Постріли повз медалі

Останній етап перед чемпіонатом світу ніколи не відображає силу і готовність спортсменів на повну міру: тільки ті біатлоністи, які борються за перемогу в загальному заліку Кубку світу максимально націлюються на ці старти, інші ж – концентруються на фінальному етапі підготовки до світової першості

Тож не дивно, що етап в італійському Антгольці розглядався більшістю як прохідний, однак організатори Кубку світу зробили спортсменам сюрприз. Шість років у програмі етапів у Антгольці, не було індивідуальної гонки, проте в передолімпійському сезоні спортсменам довелося пройти і цей тест. 
Відкривали етап дівчата, яким довелося боротися не тільки з висотою, а й із сильним вітром, який вже став постійним супутником біатлонних стартів цього сезону, але для Антгольцу – не таке часте явище. В цих непростих умовах виступ української команди в індивідуальній гонці виявився не дуже успішним. Дівчата багато помилялися в стрільбі, показавши мабуть найгірші показники точності серед топ-збірних. Хоча при цьому двоє українок фінішували в топ-20, і в Кубку націй не програли основним конкуренткам.
Найякіснішу стрілянину і кращий результат у команді продемонструвала Олена Підгрушна. Спочатку участь капітана в цій гонці не планувалася. Але внаслідок хвороби Ірини Варвинець тренерам довелося вносити корективи в попередні плани. І ця заміна стала для команди вдалою – Підгрушна заробила три хвилини штрафу і закінчила гонку 17-ою.
Всього три позиції Підгрушної програла Юлія Джима. Вона знову зблиснула високою швидкістю (11-ий хід серед учасниць гонки), але залишила не закриті п’ять мішеней. Ще одна наша спортсменка, яка фінішувала в заліковій зоні і принесла очки в Кубок націй – Юлія Журавок. Пристосуватися до вітру Юлі не вдалося, чому свідчення – чотири промахи, але свій 34-ий результат вона показала. У Анастасії Меркушиної, Валі Семеренко та Яни Бондар – по 8-10 штрафних хвилин і далекі від кубкових очок позиції.
Боротьба ж за перемогу в гонці розгорнулася прогнозовано і несподівано одночасно. Одна з фавориток не тільки гонки, але і сезону, Лаура Далмайєр вже на перших двох рубежах заробила дві хвилини штрафу і здавалося, викреслила себе з числа претенденток на призові місця. Але далі лідер збірної Німеччини була точна, в той час, як суперниці продовжували припускатися помилок, і на останнє коло Далмайєр пішла проміжним лідером, а згодом лише француженка Анаіс Шевальє змогла перевершити її результат на цій позначці на 20 секунд. Проте швидкості цих спортсменок не можна порівняти: на останніх трьох кілометрах Лаура з запасом відіграла секунди у Шевальє і здобула свою четверту перемогу в сезоні, в тому числі вигравши обидві індивідуальні гонки.
Взагалі цей старт виявився бенефісом німецької збірної: відразу чотири німкені фінішували в десятці найсильніших. Однак на подіумі місць для збірної Німеччини більше не було: їх зайняли Шевальє і сенсація цих перегонів – італійка Алексія Рунггальд’є. Для представниці збірної господарів це – перший подібний успіх у кар’єрі, раніше вона лише один раз фінішувала в десятці кращих гонки Кубку світу. Обидва призери допустили лише по одному промаху, і це – найкращий показник у гонці (лише чотири дівчини з 98-ми фінішували і обійшлися однією хвилиною штрафу). 
А тим часом старший тренер жіночої збірної України Урош Велепец головною причиною невдачі в індивідуальній гонці назвав проблеми зі зброєю. 
 “Те, що жодна наша дівчина не впоралася зі стрільбою – це, перш за все, через стару амуніції. Вона нам уже не підходить і її треба міняти. Ці патрони дуже чутливі до вітру”, – заявив Велепец у коментарі офіційному сайту ФБУ.
Проблема зі зброєю аж ніяк не новина для збірної України: ще на самому початку сезону президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак відзначав, що більшості біатлоністок треба оновити гвинтівки, проте Євросоюз заборонив продавати українцям зброю. 
Трохи пізніше взяв слово міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, який пообіцяв вирішити проблему біатлонної команди: “Існують способи легально закупити нову спортивну зброю в Європі. Думаю, найближчим часом ми зберемося разом і ще раз спільно опрацюємо всі можливі варіанти, якщо ці рекомендації не підійшли”.
У тому ж інтерв’ю Жданов заявив, що ніякої проблеми з патронами і зовсім не існує: “Цієї проблеми практично не існує. Це підтвердив генеральний секретар Федерації біатлону України Роман Бондарук. Патрони закуповуються в Англії, Італії, Фінляндії, Румунії”.
У такий спосіб міністр спорту відповідав на слова Володимира Бринзака, про те, що Україні не продають не тільки гвинтівок, а й патронів: “Патрони нам не продають, тому що у нас війна. А виступати і тренуватися треба. І нікого це не хвилює, що нам не можна купити спортивну гвинтівку для лідерів або патрони”, – заявляв Бринзак за підсумками першого етапу Кубку світу
Хоча ще за місяць до старту Кубку світу президент ФБУ навіть не говорив про якісь проблеми, а навіть навпаки – скаржився на те, що біатлоністам доводиться купувати патрони, а не використовувати свої: “На складах Міністерства оборони і Нацгвардії лежать мільйони нікому не потрібних патронів калібром 5,6. З них ніхто не стріляє, вони нікому не потрібні. І навіть таке рішення, щоб їх утилізувати, тобто потрібно ще витратити кошти, щоб їх знищити. А ми витрачаємо кошти, щоб купувати патрони за кордоном, так як у нас їх не виробляють”, – зазначав Володимир Бринзак.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5824 / 1.58MB / SQL:{query_count}