Жінки за графіком чоловіків

Українські майстри вільної боротьби вдало виступають на континентальній першості, яка відбувається у Вільнюсі. Після того, як чоловіки здобули чотири нагороди, від них вирішили не відставати і жінки і в перший же день своїх змагань поповнили українську скарбничку ще трьома медалями.

draka.jpg 

Українські майстри вільної боротьби вдало виступають на континентальній першості, яка відбувається у Вільнюсі. Після того, як чоловіки здобули чотири нагороди, від них вирішили не відставати і жінки і в перший же день своїх змагань поповнили українську скарбничку ще трьома медалями.

Перед тим, як перейти до жіночої частини чемпіонату Європи з вільної боротьби, варто нагадати про те, як виступили наші чоловіки на другий день змагань. На жаль, після повного комплекту нагород на старті наступна доба принесла лише одну нагороду. Головна надія у цей день була на триразового чемпіона Європи, срібного призера Олім­пійських ігор у Пекіні Василя Федоришина (вагова категорія до 60 кг). Він виправдав очікування вболівальників, завоювавши "бронзу", яка стала в його колекції вже шостою європейською нагородою.

Перед від'їздом у Литву Федоришин зазначив, що не буде особливо викладатися на килимі через травмоване коліно. Проте досвіду Василя вистачило, аби досить спокійно в перших двох раундах здолати молдаванина Владіміра Готісана (3:0, 1:0) та болгарина Ісмаїла Реджепа (2:0, 2:1).

У півфіналі Федоришин зустрівся з росіянином Адамом Батіровим. Минулого року Василь вже зустрічався з ним на першості континенту і переміг - 1:0, 1:0. Відзначимо, що саме старшому братові Адама, Мавлету, наш борець поступився в олімпійському фіналі. Цього разу Батіров-молодший сам постояв за себе. Перший період був за росіянином - 0:1. Але українець не здавався, вигравши другий з таким же рахунком. У третій двохвилинці молодість здолала досвід - 0:2. Проте в бронзовому протистоянні з турком Ерсіном Четіном Федоришин не втратив свій шанс - 2:0, 2:0.

В інших вагових категоріях удача відвернулася від українців. Олег Білоцерківський (до 74 кг) програв у стартовій сутичці словакові Кахаберу Хубежти - 0:3, 2:3. А Ілімдар Саїдов (до 96 кг) успішно переборов перше коло змагань, перемігши в трьох періодах німця Штефана Керера - 0:1, 4:0 і 4:0. Драматично склалася для українця сутичка з молдаванином Миколою Чебаном. Упевнено вигравши перший період - 3:0, Саїдов при нічийному рахунку поступився в другому - 1:1. У вирішальному раунді наш борець нічого не зміг зробити із суперником - 0:7.

Отже, у чоловічому командному заліку українці посіли третє місце (41 очко), пропустивши вперед збірні Азербайджану (63 очки) та Росії (43).

Невдачі чоловіків сповна компенсували успіхи жінок. Сходження на п'єдестал українки почали з найменшого. Спершу на третє місце піднялася Юлія Благіня (до 51 кг). Ставка головного тренера жіночої збірної Володимира Евонова на омолодження команди принесла свої перші плоди. Юля в стартовій сутичці впевнено "розібралася" з білорускою Маріною Хмельницькою - 3:0, 2:0. У наступному двобої її очікувала непроста суперниця - чемпіонка світу-2007 серед молоді у вазі до 48 кг шведка Софія Маттссон. Рік тому у фінському Тампере українка програла їй, ставши у підсумку бронзовим призером дорослого чемпіонату Європи. Цього разу  Благіня була налаштована рішучіше. Перший період був за нею - 2:0, а в другому, перемагаючи 4:0, наша спортсменка поклала суперницю на лопатки.

Півфінал з росіянкою Катєріной Красновой склався невдало. Програвши перший період 0:1, Юля у другому все-таки зачепилася за шанс опинитися у фіналі - 2:1. Але на більше сил не вистачило. У третьому раунді українка поступилася - 0:2, проте без нагороди не залишилася. У "бронзовому" фіналі Благіня міцно вчепилася за можливість піднятися на п'єдестал, перемігши полячку Ренату Омілусік - 4:0, 2:0.

Услід за "бронзою" прийшло і "срібло". На своєму дебютному дорослому чемпіонаті наша Ірина Харів (до 59 кг) не розгубилася. Вона достроково розправилася з туркенею Лейлою Метін, поклавши її на лопатки. Та ж доля спіткала і француженку Меріем Селлум. Полячці Агаті Петржик вдалося вистояти проти нашої спортсменки всі чотири хвилини - 4:0, 2:0.

У фіналі Харів мірялася силами із Джоанною Маттссон, а їх у шведки виявилося більше.

А згодом з'явилася в України і чемпіонка Європи, точніше, Катерина Бурмістрова (до 67 кг) має право носити цей титул ще рік. Для найдосвідченішої у нашій команді спортсменки стартова сутичка була досить напруженою. У першому періоді вона дала білорусці Іріні Ціркєвіч мінімальну перевагу - 0:1. Але в перерві зібралася й з таким же рахунком переборола суперницю в другому й третьому періодах. У боротьбі з росіянкою Юлією Бартновскою українка виглядала впевненіше - 2:0, 3:0.

Боротися за "золото" Катерині довелось із азербайджанкою Зумруд Курбангаджиєвою. Через відсутність балів у першій двохвилинці суперниці виявляли переможця періоду у додатковій сутичці. Клінч випало брати суперниці українки. Проте наша спортсменка, опинившись у незручному становищі, непохитно пручалася і не дозволила Курбангаджиєвій взяти переможне очко і записати його у свій актив - 1:0. У другому періоді наша спортсменка боролася успішніше і перемогла з рахунком 2:0, ставши триразовою чемпіонкою Європи.

Три нагороди різного ґатунку забезпечили збірній України перше місце в командному заліку. Вчора ввечері були розі­грані ще чотири комплекти нагород в олімпійських вагових категоріях - 48, 55, 63 і 72 кілограми.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7607 / 1.59MB / SQL:{query_count}