Перес – яскравий представник кубинської боксерської школи. Раніше він виступав у важкій вазі і, звичайно, при підготовці до поєдинку нам потрібно буде це врахувати. Не сумніваюся в тому, що він дасть мені бій”.
Майк Перес: “Це відмінний виклик. Майріс – діючий і легітимний чемпіон світу. З нетерпінням чекаю майбутньої битви. Восени я збираюся завоювати свій перший чемпіонський пояс на професійному рингу”.
Латвійський панчер, поряд з Усиком, – в числі основних претендентів на підсумкову перемогу. Він жодного разу не програвав у професійній кар’єрі, а з квітня ще й володіє титулом чемпіона світу, після впевненої перемоги над Хуком.
Його суперник – кубинець, який нещодавно повернувся на ринг після дворічної перерви. До 2015 року Перес виступав в супертяжах, але після жорстокого нокауту від Олександра Повєткіна вирішив спуститися на категорію нижче. За габаритами вона йому ідеально підходить: 185 сантиметрів – замало для того, щоб бути успішним у максимальній вазі. Там зараз час двометрових гігантів.
Перес не володіє нокаутуючим ударом, на відміну від Бріедіса, але за рахунок кубинської техніки і за умови гарної фізичної готовності цілком може нав’язати йому боротьбу. Та й руки Переса слабкими ніяк не назвеш: у 2013 році від них постраждав російський боксер Магомед Абдусаламов, який опинився після бою з кубинцем в комі та не відновився від пошкоджень мозку.
Ну і нарешті, ще один кубинець Юніер Дортікос вибрав собі росіянина Дмитра Кудряшова.
Юніер Дортікос: “Це буде яскравий, видовищний бій, який гідно оцінять любителі боксу. У Дмитра важкий удар, але я сподіваюся завершити поєдинок достроково. Дуже радий, що став учасником проекту WBSS”.
Дмитро Кудряшов: “Дортікос – сильний боксер, але моя мета – титул чемпіона світу. Я впевнений в собі, в своїх шансах на перемогу, інакше і бути не може, якщо я захотів брати участь в цьому турнірі”.
На відміну від Переса, Дортікос – нокаутер. Він провів 21 бій, в кожному здобув перемогу і в 20 випадках дострокову. У Кудряшова статистика дуже схожа – теж 21 перемога (21 нокаутом), але є один програш – восени 2015 року від нігерійця Дуродоли. До речі, росіянин минулого місяця, взяв упевнений реванш. Проте саме кубинець є беззаперечним фаворитом бою.