Зауважимо, що наставник української команди визначився з кадрами раніше свого фінського колеги Маркку Канерви і всього на пів дня пізніше наставника лідерів групи хорватів Анте Чачіча.
Вперше виклик до головної команди отримали 18-річний голкіпер “Дніпра” Андрій Лунін і півзахисник “Динамо” Володимир Шепелєв, якому за день до збору в Конча-Заспі, що стартує 2 червня, виповниться 20 років. Киянин яскраво дебютував у весняній частині чемпіонату, був присутній в розширеному списку 35 кандидатів перед грою зі збірною Хорватії, але в число тих 27-ми, хто готувався до матчу на базі в австрійському Бад-Тацмансдорфе, не потрапив.
“Український Доннарумма” (італієць і Лунін – ровесники, обидва 1999 року народження), до недавніх пір входив до юніорської збірної. Дебютувавши в Прем’єр-лізі в жовтні минулого року, Андрій виграв у “Дніпрі” конкуренцію у старших товаришів і надійно закріпив за собою “пост номер один” – 20 матчів у внутрішніх змаганнях.
Запам’яталася серія одинадцятиметрових, виграна командою Дмитра Михайленка у “Десни” в 1/8 фіналу Кубка країни при безпосередній участі Луніна. Андрій замінив у збірній свого колишнього одноклубника Дениса Бойко, геть позбавленого ігрової практики в “Малазі”, яку він у найближчі дні повинен покинути.
Природно, повернувся до складу Едуард Соболь, який відбував дискваліфікацію, і тепер Андрію Миколайовичу належить визначитися з тим, на кого ж зробити ставку – на нього або на Миколая Матвієнка? “Карпати”, за які грає останній, за винятком півгодинного відрізка в поєдинку з “Дніпром”, нині не в кращій кондиції.
Логічна відсутність в стиску Артема Федецького. Немає місця в складі німецького “Дармштадта” – немає і виклику в збірну (Кравець – виняток, тому що ситуація з форвардами залишає бажати кращого). Треба думати, що “динамівець” Микола Морозюк розглядається лише як дублер Богдана Бутко, якому Паулу Фонсека нарешті довірив пограти за “Шахтар”. З “чудової сімки” легіонерів, які зазвичай викликалися Шевченком у збірну, немає і Романа Зозулі. Але форвард сам попросив не брати його до уваги, поки він не отримає належної ігрової практики.
Хочеться вірити, що цього разу все буде нормально у Руслана Малиновського, який за всіма прикидками повинен був виходити в “старті” проти Хорватії, але несподівано захворів за пару днів до гри. У матчі з Мальтою, 6 червня, буде можливість грунтовно його перевірити. Не виключено, що відмінна форма нашого кращого “бельгійця” стала причиною відсутності в списку запрошених Олександра Зінченка з голландського ПСВ. Два його гольові паси в заключному матчі сезону за клуб з “Ейндховена” не стали аргументом.
Є у Шевченка і список резервістів – це ті гравці, які увіллються до складу при трьох варіантах. Перший: якщо вилікуються і встигнуть набрати форму (це стосується капітана команди Руслана Ротаня та провідного форварда Артема Кравця).
Другий: якщо блискуче проявлять себе в двох заключних турах (стосується Довбіка, Петряка і Циганкова). І, нарешті, третій, теж має відношення до молодого тріо – якщо почнуть отримувати травми основні гравців з “списку 23”.
Заявка збірної України
Воротарі: Андрій П’ятов, Микита Шевченко (обидва – “Шахтар”), Андрій Лунін (“Дніпро”).
Захисники: Олександр Кучер, Ярослав Ракицький, Богдан Бутко, Іван Ордець, Сергій Кривцов (всі – “Шахтар”), Микола Морозюк (“Динамо”), Едуард Соболь (“Зоря”), Микола Матвієнко (“Карпати”);
Півзахисники: Тарас Степаненко, Максим Малишев, Віктор Коваленко (всі – “Шахтар”), Андрій Ярмоленко, Сергій Сидорчук, Денис Гармаш, Володимир Шепелєв (всі – “Динамо”), Євген Коноплянка (“Шальке”, Німеччина), Євген Шахов (ПАОК, Греція), Руслан Малиновський (“Генк”, Бельгія);
Нападники: Артем Бесєдін (“Динамо”), Євген Селезньов (“Карабюкспор”, Туреччина).
Резерв: Руслан Ротань, Артем Довбік (обидва – “Дніпро”), Іван Петряк (“Зоря”), Віктор Циганков (“Динамо”), Артем Кравець (“Гранада”, Іспанія).