Про це з посиланням на New York Times пише
DW.com.
Протягом кількох днів видання спілкувалося з російськими чиновниками, які покликані реформувати російську систему нагляду за допінгом. Як підкреслює американська газета, чиновники вперше визнають, що була змова навколо застосування допінгу.
Однак в.о. голови Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) Анна Анцеліович й інші опитані виданням чиновники заперечують, що вищі урядовці і президент РФ Володимир Путін були обізнані або причетні до того, що відбувається. Анцеліович зазначила, що була “шокована” результатами розслідування, яке виявило, що шахрайські схеми використовувалися роками.
Так, високопоставлений співробітник Російського антидопінгового агентства на Олімпіаді в Сочі систематично підміняв допінг-проби спортсменів і постачав їх забороненими препаратами. Співробітники ФСБ брали участь у підміні аналізів спортсменів. Високопоставлений співробітник міністерства спорту роками покривав провідних атлетів, які використовували стимулювальні препарати.
Голова Незалежної громадської антидопінгової комісії ОКР 81-річний Віталій Смірнов, який повинен реформувати антидопінгову систему в Росії, також заперечує, що вище керівництво країни причетне до організації системи допінгу.
“Ми зробили багато помилок”, – сказав він в інтерв’ю NYT. Він також вважає, що потрібно “знайти причини, через які молоді спортсмени приймають допінг”.
При цьому Смірнов вказав на документи WADA які виклали хакери з угруповання Fancy Bear, з яких нібито випливає, що сотні спортсменів із західних країн приймали формально заборонені ліки в медичних цілях.
“Росія ніколи не мала тих можливостей, що були дані іншим країнам. Переважні настрої в Росії були такими, що у нас немає шансів”, – стверджує Смірнов.
Нагадаємо, в листопаді 2015 року Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) опублікувало доповідь про махінації в антидопінговій лабораторії в Москві. Слідчі агентства заявили, що вживання допінгів підтримується в Росії на рівні держави.
У липні 2016 року WADA опублікувало ще одну доповідь про допінгові махінації у російському спорті, до яких, як підкреслюють в агентстві, була причетна ФСБ Росії. Після цього Міжнародний олімпійський комітет і спортивні федерації відсторонили від участі в Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро майже 100 російських спортсменів.
Також МОК анулював результати виступів російських спортсменів, викритих у застосуванні допінгу на Олімпійських іграх у 2008-oму і 2012 роках.
Крім того, 7 серпня Міжнародний паралімпійський комітет усунув збірну РФ від участі в Паралімпіаді-2016.